ОТЖЕ, ОПАЛЕННЯ КОТЕДЖУ, ЯКІ ВИДИ БУВАЮТЬ І В ЧОМУ ЇХ ВІДЗНАКИ?
Існують такі градації систем:
-
– По теплоносія
– По енергоносія
В якості теплоносія, який буде прогрівати приміщення, може виступати вода, повітря, електрику або відкритий вогонь. До останнього відносяться печі і каміни, які в наші дні вже не використовуються як самостійні обігрівальні елементи, так як вироблене ними тепло буде поширюватися нерівномірно і комфортної температури у всьому будинку не буде. Тому такі опалювальні елементи можуть бути встановлені виключно для декорування простору.
Коли вода виступає в якості теплоносія, то вона постійно рухається по замкнутому колу – від котла по трубах до радіаторів і, коли остигає, повертається назад в котел.
Повітряне опалення котеджу за своїм принципом дуже нагадує водяне. У ролі головного двигуна всієї системи тут виступає теплогенератор, який нагріває повітря і відправляє його за спеціальними воздуховодам по всьому будинку. Як і у випадку з водою, остиглий повітря повертається назад в генератор.
Електрична система досить проста в організації, для її реалізації також буде потрібно котел і кілька джерел тепла, розміщених по всій площі будинку. Все що вам потрібно для того, щоб опалити будинок – це безперебійна подача електроенергії.
За енергоносія, тобто паливу, яке використовується в котлі, виділяють:
-
-
– газове
-
– твердопаливні (вугілля, дрова, пелети)
-
– рідкопаливне (дизельне паливо)
-
– електричне.
Система опалення котеджу вимагає максимально детального підходу і розрахунку всіх потенційних витрат, як на її створення, так і на подальше функціонування. Тому ретельно порівняйте переваги кожної системи, перш ніж віддати якийсь із них свою перевагу.
ПЛЮСИ І МІНУСИ: ЯКУ СИСТЕМУ ОПАЛЕННЯ КОТЕДЖУ ВИБРАТИ?
У 95% будинків нашої країни встановлено водяне опалення, така затребуваність і популярність обумовлена високою енергоефективністю системи, великим вибором способів реалізації (такою системою може управляти котел, що працює на будь-якому паливі – від газу до сонячної енергії). Вартість такої системи на стадії створення буде вище, ніж у інших, але водяне опалення котеджу є найекономічнішим в процесі експлуатації.
Своїми плюсами володіє повітряна система – вона також досить економічна, але при цьому куди менш продуктивна – якщо вікна або двері будуть відкриті, то циркуляція повітря в системі буде порушена, а значить приміщення не буде обігріватися в достатній мірі. Плюс планування такої інженерної системи має відбутися ще на стадії будівництва будинку, так як для повітроводів потрібна певна висота стель.
Електрична система не вигідна, як з точки зору тепло-, так і енергоносія, тим більше, що в даному випадку це по суті одне і те ж. Устаткування і монтаж коштуватимуть дуже демократично, а ось щомісячна плата за електроенергію зросте в десятки разів від звичної вам суми.
МОНТАЖНІ РОБОТИ: ЗА ЩО ХАПАТИСЯ В ПЕРШУ ЧЕРГУ?
Монтаж опалення котеджу починається з вибору типу системи, що відповідає всім вашим запитам. Визначившись, вам необхідно розрахувати тепловтрати будинку і створити проект опалення: спланувати розташування опалювальних елементів, метраж трубопроводу, підібрати котел потрібної потужності, циркуляційний насос та інші комплектуючі. Ось побачите, наскільки зручніше вам буде працювати самим або взаємодіяти з підрядною організацією, маючи проектну документацію – ви точно будете знати, що і де розташовано і ймовірність помилки зводиться до нуля. Це так само милостиво впливає на подальшу експлуатацію системи: ви точно знаєте де в підлогах і стінах проходять труби і, в разі ремонтних робіт в котеджі, що не зачепите їх і не зашкодить.
Монтажні роботи завжди починаються з прокладки труб радіаторного опалення та водопостачання і установки колекторних шаф. Важливо! Опалення водопостачання котеджу завжди монтується одночасно, так як обидві ці системи в подальшому ховаються в стяжку, тому провести спочатку опалення, а про водопостачання подумати пізніше – абсолютно неправильне рішення. В такому випадку ви прирікаєте себе на демонтаж стяжки, а це подвійні витрати.
Коли трубопровід для радіаторів виведений, можна приступати до монтажу теплої підлоги. Дана система укладається поверх радіаторного опалення, з використанням спеціальної підкладки і демпферного стрічки і тільки після цього підлоги можна заливати стяжкою. Фінальний акорд – це обв'язування котельні, тут все комунікації збираються воєдино: встановлюється котел і циркуляційний насос, бойлер непрямого нагріву, накопичувальний бак і насосна станція для системи водопостачання, також, якщо будинок був обладнаний системою вентиляції або, наприклад, видалення пилу, то всі ці установки також будуть перебувати тут.
Опалення котеджів купити можна, але все ж не бажано, так як інженерні комунікації від забудовника – це ящик Пандори, в якому завжди заховані такі неприємності, як неякісні матеріали; труби, забиті цементом; невірна укладання системи «тепла підлога», яка веде до нерівномірного прогріванню поверхні; неестетично обв'язані радіатори і котельне обладнання. Тому не полінуйтеся і прийміть активну участь в створенні системи опалення у вашому котеджі.
«3 + 2» АБО З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ВАРТІСТЬ?
Плануючи витрати на систему опалення, потрібно враховувати загальну площу будинку – це впливає на кількість витратних матеріалів. Також закладайте в бюджет вартість палива, на якому буде працювати котел (нагадаємо, що газове опалення котеджу буде найбільш економічним), кількість і клас опалювальних приладів (чи будете ви використовувати обладнання класу «економ» або ж навпаки преміум сегменту). Наявність систем додаткового комфорту, що автоматизують управління опаленням, також потрібно закладати в кошторис. Окремою «рядком» бюджету буде оплата роботи професійних монтажників і сервісних фахівців, що виконують пусконалагоджувальні роботи.
КОНФІГУРАТОР ОПАЛЕННЯ: УЧИМСЯ РОЗРАХОВУВАТИ ВАРТІСТЬ ОПАЛЕННЯ
Щоб самостійно розрахувати вартість опалення досить проаналізувати цінові пропозиції різних підрядників і вибрати з них краще в співвідношенні ціна / якість.
Для вашої зручності фахівці виробничо-технічного відділу нашої компанії розробили спеціальну програму – конфігуратор опалення, яка допоможе дізнатися ціну за 20-30 хвилин. Розрахунок опалення котеджу за допомогою «конфігуратора» схожий на конструктор, складові частини якого вибираєте і міняєте ви разом з консультантами інженерних центрів нашої компанії. Досить знати площа котеджу, з якого матеріалу зроблені стіни і чи планується тепла підлога і внести цю інформацію в програму. Далі ви переходите до вибору обладнання. «Конфігуратор» пропонує вам різні варіанти котлів – німецького або італійського виробництва, одноконтурні або двоконтурні; вважає вартість з автоматикою або без неї; радіатори також можна вибрати з різних виробників і типів (панельні, трубчасті, чавунні чи, наприклад, дизайн-радіатори). В результаті ви бачите середню вартість потенційної системи опалення.
ВІДЕО
ЧОМУ ЗАВЖДИ ВАРТО РОБИТИ ВИБІР НА КОРИСТЬ РОБІТ «ПІД КЛЮЧ»?
Як і у випадку з будь-якими іншими ремонтними роботами, опалення котеджу під ключ – це завжди виграшне рішення. Пояснимо чому:
-
Це один підрядник. Тобто одна людина / організація / бригада несуть відповідальність за виконані роботи
-
Це робота по договір. Вибираючи «опалення під ключ» в нашій компанії, ви укладаєте договір і отримуєте документальне підтвердження всіх наступних робіт
-
Це гарантії. На монтажні роботи нашої компанії надається гарантія до 10 років
-
Це комплексний підхід. Всі інженерні комунікації встановлюють вузькоспеціалізовані майстри, що працюють тільки в цій сфері
-
Це сервіс. Послуга «опалення під ключ» передбачає подальше сервісне обслуговування вашого обладнання сертифікованими фахівцями.