СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ


На сьогоднішній день існують десятки різних варіацій на тему система опалення приватного будинку. З одного боку – завжди добре, коли є з чого вибрати, але з іншого боку, як при всьому цьому різноманітті не помилитися і віддати перевагу самої якісної і надійної системи? Ми зібрали весь свій досвід в інженерних комунікаціях і підготували своєрідний путівник у світі опалення.


Існують такі градації систем:

 

 • – По теплоносію, що використовується
 • – По енергоносію

Розглянемо особливості кожного з перерахованих вище видів і почнемо з того, що можна використовувати в якості теплоносія, який обігріває кімнати, віддаючи своє тепло.

 

 • Це може бути вода, яка підігрівається в казані і з нього розходиться по контуру радіаторного опалення, теплих підлог. Захолола вода повертається назад в котел і цикл повторюється знову. Водяне опалення може працювати від будь-якого котла – газового, твердопаливного, рідкопаливного або електричного. Застосовувані нагрівальні елементи займають мало місця і відмінно вписуються в будь-який інтер'єр, якщо ми говоримо про радіатори і конвектори або зовсім ховаються під стяжку, як у випадку з теплими підлогами. При цьому використання води в якості теплоносія для системи опалення котеджу не несе ніяких додаткових енерговитрат.
 • Опалювати приміщення можна за допомогою повітря. У будинку встановлюється теплогенератор, в якому повітря нагрівається до потрібної температури, і прокладаються повітроводи, по яких теплоносій розходиться по кімнатах і обігріває їх. Холодне повітря в систему забирається з вулиці, що вже не дуже добре, тому що разом з ним в будинок потрапляє пил, бруд і різні алергени. Повітряне опалення може бути гравітаційним, тобто перевищує за обсягом гаряче повітря виштовхує холодний до воздуховодам. Але якщо в будинку відкриті вікна чи двері, циркуляція не здійснюватиметься якісно. Можна здійснювати примусову циркуляцію за рахунок установки спеціального вентилятора. Такий системі протяги або відкриті вікна ні по чому, але ви тим сама прирікаєте себе на постійний шум і гул.
 • Будинок можна опалювати за допомогою електрики, за допомогою установки конвекторів, монтажу теплої підлоги. Така система має низку недоліків: високі витрати на електроенергію щомісяця, стовідсоткова енергозалежність – в разі відключення світла, вам доведеться перебувати в холодній хаті до усунення неполадок.

Енергоносій – це вид палива, який використовується для роботи котла – головного опалювального елементу системи. Що ж може виступати в якості енергоносія?

 

 • Газ – природний або скраплений, в принципі, не має значення. Якщо ваш будинок побудований в газифицированном районі, то не варто навіть роздумувати – газовий котел саме практичне, популярне і ефективне рішення. Якщо ви не є щасливим володарем заповітної «жовтої труби» на своє ділянці, розгляньте варіант установки газгольдера – спеціальної накопичувальної ємності для зрідженого газу або використання газових балонів.
 • Система опалення житлового будинку може використовувати як енергоносій вугілля, дрова або торф'яні палети. Вартість такого палива досить невисока, в порівнянні з іншими видами, про які ми розповімо далі. Враховуйте, що тверодотоплівние опалення вимагає вашого постійного участі – хтось же повинен підкладати дрова чи вугілля в котел. Плюс до цього буде потрібно приміщення для зберігання палива, яке аж ніяк не буде відрізнятися естетичний зовнішній вигляд.
 • Якщо ви розглядаєте як енергоносій дизельне паливо, відразу плануйте великі матеріальні витрати, як на саме паливо, так і на облаштування котельні. Рідкопаливні котли та резервуари для зберігання дизеля вимагає дотримання всіх норм пожежної безпеки, плюс котли працюють досить шумно, тому такі котельні необхідно облаштовувати в окремій будівлі.
 • Ще одне джерело енергії – це електрику. Як і у випадку з використанням його, як теплоносія, це не найекономічніший і надійний варіант. Встановивши в будинку електричний котел, ви повинні бути готові до збільшення комунальних платежів в кілька разів. Плюс до цього залишається відкритим питання про енергозалежність. Ми рекомендуємо використовувати електро-котли в якості дублерів, на випадок поломки або виходу з ладу основного агрегату.

 

 

Професійний досвід співробітників нашої компанії і світовий досвід наших колег говорить про те, що найбільш правильним рішенням буде установка в будинку газового котла і водяного опалення. Саме така система буде найбільш економічної в процесі експлуатації і найбільш надійною за рахунок великої кількості європейських виробників обладнання. Важливо! Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцями перед тим, як прийняти рішення на користь тієї чи іншої системи. Кожен будинок – індивідуальний і тільки досвідчені професіонали можуть створити індивідуальне опалення.

 

СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ: ЦІНИ І З ЧОГО ВОНИ СКЛАДАЮТЬСЯ

 

 

Ремонт в будинку або будівництво вимагають серйозних грошових вливань, і кожному господарю хочеться розуміти про які суми йдеться. Спланувати витрати на опалення в будинку можна виходячи з таких пунктів:

 

 • – Загальна площа будинку
 • – Вартість обладнання та комплектуючих
 • – Автоматизированность системи
 • – Наявність або відсутність теплих підлог
 • – Вартість монтажних робіт

МОНТАЖ ОПАЛЕННЯ «ПІД КЛЮЧ»: У ЧОМУ ВИГОДА

Встановити або, кажучи професійною мовою, змонтувати системи опалення і водопостачання можна власноруч, можна довірити це найманому монтажника або вибрати компанію, яка виконає всі роботи «під ключ».
 
 
Чому все-таки не варто робити опалення своїми руками? Інтернет рясніє статтями про те, що кожен чоловік може і практично має це зробити сам, але не варто йти на поводу у громадської думки.
 
 
По-перше, кожен повинен займатися своєю справою. Наприклад, якщо людина керує автомобілем – це ще не говорить про те, що він може сміливо лізти під капот і усувати якусь поломку. А навіть якщо і може, швидше за все такий ремонт буде поступатися за якістю професійного, а значить в найближчому майбутньому йому все ж доведеться звернутися до майстрів.

 

З вищесказаного випливає ще один висновок – скупий, як відомо, платить двічі. Не думайте, що, заощадивши на оплаті праці монтажної бригади, ви не втратите в якості. Опалення не терпить і не прощає помилок. Тому заміна системи опалення, її ціна і всі супутні процедури у вигляді капітального ремонту будинку вас дуже неприємно здивують.
 
 
Відставивши вбік думка робити цю роботу самому, залишається вибрати або монтажника, або повний супровід опалювальної компанії. Наша компанія співпрацює більш ніж з 700 фахівцями. Але вибираючи підрядника на свій об'єкт, важливо зуміти відрізнити справжнього професіонала від «шабашника». Звертайте увагу на такі характеристики, як наявність портфоліо з виконаними роботами, наявність власного дорогого інструменту та особистого брендованого транспорту – якщо людина вкладає гроші в своє професійне зростання і комфорт, значить він точно не перший день в цій справі. І абсолютно точно не варто довіряти «майстрам», які переконують вас дуже низькою ціною – професіонал буде апелювати надійністю технічного рішення, а ніяк не дешевизною.
 
 
Система опалення під ключ – це гарантія якісного виконання робіт, підкріплена договором. Вибравши одну компанію, як в ролі постачальника обладнання, так і в якості підрядника на монтажні роботи, ви точно знаєте, хто несе відповідальність за всі інженерні комунікації в будинку. Ви отримуєте гарантію на всі виконані роботи і не переживаєте з приводу пуско-налагоджувальних робіт та сервісного обслуговування обладнання.

 

СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ ТА ГАРЯЧОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ В ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ

Перше, що потрібно знати, затіваючи будівництво, ці системи завжди прокладаються одночасно. Труби водопостачання ховаються під стяжку разом трубопроводом радіаторного опалення і системою тепла підлог.
 
 
Те, яким будемо водопостачання у вашому будинку, залежить від того, який котел ви оберете. Існують двоконтурні і одноконтурні котли, в чому ж їх принципова відмінність? Двоконтурні котли забезпечують гарячою водою відразу два контури, як цієї зрозуміло з назви, і опалення, і водопостачання. Такий вид обладнання досить компактний, його можна розмістити навіть на кухні, але в той же час він має ряд недоліків.

 

– Вам доведеться чекати поки піде гаряча вода, особливо якщо змішувач розташований на відстані більше п'яти метрів від котла.
 
– Якщо в будинку дві ванних кімнати, то використовувати їх одночасно не вийде – води не вистачить на всіх.
 
– Енергозалежність – при відключенні світла, ви також залишаєтеся без води у всьому будинку.
 
– Часта заміна теплообмінника в котлі

 

Всіх цих проблем можна уникнути, встановивши в будинку одноконтурний котел і бойлер непрямого нагріву. Такий тандем дозволить:

 

+ Користуватися гарячою водою всім членам сім'ї одночасно і без обмежень
 
+ Не залежати від перебоїв з електрикою або газом – кількість гарячої води буде обмежена тільки розміром бойлера
 
+ Підключити циркуляцію гарячого водопостачання і отримувати гарячу воду відразу, відкривши кран.

 

Щоб спроектувати правильну систему опалення та водопостачання, проконсультуйтеся з фахівцями.

  Калькулятор опалення

  Площа будинку м2

  Приблизна вартість:

  1730 грн.

  Інші види послуг