ТВЕРДОПАЛИВНЕ ОПАЛЕННЯ


Якщо ваш будинок не підключений до магістрального газу і немає можливості це зробити, то можна використовувати альтернативний вид опалення із застосуванням твердого палива. Система опалення приватного будинку на твердому паливі передбачає використання різних матеріалів в якості енергоносія. Вони можуть бути:
 

 1. Копалинами – вугілля, торф
 2. Поновлюваними – звичайні дрова, пресовані у брикети тирса і пелети.

Також існують певні критерії, за якими слід оцінити кожен вид палива, перш ніж вибрати якийсь один для себе. Отже, обов'язково звертайте увагу на:
 

 • – Вартість 1 кВт виробленого тепла
  – Можливість вільно і без проблем купувати паливо
  – Коефіцієнт продуктивності вибраного палива – він повинен бути найвищим
  – Екологічність палива – це повинно бути важливо для кожної сучасної людини.


Плюси:
– Доступність
– Низька ціна палива
Мінуси
– Необхідно місце для зберігання палива
– Є технічні обмеження при монтажі

Розглянемо кожен вид палива згідно перерахованим вище критеріям на прикладі будинку площею понад 200 м2.
 

 1. Дрова – найбільш звичний для більшості з нас енергоносій. Витрати за опалювальний сезон – більш 35000грн. Доступність дров залежить від місця розташування вашого будинку, але сьогодні замовити машину дров для свого будинку стає все проблематичніше. Ефективність дров досить низька – теплота згоряння складає 3,9 кВт / кг, але зате паливо це по праву можна вважати екологічним.
 2. Вугілля (кам'яний або дерев'яний) – не менш популярний спосіб опалювати будинок, ніж дрова. Опалювальний сезон обійдеться більш ніж в 65000 гривень. Широко поширеним цей вид палива не назвеш, плюс до цього він дуже незручний в зберіганні і закладці, а також дуже пожежонебезпечний! Ефективність же в рази вище, ніж у дров – 7,5 кВт / кг. Корисна порада! Опалення приватного будинку вугіллям і дровами можна віднести до минулого століття! На сьогоднішній день існують більш ефективні варіанти опалювати будинок.
 3. Брикети з пресованих залишків пиломатеріалів – даний вид палива прийшов на заміну вугіллю і дров, більш зручний в зберіганні і закладці. Також це паливо широко поширене і знаходиться у вільному доступі. Недоліками є швидке згоряння, практично таке ж як у дров – доповідати паливо доведеться кожні 3-4 години.
 4. Пелети – опалення приватного будинку котлом на твердому паливі за допомогою пелетів стає все більш популярним з кожним днем. Сезон доведеться витратити близько 50000 гривень. Але при цьому пелети дуже зручно зберігати в будь-якому сухому приміщенні, їх легко придбати, так як цей кількість виробників збільшується з кожним роком. Від них не залишається неприємного запаху або диму.

 

Котли для твердопаливних СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ У ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ


Наступний крок після вибору палива – підбір обладнання. Розрізняють такі види твердопаливних котлів:

 1. класичні
 2. піролізні
 3. автоматичні
 4. тривалого горіння

Принцип роботи класичного твердопаливного котла нагадує дров'яну піч. Паливо згорає завдяки колосникових гратах, яка забезпечує надходження повітря. Такі котли є енергетично незалежними, але вимагають постійної докладання палива.
 

Водяне опалення в приватному будинку на вугіллі за допомогою піролізного котла має високий ККД – до 90% і не вимагає дозавантаження палива частіше ніж раз о 10 годині. Принцип функціонування піролізного котла передбачає використання газу від розкладання палива. Дрова чи вугілля закладаються і підпалюють, після чого вентилятор змішує чисте повітря з повітрям тління. Коли отримана суміш запалала, форсунка направляє вогонь на паливо, яке обпалюється до тих пір, поки повністю не згорить.
 
 
Автоматизовані котли відрізняються від своїх побратимів високим рівнем автоматики, невластивим для даного обладнання. Автоматичне завантаження палива дозволяє підтримувати горіння протягом трьох днів, також автоматично проводиться чистка золи. Плюс до цього таке обладнання має високий ККД – до 85%. Вартість автоматизованих твердопаливних досить висока.
 
 
Ще один вид котла для опалення твердим паливом приватного будинку – прилади тривалого горіння. Вони бувають двох видів: піч Булерьян або система Стропува. Таке котли здатні забезпечувати безперервне горіння дров до 30 годин і вугілля до 5 днів.

 

 

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО твердопаливні ОПАЛЕННЯ?

 

 1. Твердопаливне опалення – це пожежонебезпечний спосіб підтримки комфортної температури. Крім особливої ​​уваги до зберігання паливо, необхідно також чітко дотримуватися всіх вимог і параметри при монтажі димоходу і стежити за його станом – своєчасно чистити від сажі. Накопичуючись, вона може займатися, що в найгіршому випадку може призвести до пожежі.
 2. Постійно повторюваний цикл дій – закладка палива, розпал, процес горіння – негативно позначається не теплообміннику і значно скорочує його термін служби.
 3. Крім опалення твердопаливні котли можуть забезпечувати і гаряче водопостачання – для цього котел повинен бути оснащений другим (водяним) контуром.
 4. Твердопаливне опалення під ключ – це послуга, яку ви можете замовити в нашій компанії, проконсультувавшись з інженерами. Устаткування підбирається індивідуально для вашого будинку, виходячи з теплового розрахунку і завдань, які ставляться перед системою опалення. Виконання робіт під ключ гарантує вам спокій за дотримання домовленостей і виконання всіх робіт в термін, так як відносини замовника з підрядною організацією регламентуються договором. Також ви точно знаєте, хто відповідальний за все виконані роботи в будинку, пов'язані з інженерними комунікаціями. «Опалення під ключ» – це гарантія на монтажні роботи і довічне сервісне обслуговування.

 

 

Калькулятор опалення

Площа будинку м2

Приблизна вартість:

1730 грн.
– Використовуємо тільки перевірені рішення і надійні матеріали.
– Чи не просимо аванси понад договір.
– Кожен день робимо прибирання сміття, який створили за день.
– Строго дотримуємося договірні терміни – на кожному об’єкті висить графік виконання робіт.
– Робимо так, щоб результат виглядав красиво – все рівно, паралельно, перпендикулярно.
– Дбайливо ставимося до майна замовника. Чи не псуємо роботу попередніх підрядників