ВОДЯНЕ ОПАЛЕННЯ


Водяне опалення будинку – це використання рідкого теплоносія, який циркулює по закритому контуру, тобто нагрівається в казані, відправляється в труби, віддає своє тепло радіаторів і, остигаючи, повертається назад в котел. За довгі роки використання цей вид опалення зарекомендував себе, як надійний, економічний і досить простий за принципом роботи.


Види водяного опалення діляться по:

 1. вживаному генератору тепла
 2. принципом циркуляції теплоносія
 3. кількості контурів в системі


Розглянемо особливості і переваги кожного виду. Існують наступні генератори тепла:
 

 1. Газовий котел – прилад може працювати, як від магістрального газу, так і від газових балонів або газгольдера. На сьогоднішній день газові котли є найекономічнішим і надійним рішенням для опалення дачі, заміського будинку або котеджу.gazoviy_nastenniy_kotel_GAZ7000W_na_kuhne_RU.jpg
 2. Електричний котел – досить простий і перевірений пристрій, що володіє двома великими недоліками: по-перше, залежність від хорошого напруги в мережі, по-друге, дуже висока вартість електроенергії – витрати на електрику за опалювальний сезон майже в 5 разів перевищують той же газ.
  1419356674_vybor-elektrokotla.jpg
 3. Твердопаливні котли – такий прилад нагріває теплоносій за допомогою спалювання дров, вугілля або торф'яних пелетів. Паливо дешевше, ніж електроенергія, але автоматизація такої системи наближається до нуля.56.jpg
 4. Рідкопалівній котел – працює на дизельному паливі, вартість которого растет з року в рік. Плюс требует особлівої уваги до Дотримання норм пожежної безпеки.
  Avtonomnoe-otoplenie.jpg


Водяне опалення будинку за принципом циркуляції теплоносія буває:
 

 1. Природним (гравітаційним) – така схема циркуляції використовується давно і вимагає величезного професіоналізму від монтажника, так як дуже важливе дотримання всіх необхідних ухилів труб. Також доводиться застосовувати труби великих діаметрів, що часто псує естетичну складову будинку.
 2. Примусовим – циркуляція теплоносія здійснюється за допомогою установки одного або декількох циркуляційних насосів. Ефективність такої схеми вище майже на 30% і не вимагає дотримання специфічних ухилів труб.


Опалення котеджу або приватного будинку може складатися з одного або двох контурів. Що це означає?
 

 1. Одноконтурні водяне опалення будинку – це система, в якій присутня тільки один контур, тобто котел підігріває теплоносій тільки для системи опалення.
 2. Двоконтурне опалення передбачає присутність не тільки контура опалення, але і гарячого водопостачання.


Корисно знати! Забезпечити в будинку гаряче водопостачання можна двома способами: по-перше, за допомогою двоконтурного котла або за допомогою одноконтурного котла в поєднанні з бойлером непрямого нагріву – така конфігурація буде в рази продуктивніше.
 

СХЕМИ ВОДЯНОГО ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ


Існує 3 схеми розводки труб по будинку – однотрубна, двухтрубная і колекторна.
 

Однотрубна схема – найпопулярніша за рахунок своєї низької вартості. Принцип її роботи полягає в наступному: від котла відходить одна труба, до якої один за іншим підключаються всі встановлені в будинку радіатори. Дана труба є і подає гарячий теплоносій в систему, і зворотною лінією, тобто тієї за якою остиглий теплоносій повертається тільки після того, як обійде всі радіатори. Якщо ви хочете купити водяне опалення з використанням однотрубної схеми, пам'ятайте, що у нього тільки одна перевага – низька вартість за рахунок меншої кількості витратних матеріалів.
І, при цьому досить серйозних недоліків:

 

 • – Неякісний прогрів радіаторів – останній в черзі буде найхолоднішим
 • – Дуже багато прихованих з'єднань, кожне з яких – це потенційне місце протікання
 • – ВАЖЛИВО! Чим менше з'єднань в трубопроводі вашої системи опалення, тим надійніше вона!
 • – Температура радиаторов не поддается регулировке по отдельности друг от друга

2.jpg
 

Двотрубна схема – модернізація попереднього варіанту розводки труб, яка відрізняється значним підвищенням своєї ефективності і якості. Принцип її роботи: від котла відходить вже дві труби – одна подає до радіаторів підігрітий до потрібної температури теплоносій, а друга повертає остиглий в котел.
 
Наявність двох труб не дозволяє гарячого і холодного теплоносія змішуватися, відповідно радіатори отримують необхідну кількість тепла. Ще однією перевагою двотрубної системи є можливість подачі до кожного радіатора однакової температури теплоносія, не залежно від того, наскільки далеко він розташований від котла. Незалежність радіаторів один від одного дозволяє регулювати температуру кожного з них окремо і, відповідно, підтримувати унікальний мікроклімат в кожній з кімнат. Наприклад, забезпечувати в спальні необхідні для здорового сну 20-21 градус, а у вітальні все 23 градуси.

двухтрубная тупиковая система отопления

Колекторна схема – безперечний лідер серед всіх можливих схем розводки трубопроводу. Водяне опалення будинку з колекторної схемою працює за принципом підключення до радіатора спеціальної гребінки, яка ховається в колекторний шафа і від неї до кожного радіатора в будинку відходить по дві труби – одна подає гарячий теплоносій, друга повертає в колектор остиглий. Дане інженерне рішення не має конкурентів і має в основному одними перевагами:
 

 • – Весь трубопровід ховається в стягуванні – не страждає інтер'єр будинку
 • – Відсутні будь-які приховані підключення – не доведеться переживати про виникнення протікання під стяжкою
 • – Ідеально збалансована система
 • – При необхідності проведення ремонтних робіт на одному з радіаторів, можна відключити тільки його, при цьому вся система буде як і раніше обігрівати будинок
 • – Запуск системи також може здійснюватися по частинах – тільки в тих приміщеннях, яким ви користуєтеся на даним момент, наприклад
 • – Сама автоматизована схема

12.jpg

ВИТРАТИ НА РІЗНІ схемИ розведення ТРУБ ВОДЯНОГО ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ

 

Якщо оцінювати початкові витрати, які доведеться витратити на матеріали, то найдешевшим рішенням є однотрубна схема, трохи дорожче буде двотрубна і, нарешті, преміум-сегмент являє колекторна схема. Тут збільшення вартості прямо пропорційно залежить від збільшення витратних матеріалів.
 
Другий критерій для порівняння – це витрати на паливо в період експлуатації системи. Незграбна однотрубна схема буде вимагати і споживати найбільшу кількість палива, за рахунок постійної необхідності підігрівати теплоносій. При цьому найвищий рівень автоматизації колекторної схеми значно знизить витрата палива, а значить скоротяться і ваші матеріальні витрати.
 
Третій за списком, але не менш важливе показник – це витрати на непередбачений ремонт. Про це мало, хто думає на стадії створення системи опалення, так як завжди хочеться вірити, що «прорвана труба може трапитися з ким завгодно, тільки не зі мною». Але, нехтуючи надійністю системи і вибираючи, однотрубну або двотрубну системи, ви значно підвищуєте свої шанси на додаткові витрати в майбутньому.

КИЇВТЕРМ рекомендує! Не економте на те, що буде заховано в стінах і стягуванні. Скоротити кошторис до потрібної вам цифри, можна на будь-яких інших елементах, таких як, наприклад, більш прості радіатори.
 

СПОСОБИ МОНТАЖУ ВОДЯНОГО ОПАЛЕННЯ
 

Незалежно від того, яку схему ви виберете, щоб здійснити монтаж потрібно мати досвід і професійні знання в даній сфері. Існує три способи змонтувати систему опалення:
 

 1. Зробити це власними руками
 2. Довірити це професійному монтажника
 3. Укласти договір на комплексне обслуговування, яке включає в тому числі і монтажні роботи, зі спеціалізованою організацією.


Який би спосіб ви не вибрали етапи монтажу водяного опалення включатиме в себе:
 

 1. Вибір схеми розводки труб – однотрубна, двухтрубная або колекторна
 2. Придбання необхідних для неї матеріалів
 3. Установка радіаторів, відповідно до складеного заздалегідь проекту
  прокладка трубопроводу
 4. Обв'язка радіаторів – підключення їх до трубопроводу
 5. Установка і обв'язка котельного обладнання.

IMG_4167.jpg
 

Приймаючи рішення здійснити монтаж системи опалення власноруч, ви значно заощадите на оплаті праці кваліфікованих фахівців, але при цьому позбавляєте себе всіх можливих гарантій.
 
Довіряючи професіоналам монтажу, ви можете оцінити вже реалізовані об'єкти майстрів, поспілкуватися з попередніми замовниками, перевірити репутацію в інтернеті, тим самим переконатися в правильності свого вибору. Але найнадійніший варіант – укладання договору з підрядною організацією, яка створить проект майбутніх інженерних комунікацій, оснастить об'єкт всім необхідним обладнанням, здійснить монтаж, пусконалагоджувальні роботи та сервісне обслуговування. Якщо за водяне опалення будинку буде відповідати один підрядник, то всі роботи будуть вестися строго за договором, кошторис не буде рости в процесі виконання робіт, а на монтаж буде надана гарантія.
 
 
КИЇВТЕРМ настійно рекомендує: довіряйте монтаж тільки професіоналам! Вибираючи неякісну дешеву робочу силу, ви заохочуєте шарлатанів, які не здатні виконати монтажні роботи належним чином!

Калькулятор опалення

Площа будинку м2

Приблизна вартість:

1730 грн.

Інші види послуг