ТЕПЛА ПІДЛОГА


Система тепла підлога являє собою один з видів опалювальних приладів в будинку, на рівні з радіаторами, конвекторами і так далі. Дана система являє собою трубопровід, по якому циркулює теплоносій, і все це прокладено певним способом в підлогах будинку. Опалення будинку теплими підлогами може бути двох видів:

1. Водяне, коли в якості теплоносія, що переміщається по трубах, виступає вода. Цей тип нагрівального елементу прекрасно підключається до основної системи опалення будинку і не викликає ніяких додаткових незручностей або складнощів при монтажі.
2. Електричне, яке в свою чергу ділиться ще на три різновиди: кабельні підлоги, підлоги з нагрівальними матами і інфрачервоні. Кабельні підлоги за принципом установки нагадують водяна тепла віл – і то, і то монтується під стяжкою. Тільки у випадку з кабельним теплою підлогою прокладається двуветковий кабель, а не трубопровід з циркулюючим теплоносієм. Більш популярним видом вважається підлогу з нагрівальними матами – склосітка, поверх якої кріпиться нагрівальна секція. Такі теплі підлоги можна встановлювати і поверх бетонної стяжки, що робить дане рішення куди більш цікавим для багатьох власників квартир і приватних будинків. Інфрачервоні теплі підлоги являють собою теплопровідну плівку, всередині якої впаяна нагрівальна система.


Плюси:
– Мале споживання енергії
– Недороге паливо
Мінуси:
– Необхідність газового підключення
– Необхідно дозвіл і підключення до газової магістралі
Це важливо знати! Система теплих підлог прийшла в наш час прямо з Стародавнього Риму – саме там були виявлені перші кроки в створенні цього способу опалювати приміщення.
 
У ті часи це називалося «гіпокауст» і представляло собою систему, в якій дров'яні печі розташовувалися в підвалі будинку, а гаряче повітря по спеціальних каналах піднімався вгору і прогрівав підлоги. Погодьтеся, не можна сумніватися в надійності інженерної системи, яка доводить свою придатність на вже ні одну тисячу років!

 

ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ СИСТЕМИ тепла підлога

 

Як у водяних теплих підлог, так і у електричних є свої прихильники і недоброзичливці. Але, найчастіше, думка, що висловлюється в деяких статтях, є не чим іншим, як рекламою конкретних виробників і їх систем! За багато років роботи в даній галузі ми спроектували і змонтували ні одну сотню теплих підлог, спираючись на свій практичний досвід, ми підготували об'єктивну оцінку сильних і слабких сторін цієї системи.

Електричне опалення, вбудоване в підлогу, має яскраві і вагомими сильними сторонами:

 1. Простота монтажу – для цього не обов'язково мати освіту, багатий досвід або професійний інструмент.
 2. Функціонування системи без використання додаткових приладів, наприклад, газового котла – головне, щоб будинок був електрифікований.
 3. Мінімальні наслідки в разі виникнення поломки – так як електричний вид системи можна прокласти і поверх стяжки, при необхідності провести ремонтні роботи, не доведеться витрачати багато часу і робити капітальний ремонт в будинку.
Недоліки електричного опалення підлогою:

 1. Найвища вартість електроенергії! Щомісячні витрати таких розмірів здатні перекреслити все задоволення від використання даної системи.
 2. Нестабільна напруга в мережі і слабка проводка в будинку значно знижують ефективність і безпеку роботи системи.
 3. Електромагнітне поле, створюване гріє кабелем, надає небажаний вплив на організм людини.

Водяне опалення, вбудовується в підлогу, також користується популярністю, а все тому що:

 1. Це надійно – термін експлуатації трубопроводу деяких західних виробників досягає 50 років.
 2. Безпечно – рідинний теплоносій не шкодить здоров'ю людини.
 3. Економічно – особливо в будинках з великою площею. Ні над-витрат на електрику, а при комбінуванні, газового котла, наприклад, з сонячним колектором або тепловим насосом, то можна знизити витрату палива.

Слабкі сторони теплих підлог з рідинним теплоносієм: 

 1. Складний монтаж, який під силу правильно виконати тільки справжнім досвідченим професіоналам.
 2. Імовірність протікання, так як в системі циркулює вода і в тому випадку, якщо на об'єкті використаний неякісний трубопровід.
 3. Куди більш складний, порівняно з електричними підлогами, процес балансування системи.

Вибирати ту чи іншу систему теплих підлог потрібно виходячи із завдань – розмірів будинку, площі передбачуваних теплих підлог, їх постійної або тимчасової роботи і так далі. Але те, що їх потрібно встановлювати в будь-якому випадку – це факт, тому що:

 • – це додатковий комфорт, який складно уявити на етапі планування інженерних комунікацій, але досить поговорити хоча б з одним власником будинку з теплими підлогами, щоб приблизно їх оцінити;
  – це рівномірне прогрівання всього приміщення;
  – це економія на радіаторному опаленні, за рахунок зменшення їх потужності;
  – це естетичний зовнішній вигляд, а точніше відсутність будь-якого зовнішнього вигляду – що може бути краще інженерної системи, яку зовсім не видно в інтер'єрі будинку.

 

ВИДИ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ теплими підлогами

 

Про різновиди і відмінні риси обладнання електричних теплих підлог ми говорили на самому початку цієї статті, тому зараз особливу увагу необхідно приділити водяним теплим полам. Більше половини успішного користування цією системою залежить від того, який матеріал буде використаний при монтажі.
 
Поліпропіленові труби – не рекомендуються до використання в системі теплих підлог через свою досить слабкою ізностойкості. При постійній циркуляції гарячого теплоносія така труба може деформуватися, отже, виникне текти, що вкрай небажано, так як для її усунення доведеться знімати покриття для підлоги і розкривати бетонну стяжку. Поліпропіленове опалення підлог купити можна за дуже привабливою ціною, але наслідки такої економії можуть коштувати в два, а то і в три рази дорожче.
 
Металопластик – рішення надійне і середньостатистичне по бюджету. Такі труби можуть прослужити вам до 50 років, будуть стійкі до корозії завдяки тому, що складаються з декількох шарів, а внутрішня поверхня абсолютно гладка. Металопластикові труби переносять температурний режим від -10 до +95 градусів.
 
Зшитий поліетилен – краще рішення для опалення підлогою. Вартість цієї труби досить висока, але і переваги вагомі: матеріал витримує температуру до 150 градусів, справляється з найсильнішими перепадами тиску до 10 атмосфер, менш схильний до механічного пошкодження під час монтажу завдяки своїй високій пластичності.
 
ВАЖЛИВО! Ніколи не економте на трубопроводі! Знижувати витрати на систему опалення можна за допомогою будь-яких інших комплектуючих або складових, наприклад, радіаторів. Але та частина системи, яка буде захована в підлогах, повинна бути виконана з найнадійніших матеріалів.

 

ЕТАПИ МОНТАЖУ СИСТЕМИ тепла підлога

 

Перш ніж приступати до укладання теплих підлог, необхідно здійснити розводку труб радіаторного опалення – саме на них в подальшому буде монтуватися тепла підлога.
 
Також до моменту монтажу ви вже повинні чітко розуміти, яку схему розводки ви будете виконувати – двотрубну або колекторну.
 
Отже, виконавши всі підготовчі роботи, визначившись і закупивши матеріал, приступаємо до монтажних робіт.

ВІДЕО

 • Перший етап. Укладаємо теплоізоляційну підкладку, яка не буде дозволяти тепла йти в низ і перегрівати стелю підвалу або попереднього поверху. Товщина підкладки розраховується індивідуально для кожного будинку і залежить від проведеного теплового розрахунку.
  Другий етап. По периметру кімнати прокладається демпферна стрічка, яка покликана компенсувати температурні коливання і не давати стягуванні розширюватися і тріскатися. Також вона виконує функцію герметика.
  Третій етап. Проводиться монтаж трубопроводу за принципом «равлики». Рівномірний тепло в будинку досягається завдяки правильній схемі укладання труб.
  Четвертий етап. Тестування системи перед тим, як закрити її бетонною стяжкою.

 

СИСТЕМА ДОДАТКОВОГО КОМФОРТУ – вбудовані в ПОЛ ОПАЛЕННЯ


У висновку хочеться сказати, що тепла підлога – це не система першої необхідності і ні в якому разі не альтернатива радіаторного опалення. Це свого роду upgrade звичного нам усім поняття «опалення». Дозволивши собі користуватися теплою підлогою, ви, природно, збільшуєте витрати на систему опалення, але при цьому ви:

 1. Забуваєте про домашньому взутті – по теплому підлозі вкрай приємно ходити босоніж.
 2. Не боїтеся захворіти самі і не переживаєте за здоров'я своїх близьких – ноги завжди повинні бути в теплі, як відомо.
 3. При поповненні в сімействі не доведеться застеляти підлогу килимовим покриттям – малюк зможе грати і робити свої перші кроки на підлозі комфортної для нього температури.
 4. Отримуєте можливість регулювати температуру, включати і вимикати систему в залежності від температурних змін на вулиці.
 5. Знижуєте витрати на радіатори, за рахунок зменшення необхідної потужності.

Калькулятор опалення

Площа будинку м2

Приблизна вартість:

1730 грн.
– Використовуємо тільки перевірені рішення і надійні матеріали.
– Чи не просимо аванси понад договір.
– Кожен день робимо прибирання сміття, який створили за день.
– Строго дотримуємося договірні терміни – на кожному об’єкті висить графік виконання робіт.
– Робимо так, щоб результат виглядав красиво – все рівно, паралельно, перпендикулярно.
– Дбайливо ставимося до майна замовника. Чи не псуємо роботу попередніх підрядників