ПОЛІПРОПІЛЕНОВЕ ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ


Основоположним елементом будь-якої системи опалення є трубопровід, тому дуже важливо не помилитися при його виборі. Одним з найбільш популярних видів є поліпропілен – різновид пластику, покрита полімерними речовинами. Якщо ви вирішили зробити опалення трубою з поліпропілену, то необхідно запам'ятати, що використовувати потрібно тільки труби, призначені для гарячого водопостачання. Вони підрозділяються на два типи:

 1. Армовані скловолокном
 2. З прошарком алюмінію (також їх називають Штабі)

 

Основна відмінна риса полягає в тому, що армування скловолокном проводиться в центрі стінки труби і не вимагає додаткової зачистки при монтажі.
У випадку з трубою Штабі алюмінієвий шар наноситься зверху на трубу, і місце її з'єднання з фітингів потребує зачистки спеціальним інструментом, щоб з'єднання вийшло герметичним.


Також, вибираючи поліпропіленові труби для опалення будинку, необхідно розбиратися в основах їх маркування. Трубопровід для холодного і гарячого водопостачання позначаються по-різному. Так, наприклад, різні по товщині стінки труби для холодного водопостачання можуть бути підписані в такий спосіб:

 

PN10 (10 бар), PN16 (16 бар), PN20 – тут, чим менше цифра, тим нижче тиск, який може витримати ця труба. Потужність тиску залежить від багатьох факторів, таких як, наприклад, наявне вхідний тиск в будинок, можливості встановленого насоса і так далі.
 
Маркування труб для гарячого водопостачання буде різнитися залежно від їх складу і від виробника. Розглянемо на прикладі польської компанії KAN-therm:

 

– труби, армовані скловолокном, будуть позначатися PN 16 Glass
 
– з прошарком алюмінію – PN 16 Stabi Al або PN 20 Stabi Al
 
 
 
Ще один важливий критерій в маркуванні, на який варто звернути свою увагу – це діаметр труби. У KAN-therm уявлення наступна градація (в міліметрах): 20, 25, 32, 40, 50, 63, 75, 90, 110. Вибір труби того чи іншого діаметра індивідуальний для кожного будинку і залежить від гідравлічного розрахунку, який здійснюється за допомогою вимірювання швидкості теплоносія і наявного тиску.

 

Пластикове ОПАЛЕННЯ: Плюси і мінуси

 

 

Поліпропіленове опалення також можуть називати пластиковим, так як саме цей матеріал лежить в основі даного трубопроводу. Купити пластикове опалення, не розібравшись детально в усіх його плюсах і мінусах, буде великою помилкою, так як з досвіду нашої компанії (а він складає 22 роки роботи) недоліків в ньому набагато більше. Отже, почнемо з хорошого, а саме з сильних сторін пластикового опалення:

 

 • Досить низька вартість в порівнянні з іншими видами трубопроводу
 • Дешевий інструмент, застосовуваний при монтажі
 • Широка поширеність – як саму трубу, так і інструмент для неї можна придбати практично в будь-якому магазині господарських товарів.

На цьому плюси закінчуються, але список недоліків буде куди значніше:

 

 • Складність монтажу – на більшості джерел в інтернеті говориться про те, що монтаж опалення з поліпропіленових труб не складає труднощів і для цього не потрібно володіти спеціальними навичками і знаннями. Це не так! В процесі монтажу людина без спеціальної підготовки або непрофесійний монтажник може зробити ряд грубих помилок, таких як: – перегріти з'єднання труби і фітинга – в цьому випадку край труби і фітинга дуже сильно плавляться і загортаються всередину, тим самим заважаючи руху теплоносія. Найчастіше, «умільці» запаюють з'єднання наглухо. В результаті система просто не зможе функціонувати адекватно. – недостатньо прогріти з'єднання – стінки труби і фітинга навпаки слабо розплавляться і станеться погана дифузія, в результаті ви отримаєте негерметичні з'єднання. – провернути трубу – після того, як труба буде спаяна з фитингом, людині, що виконував монтаж, необхідно застигнути на деякий час, але умови монтажу бувають не найбільш зручними, рука може «поїхати» або прокрутити трубу. У підсумку знову-таки вийде негерметичні з'єднання. – може потрапити пил або волога – якщо немає можливості злити весь теплоносій із системи опалення, то велика ймовірність потрапляння навіть краплі води на з'єднання. Температура води в рази нижча за температуру спаяного з'єднання, відповідно в місці попадання води відбувається миттєве охолодження, а значить герметичного з'єднання вже не вийде. Те ж саме відбувається при попаданні пилу, а якщо врахувати, що весь інструмент, самі труби і руки майстра майже весь час в пилу на будівництві, то застрахувати себе від цього практично неможливо. – монтаж при низькій температурі в приміщенні – робота з поліпропіленовими трубами допустима тільки при температурі не нижче +10, в іншому випадку нагріта поверхня буде дуже швидко остигати і надійного з'єднання також не вийде досягти.
 • Дуже високий людський фактор – як уже стало зрозуміло з попереднього пункту, занадто багато в такій системі опалення залежить від монтажника.
 • Дуже швидке старіння матеріалу при високих температурах – понад 65 градусів
 • Відсутність кіслородозащітним шару в трубопроводі – це призводить до потрапляння кисню в теплоносій і, як наслідок, відбувається утворення іржі на радіаторах, відкладення накипу і нальоту на теплообміннику і інші неприємні наслідки, що впливають на швидкий знос опалювального обладнання.

МОНТАЖ ПОЛІПРОПІЛЕНОВОЇ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ

IMG_1359.JPG

Відмінною особливістю роботи з поліпропіленовими трубами є використання зварювальних інструментів, таких як паяльник, трубні насадки, труборіз, інструмент для видалення алюмінієвого шару. Створення системи опалення з трубопроводу повинне включати в себе наступні етапи:

 1. Розподіл труби на потрібні по розміру шматки
 2. Зачистка алюмінієвого шару (при необхідності)
 3. Очищення і знежирення труби і фітинга
 4. Підготовка зварювального апарату
 5. Спайка труби і фітинга

У реальному житті монтаж опалення з поліпропілену рідко виконується за всіма законами, так як умови цієї будівництва часто не дозволяють цілий день провести з знежирювачем в руках і постійно стежити за тим, щоб бруд або пил не потрапили на з'єднання.

 

 

ЗВАРЮВАННЯ системи опалення з поліпропіленових трубIMG_1362.JPG

 

Даний процес також складається з декількох кроків, які потребують повного уваги і дослівного виконання:

 

– в першу чергу необхідно надіти фітінг на певний штир нагрівача, а трубу протягнути в гільзу з іншого боку
 
– далі монтажника потрібно протримати потрібну кількість часу деталі в паяльнику – скільки саме буде потрібно часу залежить від типу труби і товщини її стінок
 
– завершальний етап – Запресовка – момент, коли необхідно протримати тільки що створене з'єднання в статичному вигляді, щоб воно могло закріпитися і загерметизувати.

 

На youtube каналах різних "майстрів" можна знайти навчальні відео, де береться 20 сантиметровий відрізок труби, паяльник встановлюється на стіл і виконується демонстраційний монтаж. При це подається ця процедура, як легка і необтяжлива. Але насправді монтувати трубопровід і створювати з'єднання доводиться з досить складних умовах, в яких практично неможливо якісно виконати всі кроки.

 

Важливо! Монтаж трубопроводу опалення повинен виконуватися виключно фахівцями вузької спрямованості, які мають необхідний досвід в подібних роботах!

[contact-form-7 id=”18510″ title=”Консультація”]

Калькулятор опалення

Площа будинкум2

Приблизна вартість:

1730 грн.

Інші види послуг