ПОЛІПРОПІЛЕНОВЕ ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ

Основоположним елементом будь-якої системи опалення є трубопровід, тому дуже важливо не помилитися при його виборі. Одним з найбільш популярних видів є поліпропілен – різновид пластику, покрита полімерними речовинами. Якщо ви вирішили зробити опалення трубою з поліпропілену, то необхідно запам'ятати, що використовувати потрібно тільки труби, призначені для гарячого водопостачання. Вони підрозділяються на два типи:
-
Армовані скловолокном
-
З прошарком алюмінію (також їх називають Штабі)
Також, вибираючи поліпропіленові труби для опалення будинку, необхідно розбиратися в основах їх маркування. Трубопровід для холодного і гарячого водопостачання позначаються по-різному. Так, наприклад, різні по товщині стінки труби для холодного водопостачання можуть бути підписані в такий спосіб:
Пластикове ОПАЛЕННЯ: Плюси і мінуси
Поліпропіленове опалення також можуть називати пластиковим, так як саме цей матеріал лежить в основі даного трубопроводу. Купити пластикове опалення, не розібравшись детально в усіх його плюсах і мінусах, буде великою помилкою, так як з досвіду нашої компанії (а він складає 22 роки роботи) недоліків в ньому набагато більше. Отже, почнемо з хорошого, а саме з сильних сторін пластикового опалення:
-
Досить низька вартість в порівнянні з іншими видами трубопроводу
-
Дешевий інструмент, застосовуваний при монтажі
-
Широка поширеність – як саму трубу, так і інструмент для неї можна придбати практично в будь-якому магазині господарських товарів.
На цьому плюси закінчуються, але список недоліків буде куди значніше:
-
Складність монтажу – на більшості джерел в інтернеті говориться про те, що монтаж опалення з поліпропіленових труб не складає труднощів і для цього не потрібно володіти спеціальними навичками і знаннями. Це не так! В процесі монтажу людина без спеціальної підготовки або непрофесійний монтажник може зробити ряд грубих помилок, таких як: – перегріти з'єднання труби і фітинга – в цьому випадку край труби і фітинга дуже сильно плавляться і загортаються всередину, тим самим заважаючи руху теплоносія. Найчастіше, «умільці» запаюють з'єднання наглухо. В результаті система просто не зможе функціонувати адекватно. – недостатньо прогріти з'єднання – стінки труби і фітинга навпаки слабо розплавляться і станеться погана дифузія, в результаті ви отримаєте негерметичні з'єднання. – провернути трубу – після того, як труба буде спаяна з фитингом, людині, що виконував монтаж, необхідно застигнути на деякий час, але умови монтажу бувають не найбільш зручними, рука може «поїхати» або прокрутити трубу. У підсумку знову-таки вийде негерметичні з'єднання. – може потрапити пил або волога – якщо немає можливості злити весь теплоносій із системи опалення, то велика ймовірність потрапляння навіть краплі води на з'єднання. Температура води в рази нижча за температуру спаяного з'єднання, відповідно в місці попадання води відбувається миттєве охолодження, а значить герметичного з'єднання вже не вийде. Те ж саме відбувається при попаданні пилу, а якщо врахувати, що весь інструмент, самі труби і руки майстра майже весь час в пилу на будівництві, то застрахувати себе від цього практично неможливо. – монтаж при низькій температурі в приміщенні – робота з поліпропіленовими трубами допустима тільки при температурі не нижче +10, в іншому випадку нагріта поверхня буде дуже швидко остигати і надійного з'єднання також не вийде досягти.
-
Дуже високий людський фактор – як уже стало зрозуміло з попереднього пункту, занадто багато в такій системі опалення залежить від монтажника.
-
Дуже швидке старіння матеріалу при високих температурах – понад 65 градусів
-
Відсутність кіслородозащітним шару в трубопроводі – це призводить до потрапляння кисню в теплоносій і, як наслідок, відбувається утворення іржі на радіаторах, відкладення накипу і нальоту на теплообміннику і інші неприємні наслідки, що впливають на швидкий знос опалювального обладнання.
МОНТАЖ ПОЛІПРОПІЛЕНОВОЇ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ
Відмінною особливістю роботи з поліпропіленовими трубами є використання зварювальних інструментів, таких як паяльник, трубні насадки, труборіз, інструмент для видалення алюмінієвого шару. Створення системи опалення з трубопроводу повинне включати в себе наступні етапи:
-
Розподіл труби на потрібні по розміру шматки
-
Зачистка алюмінієвого шару (при необхідності)
-
Очищення і знежирення труби і фітинга
-
Підготовка зварювального апарату
-
Спайка труби і фітинга
У реальному житті монтаж опалення з поліпропілену рідко виконується за всіма законами, так як умови цієї будівництва часто не дозволяють цілий день провести з знежирювачем в руках і постійно стежити за тим, щоб бруд або пил не потрапили на з'єднання.
ЗВАРЮВАННЯ системи опалення з поліпропіленових труб
Даний процес також складається з декількох кроків, які потребують повного уваги і дослівного виконання:
На youtube каналах різних "майстрів" можна знайти навчальні відео, де береться 20 сантиметровий відрізок труби, паяльник встановлюється на стіл і виконується демонстраційний монтаж. При це подається ця процедура, як легка і необтяжлива. Але насправді монтувати трубопровід і створювати з'єднання доводиться з досить складних умовах, в яких практично неможливо якісно виконати всі кроки.
Важливо! Монтаж трубопроводу опалення повинен виконуватися виключно фахівцями вузької спрямованості, які мають необхідний досвід в подібних роботах!
Калькулятор опалення
Площа будинку | м2 |
Приблизна вартість:
1730 грн.