СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ

На сьогоднішній день існують десятки різних варіацій на тему система опалення приватного будинку. З одного боку – завжди добре, коли є з чого вибрати, але з іншого боку, як при всьому цьому різноманітті не помилитися і віддати перевагу самої якісної і надійної системи? Ми зібрали весь свій досвід в інженерних комунікаціях і підготували своєрідний путівник у світі опалення.
Існують такі градації систем:
-
– По теплоносію, що використовується
-
– По енергоносію
Розглянемо особливості кожного з перерахованих вище видів і почнемо з того, що можна використовувати в якості теплоносія, який обігріває кімнати, віддаючи своє тепло.
-
Це може бути вода, яка підігрівається в казані і з нього розходиться по контуру радіаторного опалення, теплих підлог. Захолола вода повертається назад в котел і цикл повторюється знову. Водяне опалення може працювати від будь-якого котла – газового, твердопаливного, рідкопаливного або електричного. Застосовувані нагрівальні елементи займають мало місця і відмінно вписуються в будь-який інтер'єр, якщо ми говоримо про радіатори і конвектори або зовсім ховаються під стяжку, як у випадку з теплими підлогами. При цьому використання води в якості теплоносія для системи опалення котеджу не несе ніяких додаткових енерговитрат.
-
Опалювати приміщення можна за допомогою повітря. У будинку встановлюється теплогенератор, в якому повітря нагрівається до потрібної температури, і прокладаються повітроводи, по яких теплоносій розходиться по кімнатах і обігріває їх. Холодне повітря в систему забирається з вулиці, що вже не дуже добре, тому що разом з ним в будинок потрапляє пил, бруд і різні алергени. Повітряне опалення може бути гравітаційним, тобто перевищує за обсягом гаряче повітря виштовхує холодний до воздуховодам. Але якщо в будинку відкриті вікна чи двері, циркуляція не здійснюватиметься якісно. Можна здійснювати примусову циркуляцію за рахунок установки спеціального вентилятора. Такий системі протяги або відкриті вікна ні по чому, але ви тим сама прирікаєте себе на постійний шум і гул.
-
Будинок можна опалювати за допомогою електрики, за допомогою установки конвекторів, монтажу теплої підлоги. Така система має низку недоліків: високі витрати на електроенергію щомісяця, стовідсоткова енергозалежність – в разі відключення світла, вам доведеться перебувати в холодній хаті до усунення неполадок.
Енергоносій – це вид палива, який використовується для роботи котла – головного опалювального елементу системи. Що ж може виступати в якості енергоносія?
-
Газ – природний або скраплений, в принципі, не має значення. Якщо ваш будинок побудований в газифицированном районі, то не варто навіть роздумувати – газовий котел саме практичне, популярне і ефективне рішення. Якщо ви не є щасливим володарем заповітної «жовтої труби» на своє ділянці, розгляньте варіант установки газгольдера – спеціальної накопичувальної ємності для зрідженого газу або використання газових балонів.
-
Система опалення житлового будинку може використовувати як енергоносій вугілля, дрова або торф'яні палети. Вартість такого палива досить невисока, в порівнянні з іншими видами, про які ми розповімо далі. Враховуйте, що тверодотоплівние опалення вимагає вашого постійного участі – хтось же повинен підкладати дрова чи вугілля в котел. Плюс до цього буде потрібно приміщення для зберігання палива, яке аж ніяк не буде відрізнятися естетичний зовнішній вигляд.
-
Якщо ви розглядаєте як енергоносій дизельне паливо, відразу плануйте великі матеріальні витрати, як на саме паливо, так і на облаштування котельні. Рідкопаливні котли та резервуари для зберігання дизеля вимагає дотримання всіх норм пожежної безпеки, плюс котли працюють досить шумно, тому такі котельні необхідно облаштовувати в окремій будівлі.
-
Ще одне джерело енергії – це електрику. Як і у випадку з використанням його, як теплоносія, це не найекономічніший і надійний варіант. Встановивши в будинку електричний котел, ви повинні бути готові до збільшення комунальних платежів в кілька разів. Плюс до цього залишається відкритим питання про енергозалежність. Ми рекомендуємо використовувати електро-котли в якості дублерів, на випадок поломки або виходу з ладу основного агрегату.
Професійний досвід співробітників нашої компанії і світовий досвід наших колег говорить про те, що найбільш правильним рішенням буде установка в будинку газового котла і водяного опалення. Саме така система буде найбільш економічної в процесі експлуатації і найбільш надійною за рахунок великої кількості європейських виробників обладнання. Важливо! Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцями перед тим, як прийняти рішення на користь тієї чи іншої системи. Кожен будинок – індивідуальний і тільки досвідчені професіонали можуть створити індивідуальне опалення.
СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ: ЦІНИ І З ЧОГО ВОНИ СКЛАДАЮТЬСЯ
Ремонт в будинку або будівництво вимагають серйозних грошових вливань, і кожному господарю хочеться розуміти про які суми йдеться. Спланувати витрати на опалення в будинку можна виходячи з таких пунктів:
-
– Загальна площа будинку
-
– Вартість обладнання та комплектуючих
-
– Автоматизированность системи
-
– Наявність або відсутність теплих підлог
-
– Вартість монтажних робіт
МОНТАЖ ОПАЛЕННЯ «ПІД КЛЮЧ»: У ЧОМУ ВИГОДА
СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ ТА ГАРЯЧОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ В ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ
Всіх цих проблем можна уникнути, встановивши в будинку одноконтурний котел і бойлер непрямого нагріву. Такий тандем дозволить:
Щоб спроектувати правильну систему опалення та водопостачання, проконсультуйтеся з фахівцями.
Калькулятор опалення
Площа будинку | м2 |
Приблизна вартість:
1730 грн.
