СОНЯЧНЕ ОПАЛЕННЯ (ГЕЛЕОСИСТЕМИ)

Велику популярність в світі сьогодні набирає опалення приватного будинку за допомогою геліосистем або, простіше кажучи, сонячних колекторів. Принцип роботи такої системи полягає в накопиченні і використанні тепла, яке віддає сонячна енергія. Сонячне опалення приватного будинку складається з:
1. Сонячного колектора – це спеціальне обладнання, яке встановлюється на даху котеджу. Усередині колектора є теплоносій, який нагрівається від сонячної енергії і надалі віддає своє тепло дому. Колектори бувають двох видів: плоскі і вакуумні.
2. Насосної групи і контролера управління. Насос гарантує циркуляцію теплоносія всередині геліосистеми, а контролер визначає, коли включатися і вимикатися насосу, в який момент необхідно забирати тепло з колектора.
3. Буферної ємності – це свого роду акумулятор, куди скидається все накопичене в колекторі тепло. Сонячний колектор не володіє такою високою продуктивністю, як газовий котел і не може безпосередньо підключатися до системи опалення. Тому необхідно встановлювати буферну ємність, в якій знаходиться теплоносій системи опалення всього будинку, що підігрівається теплом, отриманим з колектора.

– Безкоштовна експлуатація опалення вашого будинку
Довговічна експлуатація обладнання
– Висока ціна обладнання
– Висока вартість монтажу системи
-
Ціна. Вакуумний колектор складніше за своєю конфігурацією, відповідно його вартість буде вище, ніж плоского.
-
Надійність. Вважається, що газова плита міцніший, ніж вакуумний, так як він є цілісною конструкцією. Але при цьому в разі пошкодження, газова плита прийдеться замінити весь, а якщо в вакуумному розіб'ється трубка, то досить поміняти тільки її саму. Очевидно, що вартість ремонту однієї трубки в рази нижче, ніж за все плоского колектора.
-
Ефективність. Вакуумний колектор володіє вищою продуктивністю навіть в зимовий період, за рахунок того, що всередині трубок створюється стовідсотковий вакуум, який дозволяє віддавати максимальну кількість тепла буферної ємності. Плоский колектор здатний виробляти таку ж кількість тепла, але для цього потрібно збільшувати їх кількість, а це призведе до подорожчання і не завжди є достатньо місця для установки.
-
Обслуговування в зимовий період часі. На плоскому колекторі сніг буде затримуватися в меншою мірою – за рахунок того, що це рівна поверхня, встановлена під кутом 45 градусів. А у випадку з вакуумним колектором сніг може забиватися між трубками, щоб це не впливало на нагрів теплоносія, господареві такої системи потрібно буде ретельно стежити за станом колектора і своєчасно його чистити.
СОНЯЧНА СИСТЕМА ОПАЛЕННЯ: Плюси і мінуси
Як і будь-який інший спосіб підтримки комфортної температури в будинку, геліосистеми мають ряд плюсів і мінусів. Перш ніж поспішати в магазин за сонячним колектором, пропонуємо вам детально у всьому розібратися, щоб потім особливості даної системи не стали для вас неприємним сюрпризом. Мінуси геліосистем:
-
Висока вартість обладнання.
-
Велика площа буде потрібно для розміщення всього устаткування.
-
Продуктивність сонячного опалення залежить від пори року і значно знижується в періоди меншою сонячної активності.
-
Не може бути єдиним джерелом тепла – завжди встановлюється, як доповнення до основної системи опалення.
Плюси сонячних колекторів в системі опалення:
-
Дуже маленькі витрати в процесі експлуатації системи.
-
Безкоштовне гаряче водопостачання в літній період часу.
СПОСОБИ ПІДКЛЮЧЕННЯ геліосистем
Залежно від завдань і кінцевого результату, який потрібно отримати – забезпечення тільки гарячого водопостачання або гарячого водопостачання разом з опаленням, або підігріву води в басейні, існують різні конфігурації підключення сонячних колекторів. Загальною рисою всіх схем є обов'язкова наявність буферної ємності, в яку скидається тепло з колектора.
- Підключення сонячного колектора для гарячого водопостачання. Гелиосистема встановлюється на даху, вироблене тепло потрапляє в змійовик, розташований в буферній ємності, яка в свою чергу підключення до водопроводу. Холодна вода надходить в ємність, потім нагрівається за допомогою змійовика і відправляється в систему водопостачання для використання.
- Підключення сонячного опалення. Крім установки колектора, в будинку буде потрібно змонтувати котел, важливо відзначити, що абсолютно неважливо на якому паливі він буде працювати – газ, вугілля, дизель і так далі. Принцип роботи полягає в тому, що тепло з колектора надходить на змійовик, який в свою чергу догріває теплоносій системи опалення, економлячи при цьому витрата палива в котлі.
- Підключення геліосистеми для опалення та гарячого водопостачання. В даній схемі підключення крім буферної ємності також присутній бойлер непрямого нагріву.
СОНЯЧНЕ ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ: ЦІНА
Калькулятор опалення
Площа будинку | м2 |
Приблизна вартість:
1730 грн.

– Чи не просимо аванси понад договір.
– Кожен день робимо прибирання сміття, який створили за день.
– Робимо так, щоб результат виглядав красиво – все рівно, паралельно, перпендикулярно.
– Дбайливо ставимося до майна замовника. Чи не псуємо роботу попередніх підрядників