ОПАЛЕННЯ КОТЕДЖУ


Комфортне проживання в котеджі в зимовий період безпосередньо залежить від встановленого там опалення. На сьогоднішній день ринок переповнений різними пропозиціями, тому вибрати систему, яка підходить саме вам, досить складно.


ОТЖЕ, ОПАЛЕННЯ КОТЕДЖУ, ЯКІ ВИДИ БУВАЮТЬ І В ЧОМУ ЇХ ВІДЗНАКИ?

 

Існують такі градації систем:

 

 • – По теплоносія

  – По енергоносія
В якості теплоносія, який буде прогрівати приміщення, може виступати вода, повітря, електрику або відкритий вогонь. До останнього відносяться печі і каміни, які в наші дні вже не використовуються як самостійні обігрівальні елементи, так як вироблене ними тепло буде поширюватися нерівномірно і комфортної температури у всьому будинку не буде. Тому такі опалювальні елементи можуть бути встановлені виключно для декорування простору.
 
 
Коли вода виступає в якості теплоносія, то вона постійно рухається по замкнутому колу – від котла по трубах до радіаторів і, коли остигає, повертається назад в котел.
 
 
Повітряне опалення котеджу за своїм принципом дуже нагадує водяне. У ролі головного двигуна всієї системи тут виступає теплогенератор, який нагріває повітря і відправляє його за спеціальними воздуховодам по всьому будинку. Як і у випадку з водою, остиглий повітря повертається назад в генератор.
 
 
Електрична система досить проста в організації, для її реалізації також буде потрібно котел і кілька джерел тепла, розміщених по всій площі будинку. Все що вам потрібно для того, щоб опалити будинок – це безперебійна подача електроенергії.
 
За енергоносія, тобто паливу, яке використовується в котлі, виділяють:
 •  
 • – газове
 • – твердопаливні (вугілля, дрова, пелети)
 • – рідкопаливне (дизельне паливо)
 • – електричне.

Система опалення котеджу вимагає максимально детального підходу і розрахунку всіх потенційних витрат, як на її створення, так і на подальше функціонування. Тому ретельно порівняйте переваги кожної системи, перш ніж віддати якийсь із них свою перевагу.

 

ПЛЮСИ І МІНУСИ: ЯКУ СИСТЕМУ ОПАЛЕННЯ КОТЕДЖУ ВИБРАТИ?

 

У 95% будинків нашої країни встановлено водяне опалення, така затребуваність і популярність обумовлена ​​високою енергоефективністю системи, великим вибором способів реалізації (такою системою може управляти котел, що працює на будь-якому паливі – від газу до сонячної енергії). Вартість такої системи на стадії створення буде вище, ніж у інших, але водяне опалення котеджу є найекономічнішим в процесі експлуатації.
 
 
Своїми плюсами володіє повітряна система – вона також досить економічна, але при цьому куди менш продуктивна – якщо вікна або двері будуть відкриті, то циркуляція повітря в системі буде порушена, а значить приміщення не буде обігріватися в достатній мірі. Плюс планування такої інженерної системи має відбутися ще на стадії будівництва будинку, так як для повітроводів потрібна певна висота стель.
 
 
Електрична система не вигідна, як з точки зору тепло-, так і енергоносія, тим більше, що в даному випадку це по суті одне і те ж. Устаткування і монтаж коштуватимуть дуже демократично, а ось щомісячна плата за електроенергію зросте в десятки разів від звичної вам суми.

 

МОНТАЖНІ РОБОТИ: ЗА ЩО ХАПАТИСЯ В ПЕРШУ ЧЕРГУ?

 

Монтаж опалення котеджу починається з вибору типу системи, що відповідає всім вашим запитам. Визначившись, вам необхідно розрахувати тепловтрати будинку і створити проект опалення: спланувати розташування опалювальних елементів, метраж трубопроводу, підібрати котел потрібної потужності, циркуляційний насос та інші комплектуючі. Ось побачите, наскільки зручніше вам буде працювати самим або взаємодіяти з підрядною організацією, маючи проектну документацію – ви точно будете знати, що і де розташовано і ймовірність помилки зводиться до нуля. Це так само милостиво впливає на подальшу експлуатацію системи: ви точно знаєте де в підлогах і стінах проходять труби і, в разі ремонтних робіт в котеджі, що не зачепите їх і не зашкодить.
 
 
 
Монтажні роботи завжди починаються з прокладки труб радіаторного опалення та водопостачання і установки колекторних шаф. Важливо! Опалення водопостачання котеджу завжди монтується одночасно, так як обидві ці системи в подальшому ховаються в стяжку, тому провести спочатку опалення, а про водопостачання подумати пізніше – абсолютно неправильне рішення. В такому випадку ви прирікаєте себе на демонтаж стяжки, а це подвійні витрати.
Коли трубопровід для радіаторів виведений, можна приступати до монтажу теплої підлоги. Дана система укладається поверх радіаторного опалення, з використанням спеціальної підкладки і демпферного стрічки і тільки після цього підлоги можна заливати стяжкою. Фінальний акорд – це обв'язування котельні, тут все комунікації збираються воєдино: встановлюється котел і циркуляційний насос, бойлер непрямого нагріву, накопичувальний бак і насосна станція для системи водопостачання, також, якщо будинок був обладнаний системою вентиляції або, наприклад, видалення пилу, то всі ці установки також будуть перебувати тут.
 
 
Опалення котеджів купити можна, але все ж не бажано, так як інженерні комунікації від забудовника – це ящик Пандори, в якому завжди заховані такі неприємності, як неякісні матеріали; труби, забиті цементом; невірна укладання системи «тепла підлога», яка веде до нерівномірного прогріванню поверхні; неестетично обв'язані радіатори і котельне обладнання. Тому не полінуйтеся і прийміть активну участь в створенні системи опалення у вашому котеджі.

 

 

«3 + 2» АБО З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ВАРТІСТЬ?

Плануючи витрати на систему опалення, потрібно враховувати загальну площу будинку – це впливає на кількість витратних матеріалів. Також закладайте в бюджет вартість палива, на якому буде працювати котел (нагадаємо, що газове опалення котеджу буде найбільш економічним), кількість і клас опалювальних приладів (чи будете ви використовувати обладнання класу «економ» або ж навпаки преміум сегменту). Наявність систем додаткового комфорту, що автоматизують управління опаленням, також потрібно закладати в кошторис. Окремою «рядком» бюджету буде оплата роботи професійних монтажників і сервісних фахівців, що виконують пусконалагоджувальні роботи.

 

 

 

 

КОНФІГУРАТОР ОПАЛЕННЯ: УЧИМСЯ РОЗРАХОВУВАТИ ВАРТІСТЬ ОПАЛЕННЯ

Щоб самостійно розрахувати вартість опалення досить проаналізувати цінові пропозиції різних підрядників і вибрати з них краще в співвідношенні ціна / якість.
 
 
 
 
 
Для вашої зручності фахівці виробничо-технічного відділу нашої компанії розробили спеціальну програму – конфігуратор опалення, яка допоможе дізнатися ціну за 20-30 хвилин. Розрахунок опалення котеджу за допомогою «конфігуратора» схожий на конструктор, складові частини якого вибираєте і міняєте ви разом з консультантами інженерних центрів нашої компанії. Досить знати площа котеджу, з якого матеріалу зроблені стіни і чи планується тепла підлога і внести цю інформацію в програму. Далі ви переходите до вибору обладнання. «Конфігуратор» пропонує вам різні варіанти котлів – німецького або італійського виробництва, одноконтурні або двоконтурні; вважає вартість з автоматикою або без неї; радіатори також можна вибрати з різних виробників і типів (панельні, трубчасті, чавунні чи, наприклад, дизайн-радіатори). В результаті ви бачите середню вартість потенційної системи опалення.

 

ВІДЕО

 

 

ЧОМУ ЗАВЖДИ ВАРТО РОБИТИ ВИБІР НА КОРИСТЬ РОБІТ «ПІД КЛЮЧ»?

Як і у випадку з будь-якими іншими ремонтними роботами, опалення котеджу під ключ – це завжди виграшне рішення. Пояснимо чому:

 1. Це один підрядник. Тобто одна людина / організація / бригада несуть відповідальність за виконані роботи
 2. Це робота по договір. Вибираючи «опалення під ключ» в нашій компанії, ви укладаєте договір і отримуєте документальне підтвердження всіх наступних робіт
 3. Це гарантії. На монтажні роботи нашої компанії надається гарантія до 10 років
 4. Це комплексний підхід. Всі інженерні комунікації встановлюють вузькоспеціалізовані майстри, що працюють тільки в цій сфері
 5. Це сервіс. Послуга «опалення під ключ» передбачає подальше сервісне обслуговування вашого обладнання сертифікованими фахівцями.

 

Калькулятор опалення

Площа будинку м2

Приблизна вартість:

1730 грн.

Інші види послуг