СОНЯЧНЕ ОПАЛЕННЯ (ГЕЛЕОСИСТЕМИ)


Велику популярність в світі сьогодні набирає опалення приватного будинку за допомогою геліосистем або, простіше кажучи, сонячних колекторів. Принцип роботи такої системи полягає в накопиченні і використанні тепла, яке віддає сонячна енергія. Сонячне опалення приватного будинку складається з:

1. Сонячного колектора – це спеціальне обладнання, яке встановлюється на даху котеджу. Усередині колектора є теплоносій, який нагрівається від сонячної енергії і надалі віддає своє тепло дому. Колектори бувають двох видів: плоскі і вакуумні.
2. Насосної групи і контролера управління. Насос гарантує циркуляцію теплоносія всередині геліосистеми, а контролер визначає, коли включатися і вимикатися насосу, в який момент необхідно забирати тепло з колектора.
3. Буферної ємності – це свого роду акумулятор, куди скидається все накопичене в колекторі тепло. Сонячний колектор не володіє такою високою продуктивністю, як газовий котел і не може безпосередньо підключатися до системи опалення. Тому необхідно встановлювати буферну ємність, в якій знаходиться теплоносій системи опалення всього будинку, що підігрівається теплом, отриманим з колектора.


Плюси:
– Безкоштовна експлуатація опалення вашого будинку
Довговічна експлуатація обладнання
Мінуси:
– Висока ціна обладнання
– Висока вартість монтажу системи
ВАЖЛИВО! Сонячне опалення не здатне самостійно опалювати весь будинок! Наявність колекторів не виключає установку основного нагрівального елементу – котла.
 
Як вже говорилося раніше, колектори бувають двох видів – плоскі і вакуумні та відрізняються один від одного своєю конструкцією.
 
Плоский сонячний колектор являє собою металеву раму, на якій закріплено надійне дно. Слідом йде шар утеплювач, потім адсорбер – матеріал, поглинає сонячну енергію і переробний її в тепло. Поверх змійкою укладено труби, по яких пересувається теплоносій. Вся ця конструкція накривається кришкою, яка зазвичай робиться з загартованого скла.

 

Вакуумний колектор також називають трубчастим, бо він складається з певної кількості скляних труб, об'єднаних однією гребінкою. Усередині кожної трубки створюється безповітряному середовище та залито спеціальна речовина, яка виступає в ролі теплоносія. В процесі нагрівання теплоносій починає закипати, перетворюватися в газ, піднімається по трубці вгору і віддає частину тепла масивному наконечнику. Важливо, що в процесі руху вгору, теплоносій продовжує грітися за рахунок стінок трубки. Остившая частина теплоносія опускається долілиць у вигляді конденсату та інформаційний процес повторюється знову.
Сильні і слабкі сторони сонячної системи опалення приватного будинку з використанням плоских або вакуумних колекторів:

 

 1. Ціна. Вакуумний колектор складніше за своєю конфігурацією, відповідно його вартість буде вище, ніж плоского.
 2. Надійність. Вважається, що газова плита міцніший, ніж вакуумний, так як він є цілісною конструкцією. Але при цьому в разі пошкодження, газова плита прийдеться замінити весь, а якщо в вакуумному розіб'ється трубка, то досить поміняти тільки її саму. Очевидно, що вартість ремонту однієї трубки в рази нижче, ніж за все плоского колектора.
 3. Ефективність. Вакуумний колектор володіє вищою продуктивністю навіть в зимовий період, за рахунок того, що всередині трубок створюється стовідсотковий вакуум, який дозволяє віддавати максимальну кількість тепла буферної ємності. Плоский колектор здатний виробляти таку ж кількість тепла, але для цього потрібно збільшувати їх кількість, а це призведе до подорожчання і не завжди є достатньо місця для установки.
 4. Обслуговування в зимовий період часі. На плоскому колекторі сніг буде затримуватися в меншою мірою – за рахунок того, що це рівна поверхня, встановлена ​​під кутом 45 градусів. А у випадку з вакуумним колектором сніг може забиватися між трубками, щоб це не впливало на нагрів теплоносія, господареві такої системи потрібно буде ретельно стежити за станом колектора і своєчасно його чистити.
   

СОНЯЧНА СИСТЕМА ОПАЛЕННЯ: Плюси і мінуси


Як і будь-який інший спосіб підтримки комфортної температури в будинку, геліосистеми мають ряд плюсів і мінусів. Перш ніж поспішати в магазин за сонячним колектором, пропонуємо вам детально у всьому розібратися, щоб потім особливості даної системи не стали для вас неприємним сюрпризом. Мінуси геліосистем:

 1. Висока вартість обладнання.
 2. Велика площа буде потрібно для розміщення всього устаткування.
 3. Продуктивність сонячного опалення залежить від пори року і значно знижується в періоди меншою сонячної активності.
 4. Не може бути єдиним джерелом тепла – завжди встановлюється, як доповнення до основної системи опалення.


Плюси сонячних колекторів в системі опалення:
 

 1. Дуже маленькі витрати в процесі експлуатації системи.
 2. Безкоштовне гаряче водопостачання в літній період часу.

 

ВАЖЛИВО! Установка геліосистеми вимагає кваліфікованого розрахунку, а саме розуміння яка потужність і скільки панелей потрібно залежно від сонячної активності, якого обсягу потрібна буферна ємність і так далі.
 
Найчастіше і найефективніше сонячні колектори використовуються як раз на системах водопостачання і вже в другу чергу для опалення будинку. І, якщо у випадку з опалювальною системою, наявність колектора дозволяє лише трохи знижувати витрати на енергоносій, від якого працює котел. Те гаряче водопостачання в будинку теплу пору року можна отримувати абсолютно безкоштовно.

СПОСОБИ ПІДКЛЮЧЕННЯ геліосистем

Залежно від завдань і кінцевого результату, який потрібно отримати – забезпечення тільки гарячого водопостачання або гарячого водопостачання разом з опаленням, або підігріву води в басейні, існують різні конфігурації підключення сонячних колекторів. Загальною рисою всіх схем є обов'язкова наявність буферної ємності, в яку скидається тепло з колектора.

 1. Підключення сонячного колектора для гарячого водопостачання. Гелиосистема встановлюється на даху, вироблене тепло потрапляє в змійовик, розташований в буферній ємності, яка в свою чергу підключення до водопроводу. Холодна вода надходить в ємність, потім нагрівається за допомогою змійовика і відправляється в систему водопостачання для використання.c19.jpg
 2. Підключення сонячного опалення. Крім установки колектора, в будинку буде потрібно змонтувати котел, важливо відзначити, що абсолютно неважливо на якому паливі він буде працювати – газ, вугілля, дизель і так далі. Принцип роботи полягає в тому, що тепло з колектора надходить на змійовик, який в свою чергу догріває теплоносій системи опалення, економлячи при цьому витрата палива в котлі.с32.jpg
 3. Підключення геліосистеми для опалення та гарячого водопостачання. В даній схемі підключення крім буферної ємності також присутній бойлер непрямого нагріву.


Отопление+ГВС с использованием вакуумных коллекторов.png
 

СОНЯЧНЕ ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ: ЦІНА

 

Фіксованої вартості індивідуального опалення з використанням сонячних колекторів не існує, так як в ній завжди присутній котел, і яким він буде – покриттям або настінним, конденсаційним або традиційним, газовим, дизельним або електричним – вирішується під кожен конкретний будинок. Також, як і в будь-який інший опалювальній системі, ціна буде складатися з таких показників, як площа будинку, розрахунок тепловтрат, наявність і площа теплих підлог.
 
У випадку з організацією гарячого водопостачання за допомогою підключення сонячних колекторів, існують розроблені пакетні пропозиції, так як необхідний обсяг води можна класифікувати за кількістю проживаючих в будинку людей і загальної кількості споживачів.
 
Корисна порада! Довіряйте розрахунок сонячного опалення та водопостачання професіоналам з багаторічним досвідом і десятками подібних реалізованих проектів за плечима! Тільки так ви зможете застрахувати себе від непотрібних переплат.

Калькулятор опалення

Площа будинку м2

Приблизна вартість:

1730 грн.
– Використовуємо тільки перевірені рішення і надійні матеріали.
– Чи не просимо аванси понад договір.
– Кожен день робимо прибирання сміття, який створили за день.
– Строго дотримуємося договірні терміни – на кожному об’єкті висить графік виконання робіт.
– Робимо так, щоб результат виглядав красиво – все рівно, паралельно, перпендикулярно.
– Дбайливо ставимося до майна замовника. Чи не псуємо роботу попередніх підрядників

Інші види послуг