ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ


Опалення приватного будинку разюче відрізняється від такої ж системи в квартирі. По-перше, тому що у випадку з власним будинком у вас завжди є великий вибір найрізноманітніших технічних рішень. А, по-друге, квартира дістанеться вам з інженерними комунікаціями від забудовника, в той час як в будинку є можливість відразу все зробити правильно, довіривши цю роботу професійної монтажної бригаді.


ЯКОЮ МОЖЕ БУТИ СИСТЕМА ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ?

 

 1. Найпоширеніше в нашому регіоні – це газове опалення. Газ є найбільш доступним паливом, тому такий вид системи буде найекономічнішим. І навіть якщо будинок не підключений до газової магістралі, завжди можна знайти альтернативні варіанти підключення. Наприклад, балони зі скрапленого газом або газгольдер – спеціальна накопичувальна ємність, для зберігання і відведення газу.
 2. Почесне друге місце за популярністю займає електрична система опалення, вона досить проста і зручна в експлуатації. І дозволяє в стислі терміни вирішити проблему обігріву будинку. Таке інженерне рішення дає можливість вибирати яким чином будуть опалюватися приміщення, наприклад, за допомогою масляних радіаторів, конвекторів і доповнюватися електричними теплими підлогами. Але таке опалення будинку складно навіть назвати «системою» і вдаватися до нього можна тільки в тому випадку, якщо неможливо реалізувати водяну систему, тобто використовувати воду в якості головного теплоносія. Набагато правильніше і ефективніше по тепловіддачі буде встановити електричний котел, який підігріває до потрібної температури воду у всій системі.
 3. Твердопаливне опалення підходить тим, у кого немає можливості підключитися до газу, а обігрівати приміщення електричним котлом занадто дорого. Головне визначитися з видом палива від якого буде працювати котел – це можуть бути дрова, вугілля, торф'яні брикети або пелети. Найвищою тепловіддачею володіють вугілля і дрова, тому ми б рекомендували віддавати перевагу саме їм.
 4. Ще один варіант, який володіє великою кількістю плюсів – це опалення за допомогою дизельного палива. Рідкопаливний котел по ККД не поступається газовим та при цьому не потрібен дозвіл на його установку. На відміну від твердопаливного, такий котел працює автоматично, тобто не потрібно постійно доповідати паливо. Але при цьому, вибираючи дизельне опалення будинку, ви повинні чітко розуміти, що особливу увагу потрібно приділити пожежної безпеки, а також шумоізоляції – через специфічного пристрою пальника котел працює дуже голосно і шумно.
 5. Система опалення приватного будинку за допомогою сонячного колектора не використовується як самостійна, але цілком може бути допоміжним джерелом тепла. Сонячної енергія в Краснодарському краї в достатку і при цьому вона доступна абсолютно безкоштовно, тому цілком може доповнювати наявну у вас систему опалення, тим самим заощаджуючи основне паливо – газ, вугілля, дрова або електрику.

ЯКУ СИСТЕМУ ОПАЛЕННЯ ВИБРАТИ ДЛЯ БУДИНКУ?

Кожен з перерахованих вище варіантів має свої плюси і мінусами, але краще опалення для приватного будинку – газове. Саме його ми рекомендуємо розглядати для вашого житла бо:
 
по-перше, це вартість самого палива. Щодо всіх інших варіантів – будь то електрику, дрова або солярка, газ як і раніше є найбільш економічно вигідним – практично в два рази;
 
по-друге, лінійка газового обладнання дуже широка – тут можна вибирати з найбільших європейських і світових виробників, порівнювати технічні можливості того чи іншого агрегату, оснащеність автоматикою, варіативність виконання – це може бути настінний або підлоговий котел;
 
по-третє, компактність розміщення газової котельні – для неї не потрібно будувати окрему будівлю, як у випадку з тим же дизельним обладнанням;
 
по-четверте, газове обладнання абсолютно безшумне і екологічне – вас не будуть турбувати сторонні шуми, не доведеться переживати про будь-які небезпечні речовини і шкідливих викидах;
 
по-п'яте, газова система опалення є найбезпечнішою. Сучасні розробки в області газового обладнання звели до нуля ризик удушення газом або вибуху. І навіть у разі пожежі ви убезпечите себе, встановивши термозапорний клапан, який в разі підвищення температури, перекриє подачу газу.
 
 
 
 
 
Якщо ви перебуваєте на стадії прийняття рішення від якого палива буде працювати ваша система і при цьому будинок не підключений до магістрального газу, розгляньте можливість альтернативного газового підключення в комплексі з установкою сонячних колекторів – таким чином ви зможете ще більше знизити рахунки за опалення, завдяки меншій витраті газу.

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ: ЕТАПИ РОБОТИ

Визначившись з видом системи не поспішайте в найближчий магазин за котлом або радіаторами. Спершу вам потрібно скласти докладний проект майбутньої системи, який буде включати в себе всю інформацію, необхідну в подальшому для монтажу, а саме тип розводки і характеристики трубопроводу, розміри, розташування і опис опалювальних приладів в будинку, вимоги до котла, насосів, колекторів, автоматиці і до решти обладнання в котельні. Розробивши подібний проект, ви убезпечите себе від багатьох помилок на стадії монтажних робіт. Наприклад, вам вдасться уникнути перевитрати матеріалу, якщо купувати його згідно розробленого проекту, а не навмання в процесі будівництва.
 
Можна спробувати розробити такий проект власноруч або, звернувшись в спеціалізовану організацію, яка створює опалення приватного будинку під ключ.

 

 

Озброївшись документацією і закупивши все необхідне обладнання і комплектуючі, можна приступати до монтажу. Починати слід з установки котла і димоходу для відводу назовні продуктів горіння. Наступним етапом виконується розводка трубопроводу по всьому будинку для радіаторного опалення та теплої підлоги. І вже тільки в самому кінці встановлюються і підключаються радіатори. Причому важливо враховувати, що, визначитися з типом підключення радіаторів – нижнім або бічним – потрібно ще на стадії створення проекту, а ось змонтувати самі прилади можна вже після завершення оздоблювальних робіт в будинку, щоб нічого не пошкодити.

 

З ЧОГО СКЛАДАЮТЬСЯ ЦІНИ для системи опалення ПРИВАТНОГО БУДИНКУ?

 

Основний фактор, що впливає на вартість системи – це вибране вами устаткування. Так, наприклад, досить економічним рішенням буде встановити настінний двоконтурний котел італійського виробництва, турецькі радіатори і двотрубну схему з попутним рухом теплоносія, яка буде подавати максимальну температуру до кожного радіатора, але при цьому мати більшу кількість прихованих з'єднань, що небажано.
 
 
 
Якщо вас цікавить більш розумна і технологічна система, то можна розглянути такий варіант: настінний одноконтурний італійський котел + бойлер для забезпечення водопостачання, австрійські радіатори, колекторна схема розводки труб, яка є найнадійнішою з нині існуючих. Також сюди можуть бути включені теплі підлоги і кімнатні термостати для більш комфортного управління температурою в приміщеннях.
 
 
 
Підводячи підсумок, можна сказати, що опалення приватного будинку і його вартість – індивідуальні для кожного окремо взятого об'єкта. Але в цьому і великий плюс, так як подібний «конструктор» дозволяє відповідати саме вашим вимогам і характеристикам вашого будинку.

  Калькулятор опалення

  Площа будинку м2

  Приблизна вартість:

  1730 грн.

  Інші види послуг