ОПАЛЕННЯ ТРИПОВЕРХОВОГО БУДИНКУ


Систему опалення приватного будинку можна розділити на три великі частини:

 1. Те, що ви бачите кожен день у власному будинку – це радіатори, в середині конвектори та інші обігрівальні елементи.
 2. Те, що вам доводиться іноді побачити – обладнання в котельні, куди ви заглядаєте, якщо необхідно щось полагодити або внести коригування в роботу системи. Тут розташовується не тільки таке опалювальне обладнання, як котел, насосні групи, але і комплектуючі інших інженерних систем, таких як насос і накопичувальний бак для водопостачання, фільтри і баки системи водоочищення, вентиляційна установка і так далі.
 3. Те, що повністю приховано від ваших очей – трубопровід, по якому біжить теплоносій потрібної температури. Він укладається під бетонною стяжкою.

ВАЖЛИВО! Не потрібно керуватися логікою, що якщо ви чогось не бачите, то на цьому можна заощадити. Це не так!


Від того, який трубопровід ви виберете безпосередньо залежить те, наскільки якісно і як довго буде працювати опалення триповерхового будинку. Отже, типи трубопроводу:

 

 1. Поліпропіленові труби і фітинги (PP-R) відрізняються низькою вартістю матеріалів і обладнання, яке буде потрібно для проведення монтажних робіт. При цьому даний матеріал не підходить для високих температур – він їх просто не витримує і з часом деформується, а процес монтажу дуже довгий і трудомісткий, вимагає найвищого професіоналізму в цій справі. Таке високе вплив людського фактора ставить під сумнів надійність отриманих сполук.
 2. Металопластикові труби з латунними або пластиковими фітингами (PE-RT / AL / PE-RT) мають алюмінієвим шаром, за рахунок чого добре гнуться і тримають форму. Робоча температура труб п'ятого Класану 90 градусів, що означає, що вони добре підходять для радіаторного опалення та теплої підлоги. Але є і мінуси – ціна таких фітингів досить висока, людський фактор при монтажі як і раніше дуже великий, плюс на сьогоднішній день ринок наповнений китайськими підробками, важко відмітними на перший погляд від європейських аналогів.
 3. Труби із зшитого поліетилену з насувна кільцями – для створення з'єднань тут використовується метод аксіальної запресовування, що робить їх найбільш надійними і стійкими до високого тиску. Монтаж виконується за допомогою електроінструменту і людський фактор практично повністю відсутня. Завужені на фітингах мінімальне, тому таку систему можна використовувати не тільки для опалення, але і для теплих підлог і водопостачання. Вартість даного трубопроводу буде вище, ніж у попередніх, але і рівень надійності в рази серйозніше.
 4. Фітинги та труби з оцинкованої сталі ідеально підходять для зовнішньої прокладки, тому що не провисають і збільшують швидкість монтажу практично в два рази. Ця система відрізняється довговічністю, стійкістю до механічних впливів і високих температур. Людський фактор при монтажі – мінімальний.

 Звертаючи увагу на трубопровід при виборі системи опалення триповерхового приватного будинку, не забувайте і про інші не менш важливі фактори, таких, як наприклад вибір котла і палива, від якого він буде працювати або наявності додаткових систем, таких як тепла підлога.

 

ПРИНЦИП РУХУ ТЕПЛОНОСІЯ ОПАЛЕННЯ триповерхового будинку

 

Водяна система опалення використовує в якості теплоносія воду, яка пересувається від котла по прокладеному заздалегідь трубопроводу, віддаючи своє тепло радіаторів, теплим полам або іншим опалювальним елементам. Теплоносій може пересуватися природним чином або примусово. Система опалення триповерхового будинку з примусовою циркуляцією має низку переваг:

 

 

 • – всі радіатори отримують теплоносій однакової температури, що дорівнює температурі лінії подачі в котлі
 • – на відміну від циркуляції з природною гравітацією не потрібно складні монтаж трубопроводу, з дотриманням певних ухилів
 • – також не доведеться використовувати трубопровід великих діаметрів, який однозначно псує зовнішній вигляд будинку.

Радіатори АБО ТЕПЛІ ПІДЛОГИ: ЩО ВИБРАТИ?

 

Радіатори – це нагрівальні елементи, встановлені в будинку, як правило під віконними прорізами. Вони можуть бути різних форм, розмірів, потужності і з найрізноманітніших матеріалів – сталь, чавун, алюміній.

 

29979.jpeg

 

Теплі підлоги – це ще один спосіб обігрівати будинок, але на відміну від радіаторів, вони непомітні для ока, так як приховані під стяжкою. Опалення триповерхового будинку з теплими підлогами – це в першу чергу можливість створити додатковий комфорт і раз і назавжди позбутися від домашнього взуття. Система теплих підлог будемо оптимальним рішенням, якщо, проживаючи в будинку якийсь час, ви вирішите облаштувати горищне приміщення. І, щоб не переробляти все опалення, можна вдатися до цього рішення. Також теплі підлоги ідеально підходять для приміщень з плиткою на підлогах.

 

shutterstock_541711336.jpg

 

Важливо! Система теплих підлог не призначена для використання в якості єдиного джерела тепла в будинку. Для досягнення рівномірного прогрівання всіх приміщень необхідно комбінувати теплі підлоги і радіаторне опалення.

ОПАЛЕННЯ У триповерховому будинку ВІД ГАЗОВОГО котла

 

Як енергоносій для функціонування системи опалення в приватному будинку можна використовувати різні види палива: газ, вугілля, торф, дизельне паливо або електрику. За статистикою, половина приватних будинків в нашій країні опалюється саме за допомогою газу. І це цілком зрозуміло, тому що така система є найбільш економічно вигідною. Установка газового котла в вашому триповерховому будинку принесе й інші вигоди:

 

 

 1. Вам не доведеться обладнати під котельню додаткові приміщення, як у випадку з тими ж дизельними котлами. Газове обладнання, при необхідності, можна встановити на кухні або в технічному приміщенні в будинку.
 2. Якщо ваш котедж підключений до магістрального газу, то не потрібно думати про те, де зберігати паливо. Як, наприклад, з вугіллям або дровами, які не тільки вимагають місця зберігання, а й забезпечать вам постійну бруд і сміття в цьому приміщенні.
 3. Тільки газове обладнання має можливість максимальної автоматизації, тобто ваша участь взагалі не потрібно.
 4. Високий попит на даний тип обладнання породив величезну пропозицію. У власників будинків є можливість вибирати з незліченної безлічі газових котлів виробництва різних країн світу.

 

 

КИЇВТЕРМ рекомендує: вибирайте газове опалення для вашого будинку! Навіть якщо немає підключення до магістрального газу, завжди можна розглянути установку газгольдера або підключення газових балонів.

 

 

ОПАЛЕННЯ триповерхового будинку: РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ

 

Ціна на опалення будинку або котеджу завжди строго індивідуальна. Вона складається з таких показників, як загальна площа будинку, розрахунку енергоефективності будинку, обраного опалювального обладнання та монтажних робіт.
 
 
Перший параметр – площа будинку. Тут не завжди працює принцип, чим більше площа, тим вище вартість. Але все ж загальна площа має значення, так як вона, як мінімум, впливає на протяжність трубопроводу на радіаторному опаленні і теплих підлогах, а також на загальну кількість встановлених радіаторів.
 
 
Другий параметр – енергоефективність будинку. Важливо розуміти який матеріал використовувався при будівництві стін і яка їхня товщина. Це значно впливає на потужність встановлених опалювальних приладів.
 
 
Третій параметр – обладнання. Все залежить від того, наскільки для вас важливий рівень комфорту. Ви можете вибрати опалення триповерхового будинку з хорошим італійським двоконтурним котлом, двухтрубной схемою розводки опалення, турецькими радіаторами, які не монтувати теплі підлоги і заплатити близько 400 гривень за квадратний метр. Або ж поставити німецький двоконтурний котел, бойлер непрямого нагріву для забезпечення гарячого водопостачання, використовувати найнадійнішу схему розводки труб без будь-яких прихованих з'єднань за допомогою колектора; встановити дизайн-радіатори, які прикрасять інтер'єр; деякі кімнати забезпечити теплими підлогами і обов'язково встановити погодозавісісму автоматику, яка буде управляти всією цією системою. Таке опалення буде коштувати близько 2200 гривень за квадратний метр.
 
 
Величезний плюс в системах опалення – ви можете створювати їх індивідуально під себе, відповідно конфігуруємо вартість в тих межах, які вас влаштують.
 
 
Останній у списку, але не останній за значимістю – монтаж. Ціна робіт у приватних майстрів різниться і залежить від обсягу і складності об'єкта. Наша компанія пропонує послугу опалення під ключ, яка включає в себе не тільки підбір і постачання устаткування, а й твір монтажних роботи. Ціни, наведені в попередньому пункті, вказані з урахуванням монтажу.

СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ триповерховий приватний БУДИНКИ: СТВОРЮЄМО ПРОЕКТ

Яке б опалення ви не вибрали – газове, електричне або дизельне, в будь-якому випадку в першу чергу необхідно створити проект майбутньої системи. Проектна документація допоможе правильно розрахувати потрібно кількість матеріалів, спланувати точне місце розташування всіх опалювальних елементів, передбачити, щоб опалення не перетнулися з іншими комунікаціями в будинку.
 
Компанія КИЇВТЕРМ займається проектуванням систем опалення, поставкою обладнання та монтажем вже більше 22 років. Довіряючи свій об'єкт професіоналам зі стажем, ви можете бути впевнені, що:

 

 • – Всі домовленості будуть підкріплені договором
 • – Роботи будуть виконані згідно з термінами, прописаним в договорі
 • – Отримайте гарантію на виконані роботи
 • – Станете власником довічного сервісного обслуговування.

  Калькулятор опалення

  Площа будинку м2

  Приблизна вартість:

  1730 грн.

  Інші види послуг