РОЗРАХУНОК ОПАЛЕННЯ

РОЗРАХУНОК ОПАЛЕННЯ

Як розрахувати опалення

Щоб не переплачувати за опалювальну систему і інші інженерні комунікації в будинку, необхідно правильно розрахувати тепловтрати будинку, підібрати і розрахувати потужність всіх обігрівальних елементів, передбачити яку кількість комплектуючих буде потрібно на конкретний будинок або квартиру.

ВАЖЛИВО! Правильна система опалення ніколи не робиться з запасом! Якщо вам пропонують «запастися» зайвої потужністю радіаторів або котла, знайте - з вами працює не професіонал, який або не розуміє, що робить, або спеціально намагається на вас заробити!

Розрахунок опалення будинку

Розрахунок опалення для будинку площею 100м2 буде виглядати наступним чином:
1. Забутовочна цегла 250 + облицювальна цегла 120
2. Тепла підлога відсутня
3. Турецькі сталеві панельні радіатори
4. Двотрубна система опалення із застосуванням поліпропіленових труб
5. Італійський двоконтурний котел, потужністю 24 кВт
6. Автоматика відсутня
7. Гарячу воду готує котел, додаткове устаткування не потрібне
Вартість такої системи складе близько 80000 гривень. Але, якщо замовник планує використовувати більш надійні матеріали, наприклад:
- трубопровід із зшитого поліетилену, а не з поліпроілена
- колекторну схему розводки труб замість двухтрубной
- радіатори австрійського виробництва замість турецького.
А також регулювати температуру в приміщеннях з допомогою термоголовок і кімнатних термостатів. І забезпечувати опалення в будинку за допомогою одноконтурного котла, а гаряче водопостачання - бойлера непрямого нагріву, то ціна за таку систему може досягати 150000 гривень. Але і гарантій, що ви ніколи більше не згадаєте про опалення або його ремонті, куди більше!
ВАЖЛИВО! Сьогодні багато хто пропонує розрахувати опалення онлайн, але проходити цю процедуру самостійно, без участі професійного монтажника або інженера - не бажано. Так як ви можете не врахувати всього необхідного, зробити похибку в розрахунках і тим самим ввести себе в оману з приводу фінальної вартості!

Розрахунок опалення будинку

ЩО ТАКЕ ТЕПЛОВИТРАТИ БУДИНКУ І ЯК ЇХ РОЗРАХУВАТИ?

Тепловтрати будинку

Як ми вже з'ясували розрахунок вартості складається з декількох параметрів. Тепловтрати є одним з найважливіших і вимагають найпильнішої уваги. Будь-який будинок складається з певних огороджувальних конструкцій, таких як, наприклад: стіни, вікна, стелі і так далі. Тепловтрати будинку - це показник визначає кількість тепла, яке залишає приміщення через квадратний метр кожної огороджувальної конструкції. Для кожної будівлі рівень тепловтрат індивідуальний, так як огороджувальні конструкції завжди володіють якимись унікальними параметрами. Щоб зробити теплової розрахунок важливо знати ці параметри і такі показники, як:

1. Ширина і висота вікон

2. Конфігурацію встановленого склопакета (подвійного, потрійного і так далі)

3. Висота стелі

4. Ширина зовнішньої стіни в кожній кімнаті

5. Які матеріали використовувалися для утеплення стелі і якої вони товщини

6. З яких матеріалів складаються стіни - кожен матеріал має унікальний рівень тепловтрат.

Розрахунок опалення буде достовірним, якщо професійний інженер вирахує тепловтрати вашого будинку, спираючись на всі перераховані вище параметри.

ЯК ВИЗНАЧИТИСЯ З ПОТУЖНІСТЮ КОТЛА?

Ще одним компонентом розрахунку вартості опалення є необхідна потужність котла. Чому це важливо? Тому що точно визначена потужність забезпечить ваш будинок тою необхідною кількістю тепла, яке буде перекривати всі розраховані раніше тепловтрати і підтримувати в кімнатах комфортну температуру.

Щоб дізнатися який котел потрібно саме для вашого будинку, необхідно в першу чергу врахувати, що 1 кВт потужності може опалити 10 м2. Відповідно, якщо площа вашого будинку, наприклад, 120 м2, то розрахунок потужності котла починається з 12 кВт.

Але ця цифра дуже сира, так як не враховує ні висоти стель, ні особливостей клімату вашого регіону. Якщо стелі у вашому будинку не стандартної висоти - 2,5-2,7м, то доведеться порахувати коефіцієнт, для цього поділіть висоту ваших стель на стандартну. Наприклад: 3,5 / 2,7 = 1,3 - потрібний вам коефіцієнт. Таким чином, з урахуванням нестандартних стель в будинку потужність котла збільшується до 15,6 кВт.

Щоб розрахунок опалення будинку був найбільш точним необхідно також передбачити те, як впливають кліматичні умови нашого регіону на потужність котла. Для кожного регіону країни вже пораховано свій коефіцієнт, зокрема для Півдня - це 0,7-0,9. Отже, для вашого будинку загальною площею 120м2, з стелями висотою 3,5 м, буде досить 13 кВТ.

ВАЖЛИВО! Ми зробили приблизні розрахунки для котла, який буде запускати тільки опалювальну систему! Якщо гаряче водопостачання також планується здійснюватися через котел, то його потужність повинна збільшитися в середньому на 25%.

Потужність котла

РОЗРАХУНОК ТЕПЛОВОЇ ПОТУЖНОСТІ РАДІАТОРІВ

РОЗРАХУНОК ТЕПЛОВОЇ ПОТУЖНОСТІ РАДІАТОРІВ

Розрахунок системи опалення онлайн включає в себе обчислення необхідної теплової потужності радіаторів. Перш ніж приступати до підрахунками, необхідно визначитися які опалювальні прилади будуть встановлені у вашому домі - сталеві або алюмінієві.
Підібрати сталеві радіатори простіше, коли ви знаєте, яка кількість кіловат теплової потужності необхідно на кожну кімнату. Для цього буде потрібно вдатися до таблиці потужності і розмірів радіаторів, яка є у кожного виробника.
У цій таблиці вказана різниця потужності радіаторів щодо висоти і ширини радіатора і різниці температур прямого та зворотного трубопроводів опалення. Важливо пам'ятати, що чим вище температура подачі, тим потужніше потрібен радіатор. Відповідно, потужність радіаторів для кожної будівлі розраховується індивідуально, виходячи з перерахованих параметрів. При розрахунку теплової потужності радіаторів також звертайте увагу на:
- його товщину
- висоту підвіконня
- наявність або відсутність в кімнаті теплої підлоги
- температурний режим, який необхідно підтримувати в конкретному приміщенні
- то, що радіатор повинен займати не менше 70% ширини вікна для правильної конвекції і відсікання снісходящій холодного повітря.
Зробити розрахунок опалення будинку з алюмінієвими радіаторами трохи складніше, тому що у них практично немає можливості вибору опалювального приладу по ширині. Параметри, за якими ви можете вибирати - це висота і потужність однієї секції, яку кожен виробник встановлює самостійно для свого обладнання. Через таку складної конфігурації алюмінієві радіатори складні в підборі і розрахунку потужності.

ЩО ТАКЕ ГІДРАВЛІЧНИЙ РОЗРАХУНОК ОПАЛЕННЯ?

Гідравлічний розрахунок - це та кількість кВт теплової енергії або літрів теплоносія / рідини в хвилину, яке здатна пропустити через себе кожна окремо взята труба, з урахуванням швидкості і тиску теплоносія.

Щоб зробити гідравлічний розрахунок необхідно знати скільки теплової енергії подати кожному споживачеві тепла, а також на яку відстань і висоту. Виходячи з цих даних жебрати потрібний діаметр труб і потужність насосів.

ВАЖЛИВО! Розрахунок опалення неможливий без гідравлічного розрахунку! У разі, якщо останній не буде проведений, то можуть виникнути проблеми з нестачею пропускної здатності трубопроводу. Якщо використовувати занадто маленькі діаметри, далекі споживачі не будуть отримувати необхідну кількість теплоносія і, відповідно, теплової потужності. Якщо будуть використані занадто великі діаметри труб, це знизить швидкість руху теплоносія в системі і призведе до зайвих витрат на матеріали.

Довіряйте розрахунок вартості і конфігурації опалення професіоналам!

ГІДРАВЛІЧНИЙ РОЗРАХУНОК опалення