ВОДЯНЕ ОПАЛЕННЯ

ВОДЯНЕ ОПАЛЕННЯ

Водяне опалення будинку - це використання рідкого теплоносія, який циркулює по закритому контуру, тобто нагрівається в казані, відправляється в труби, віддає своє тепло радіаторів і, остигаючи, повертається назад в котел. За довгі роки використання цей вид опалення зарекомендував себе, як надійний, економічний і досить простий за принципом роботи.

ВИТРАТИ НА РІЗНІ СХЕМИ РОЗВЕДЕННЯ ТРУБ ВОДЯНОГО ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ

Якщо оцінювати початкові витрати, які доведеться витратити на матеріали, то найдешевшим рішенням є однотрубна схема, трохи дорожче буде двотрубна і, нарешті, преміум-сегмент являє колекторна схема. Тут збільшення вартості прямо пропорційно залежить від збільшення витратних матеріалів.

Другий критерій для порівняння - це витрати на паливо в період експлуатації системи. Незграбна однотрубна схема буде вимагати і споживати найбільшу кількість палива, за рахунок постійної необхідності підігрівати теплоносій. При цьому найвищий рівень автоматизації колекторної схеми значно знизить витрата палива, а значить скоротяться і ваші матеріальні витрати.

Третій за списком, але не менш важливе показник - це витрати на непередбачений ремонт. Про це мало, хто думає на стадії створення системи опалення, так як завжди хочеться вірити, що «прорвана труба може трапитися з ким завгодно, тільки не зі мною». Але, нехтуючи надійністю системи і вибираючи, однотрубну або двотрубну системи, ви значно підвищуєте свої шанси на додаткові витрати в майбутньому.

СПОСОБИ МОНТАЖУ ВОДЯНОГО ОПАЛЕННЯ

Незалежно від того, яку схему ви виберете, щоб здійснити монтаж потрібно мати досвід і професійні знання в даній сфері. Існує три способи змонтувати систему опалення:

Зробити це власними руками
Довірити це професійному монтажника
Укласти договір на комплексне обслуговування, яке включає в тому числі і монтажні роботи, зі спеціалізованою організацією.

Який би спосіб ви не вибрали етапи монтажу водяного опалення включатиме в себе:

Вибір схеми розводки труб - однотрубна, двухтрубная або колекторна
Придбання необхідних для неї матеріалів
Установка радіаторів, відповідно до складеного заздалегідь проекту
прокладка трубопроводу
Обв'язка радіаторів - підключення їх до трубопроводу
Установка і обв'язка котельного обладнання.

СХЕМИ ВОДЯНОГО ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ

Існує 3 схеми розводки труб по будинку - однотрубна, двухтрубная і колекторна.

Однотрубна схема - найпопулярніша за рахунок своєї низької вартості. Принцип її роботи полягає в наступному: від котла відходить одна труба, до якої один за іншим підключаються всі встановлені в будинку радіатори. Дана труба є і подає гарячий теплоносій в систему, і зворотною лінією, тобто тієї за якою остиглий теплоносій повертається тільки після того, як обійде всі радіатори. Якщо ви хочете купити водяне опалення з використанням однотрубної схеми, пам'ятайте, що у нього тільки одна перевага - низька вартість за рахунок меншої кількості витратних матеріалів.
І, при цьому досить серйозних недоліків:

- Неякісний прогрів радіаторів - останній в черзі буде найхолоднішим
- Дуже багато прихованих з'єднань, кожне з яких - це потенційне місце протікання
- ВАЖЛИВО! Чим менше з'єднань в трубопроводі вашої системи опалення, тим надійніше вона!
- Температура радиаторов не поддается регулировке по отдельности друг от друга