СОНЯЧНЕ ОПАЛЕННЯ (ГЕЛЕОСИСТЕМИ)

СОНЯЧНЕ ОПАЛЕННЯ

Сонячне опалення

Велику популярність у світі сьогодні набирає опалення приватного будинку за допомогою геліосистем або, простіше, сонячних колекторів. Принцип роботи такої системи полягає у накопиченні та використанні тепла, яке віддає сонячна енергія.
Сонячне опалення приватного будинку складається з:1. Сонячного колектора – це спеціальне обладнання, яке встановлюється на даху котеджу. Усередині колектора є теплоносій, який нагрівається від сонячної енергії та надалі віддає своє тепло будинку. Колектори бувають двох видів: плоскі та вакуумні.
2. Насосної групи та контролера управління. Насос гарантує циркуляцію теплоносія всередині геліосистеми, а контролер визначає, коли вмикатися і вимикатися насоса, коли необхідно забирати тепло з колектора.
3. Буферна ємність - це свого роду акумулятор, куди скидається все накопичене в колекторі тепло. Сонячний колектор не має такої високої продуктивності, як газовий котел і не може безпосередньо підключатися до системи опалення. Тому необхідно встановлювати буферну ємність, в якій знаходиться теплоносій системи опалення всього будинку, який нагрівається теплом, отриманим з колектора.

сонячне опалення поділяється на:

ВАЖЛИВО! Сонячне опалення не здатне самостійно опалювати весь будинок! Наявність колекторів не виключає встановлення основного нагрівального елемента – котла.
Як уже говорилося раніше, колектори бувають двох видів — плоскі та вакуумні відрізняються одна від одної своєю конструкцією.
Плоский сонячний колектор є металевою рамою, на якій закріплений надійне дно. Слідом йде шар утеплювача, потім адсорбер - матеріал, що поглинає сонячну енергію і переробляє її в тепло. Поверх змійкою укладено труби, якими пересувається теплоносій. Вся ця конструкція накривається кришкою, яка зазвичай робиться із загартованого скла.
Вакуумний колектор також називають трубчастим, він складається з певної кількості скляних труб, об'єднаних одним гребінцем. Усередині кожної трубки створюється безповітряне середовище та залито спеціальну речовину, яка виступає в ролі теплоносія. У процесі нагрівання теплоносія починає закипати, перетворюватися на газ, піднімається трубкою вгору і віддає частину тепла масивному наконечнику.
Сильні та слабкі сторони сонячної системи опалення приватного будинку з використанням плоских або вакуумних колекторів:
-ціна. Вакуумний колектор складніший за своєю конфігурацією, відповідно його вартість буде вищою, ніж плоского.
-Надійність. Вважається, що газова плита міцніша, ніж вакуумний, так як він є цільною конструкцією.
-Ефективність. Вакуумний колектор має більш високу продуктивність навіть у зимовий період
-Обслуговування у зимовий період часу. На плоскому колекторі сніг затримуватиметься меншою мірою — за рахунок того, що це рівна поверхня, встановлена ​​під кутом 45 градусів. А у випадку з вакуумним колектором сніг може забиватись між трубками, щоб це не впливало на нагрівання теплоносія, господарю такої системи потрібно буде ретельно стежити за станом колектора та своєчасно його чистити.

Сонячне опалення будинку

СОНЯЧНА СИСТЕМА ОПАЛЕННЯ: ПЛЮСИ І МІНУСИ

Сонячне опалення плюси та мінуси

Як і будь-який інший спосіб підтримання комфортної температури в будинку, геліосистеми мають низку плюсів та мінусів. Перш ніж поспішати в магазин за сонячним колектором, пропонуємо вам докладно у всьому розібратися, щоб потім особливості даної системи не стали для вас неприємним сюрпризом. Мінуси геліосистем:
-Висока вартість обладнання.
-Велика площа знадобиться для розміщення всього обладнання.
-Продуктивність сонячного опалення залежить від пори року та значно знижується у періоди меншої сонячної активності.
-Не може бути єдиним джерелом тепла – завжди встановлюється як доповнення до основної системи опалення.
Плюси сонячних колекторів у системі опалення:
-Дуже малі витрати в процесі експлуатації системи.
-Безкоштовне гаряче водопостачання у літній період.
ВАЖЛИВО! Установка геліосистеми вимагає кваліфікованого розрахунку, а саме розуміння, яка потужність і скільки панелей потрібно в залежності від сонячної активності, якого обсягу потрібна буферна ємність і так далі.
Найчастіше і найефективніше сонячні колектори використовуються якраз у системах водопостачання та вже в другу чергу для опалення будинку. І, якщо у випадку з опалювальною системою, наявність колектора дозволяє лише трохи знижувати витрати на енергоносій, від якого працює котел. Те гаряче водопостачання в будинку теплу пору року можна отримувати абсолютно безкоштовно.

СОНЯЧНЕ ОПАЛЕННЯ : ЦІНА

Фіксованої вартості індивідуального опалення з використанням сонячних колекторів не існує, тому що в ній завжди є котел, і яким він буде - покриттям або настінним, конденсаційним або традиційним, газовим, дизельним або електричним - вирішується під кожен конкретний будинок. Також, як і в будь-якій іншій опалювальній системі, ціна складатиметься з таких показників, як площа будинку, розрахунок тепловтрат, наявність та площа теплої підлоги.

У випадку з організацією гарячого водопостачання за допомогою підключення сонячних колекторів, існують розроблені пакетні пропозиції, оскільки необхідний обсяг води можна класифікувати за кількістю людей, що проживають у будинку, та загальної кількості споживачів.

Корисна порада! Докладніший розрахунок сонячного опалення та водопостачання,вам зробить професіонал від КиївТерм з багаторічним досвідом та десятками подібних реалізованих проектів за плечима! Тільки так ви зможете застрахувати себе від непотрібних переплат.

Сонячне опалення ціна