ПРОЕКТУВАННЯ ОПАЛЕННЯ


Проектування опалення будинку – перше, що потрібно зробити перед створенням опалювальної системи. Для створення якісного проекту вам необхідно зробити наступні кроки:


1. Вибрати монтажну бригаду або підрядну організацію, яка в подальшому буде здійснювати всі роботи на вашому об’єкті. Важливо! Ваш майбутній комфорт і затишок в домі в першу чергу залежить саме від рівня професіоналізму виконавця, його теоретичних знань і практичних навичок!
2. Спільно з монтажником або менеджером, який курирує ваш об’єкт, вирішити яку систему опалення ви б хотіли бачити в своєму будинку.

А саме:

2.1. в яких кімнатах ви б хотіли використовувати радіаторне опалення
2.2. чи буде тепла підлога
2.3. чи буде комбінування радіаторів з теплими підлогами і в яких приміщеннях
2.4. який спосіб управління системою опалення ви б хотіли:

– управління по температурі теплоносія за допомогою котла
– необхідно регулювати температуру вручну на котлі щодо температури повітря в приміщенні
– управління за допомогою термоголовок, встановлених на радіаторах
– котел працює в рамках виставленої температури постійно, а термоголовки регулюють температуру в кожній кімнаті окремо
– управління котлом за допомогою кімнатного термостата по одній контрольній кімнаті
– управління температурою в приміщенні в погодозалежному режимі, відповідно до температурного графіка
– управління кімнатними термостатами в необхідних кімнатах

2.5. які матеріали будуть використовуватися для системи опалення
– металопластик або зшитий поліетилен
2.6. які будуть використовуватися радіатори: сталеві панельні, алюмінієві, чавунні, що вбудовуються в підлогу конвектори, вертикальні дизайн-радіатори і т.д.
2.7. яка схема розводки труб буде реалізована: однотрубна, двухтрубная, колекторна
2.8. який котел буде приводити в дію вашу систему опалення: двоконтурний, одноконтурний, конденсаційний або традиційний.

Важливо! Проект опалення буде повністю відображати відповіді на всі перераховані вище питання.

3. Після того, як буде обрана оптимальна для вашого будинку система опалення, починається завершальний етап – консультація фахівців інженерного центру і складання самого проекту. Які саме роботи здійснюються на даному етапі?

3.1. проводиться розрахунок тепловтрат будівлі – для цього вам необхідно надати проектувальнику докладний, поверховий проект будинку. Також дуже важливо, щоб замовник точно знав, з чого складаються стіни, наприклад: півтора цегли, плюс утеплювач 50 мм кам’яна вата, плюс облицювальна цегла – ці характеристики потрібні для правильного розрахунок тепловтрат. Іншими важливими факторами для проектування системи опалення будинків і здійснення підбору опалювальних приладів є ширина і висота вікон в кожній кімнаті, який склопакет встановлений, яка висота підвіконь і стель; наскільки утеплена покрівля; загальні розміри будинку і всіх обігріваються в майбутньому приміщень.
3.2. Здійснюється підбір обладнання
3.3. Проводиться розрахунок вартості, обговорюються і затверджуються терміни поставки і виконання монтажних робіт.
З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ПРОЕКТ ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ?

Основні етапи, які необхідно здійснити для успішного створення проекту вашої системи опалення, ми детально розписали вище по тексту. Але що ж у результаті всіх цих дій ви повинні отримати на руки? Що являє собою повноцінний проект опалення будинку?

-По-перше, це офіційний документ, який повинен бути завірений печаткою організації, яка розробила проект. Важливо! Компанія повинна мати ліцензію на здійснення робіт даного виду.
– По-друге, це схема розводки трубопроводів радіаторного опалення.
– По-третє, в проект входить план монтажу радіаторів: технічний опис обраних замовником опалювальних прібооров і вказівку точних місць, де вони встановлені.
– По-четверте, це схема прокладки трубопроводу системи «тепла підлога»: вказівка ​​загальної кількості контурів і місць їх розташування.
– По-п’яте, до вашого об’єкта обов’язково повинна бути пояснювальна записка.
– По-шосте, специфікація встановленого обладнання і змонтованих комплектуючих.
– По-сьоме, кошторис вашого об’єкта.
– По-восьме, докладне креслення з деталізацією всіх вузлів.

І, нарешті, по-дев’яте – ескіз всіх прокладених в будинку комунікацій. Увага! Проектування систем опалення фахівцями профільних організацій передбачає виконання всіх робіт за договором, а значить ви отримуєте додаткову гарантію того, що всі терміни будуть дотримані і роботи здійснено належним чином.

ВАРТІСТЬ ПРОЕКТУ ОПАЛЕННЯ ДЛЯ ВАШОГО ДОМУ

Якщо ви остаточно переконалися в тому, що перед монтажем опалення в будинку, потрібно розробити детальний проект, то у вас є два варіанти вирішення даного питання. Все залежить від того, хто в подальшому буде здійснювати монтаж – ви власними руками, професійний монтажник або підрядна організація. Якщо ви вибираєте співпрацю з професійною компанією – підрядником, то вартість проектування опалення для вас буде дорівнює нулю, тому що всі інші роботи, такі як оснащення обладнанням, монтаж, сервісне обслуговування буде також виконуватися фахівцями цієї організації.

Дуже важливо! При замовленні проекту і виконанні всіх робіт по ньому фахівцями компанії КИЇВТЕРМ, ви отримуєте гарантію того, що кошторис, затверджений разом з проектом, залишиться незмінною! При виникненні будь-яких неврахованих на старті матеріалів, перевитрата за кошторисом буде оплачуватися компанією! Якщо ж ви плануєте виконувати монтажні роботи самостійно або за допомогою найнятого вами монтажника, вартість проектування водяних систем опалення буде розраховуватися індивідуально для вашого будинку. Ціна буде залежати в першу чергу від обсягу майбутніх робіт – загальної площі будинку, кількості передбачуваних системи, складності їх розташування, наявності в будинку інших інженерних комунікацій, таких як вентиляція, видалення пилу, каналізація – трубопровід кожної з них доведеться вмістити в досить обмеженому просторі стельових перекриттів або підлог.

Проектування опалення-це інструкція по створенню і подальшої експлуатації системи, найменша помилка або прорахунок може привести до дуже дорогим і трудомістким переробкам і ремонтних робіт. Довіряйте проектування і монтаж систем опалення професіоналам!