ОПАЛЕННЯ ДВОПОВЕРХОВОГО БУДИНКУ


Опалення двоповерхового котеджу може бути газовим – це найпопулярніший вид палива, що використовується в котлах і, важливо відзначити, найвигідніший за вартістю. Також до переваг можна віднести екологічність, широкий вибір і компактність обладнання, сполучуваність з будь-якими видами теплоносія – ваша система може бути, як водяний, так і, наприклад, повітряної. Опалення двоповерхового будинку газовим котлом має єдиний недолік – ваша нерухомість повинна бути підключена до магістрального газу або ж доведеться передбачити у дворі місце для установки газгольдера – ємності, в якій буде зберігатися скраплений газ або купувати газові балони.


У тому випадку, якщо жоден з перерахованих вище варіантів вам не підходить, існують альтернативні види палива, такі, як електрика, вугілля або дрова, дизельне паливо.
 
 
 
Опалювати будинок за допомогою електрики, здавалося б, що може бути простіше? Навіщо вигадувати якісь системи, збирати котельні і монтувати газове опалення двоповерхового будинку? Включив в розетки електричні конвектори, наприклад, і справа в капелюсі. Або ж, якщо в якості теплоносія все-таки була обрана вода, то підключаєте всю систему до електричного котла і живете спокійно. Безумовно, ви заощадите на монтажних роботах і на вартості обладнання, але витрати на електроенергію, які вам доведеться оплачувати щомісячно, поглинуть всю вашу економію вже після пари місяців користування системою опалення. Також потрібно пам'ятати про залежність від якісного електропостачання, в разі відключення світла, будинок миттєво почне остигати, тому продумайте резервне джерело електоренергіі.

 

8df9cfede3bb06b997973a7344d5f529.jpg

 

 

Твердопаливні котли – це агрегати, що працюють від вугілля, дров або торф'яних палетів. Цілком робочий варіант опалення для заміського будинку, якщо ви готові постійно бути прив'язані до закладці палива в котел. Також потрібно бути готовим до не дуже красивому і доглянутому вигляду котельні, так як, що вугілля, що дрова припускають велику кількість сміття в тому місці, де вони будуть зберігатися.

 

Verhnyaya-6.jpg
 

 

 

Дизельне опалення двоповерхового котеджу буде більш автоматизованим, ніж твердопаливні. Вам не потрібно буде постійно брати участь в дозаправлення котла, але доведеться подумати про те, де цей котел встановити. Дизельне обладнання досить гучне, вимагає жорсткого дотримання всіх норм пожежної безпеки, потрібно місце для установки накопичувального бака для палива, а також дизельне паливо має дуже неприємним запахом, який поширюється по всьому будинку, тому обладнати котельню необхідно в окремій будівлі.

ec513b4e6ef713edc1a058d1d006a285.jpg

 

 

Правильне опалення двоповерхового будинку – це система, про яку ви ніколи не згадуєте, тобто вона не вимагає вашої участі, працює автономно і справно протягом довгих років.

 

ПРИРОДНА ЧИ ПРИМУСОВА ЦИРКУЛЯЦІЯ: ВИБИРАЄМО СИСТЕМУ ДЛЯ двоповерхового будинку


Принцип роботи будь-якої системи опалення полягає в русі теплоносія по трубах і віддачі частини свого тепла нагрівальних елементів, встановленим в будинку. Теплоносій може пересуватися самопливного (під природною гравітацією) або йому можна в цій справі допомогти. Природна циркуляція передбачає досить складний монтаж, використання трубопроводу великого діаметра і дотримання певних кутів нахилу труб. Опалення двоповерхового будинку з примусовою циркуляцією полягає в установці додаткового насоса, який буде підтримувати в трубопроводі тиск, потрібне для того, щоб теплоносій досягав всіх радіаторів з однаковою температурою. Важливо розуміти, що установка циркуляційного насоса не є вирішенням всіх ваших проблем. Для того, щоб система функціонувала правильно, вас не турбували шуми від руху теплоносія, необхідно провести правильний гідравлічний розрахунок і довірити монтаж системи професіоналам в цій області.

 

shemy-otopleniya-s-estestvennoy-i-prinuditelnoy-tsirkulyatsiey.jpg

 

ОПАЛЕННЯ двоповерхового будинку теплими підлогами

 

Крім радіаторного опалення в будинку може бути встановлена ​​така система, як тепла підлога, яка значно комфорт вашому житті. Але використовувати теплу підлогу, як єдине джерело тепла, тим більше у великому двоповерховому будинку, все-таки не бажано, так як досягти повноцінного прогрівання буде вкрай проблематично. Ми рекомендуємо прокладати теплі підлоги в приміщеннях, де проблематично встановити радіатори, наприклад, на мансардному поверсі або у ванній кімнаті. Не менш важливо передбачити теплі підлоги в кімнатах з «холодним» покриттям підлоги, наприклад, в кухні, де найчастіше лежить плитка або в коридорі.

shutterstock_541711336.jpg

 

 

Опалення двоповерхового приватного будинку може відрізнятися не тільки за обраними нагрівальних елементів або наявності додаткового насосного обладнання, а й за способом прокладки труб, по яких будемо пересуватися теплоносій. Це може бути однотрубна схема, при якій з котла виходить одна труба як подає гарячий теплоносій лінії, і вона ж повертається назад до котла разом з остиглим теплоносієм. Однотрубна система опалення двоповерхового будинку може бути виконана двома різними способами:
 
 
 
1. У першому випадку лінія подачі, виходячи з котла, проходить по першому поверху і після останнього радіатора піднімається на другий, де також обв'язуються все радіатори, після чого зворотна лінія повертається в котел. У такого способу реалізації однотрубної системи опалення є великий недолік, який полягає в серйозному температурному перепаді теплоносія. У теплообмінника в котлі відбувається температурний шок через те, що на виході температура теплоносія дуже висока (близько 80 градусів), а повертається дуже холодна «обратка» (близько 35 градусів) – це дуже згубно для котлів, наприклад, чавунні теплообмінники в підлогових котлах можуть лопнути, а сталеві деформуються.
 
 
 
2. Щоб уникнути великого перепаду температур, необхідно розділити один великий контур двох поверхів на два контури по поверхах. Але мало просто розділити опалення на два контури, щоб теплоносій циркулював в потрібній кількості, як за першим, так і по другому поверху, необхідно реалізувати балансування за допомогою балансувальних вентилів і термометрів, які встановлюються на зворотній лінії кожного з контурів. Система вважається збалансованою, коли температура зворотної лінії обох контурів збігається.

 

Двотрубному ОПАЛЕННЯ двоповерхового будинку ТАКОЖ МОЖЕ БУТИ ВИКОНАНО за двома сценаріями.

Тупикова двотрубна система – до всіх радіаторів, встановленим в будинку, подається теплоносій однакової температури рівний температурі подачі, але при цьому спостерігається великий перепад температури обратки – між першим і останнім радіатором – за рахунок зміни швидкості теплоносія між першим і подальшими радіаторами. Для того, щоб уникнути такого ефекту, необхідно проводити балансування радіаторів, встановлюючи на обратку запірні радіаторні вентилі.

 

двухтрубная тупиковая система отопления

Двотрубна система опалення двоповерхового будинку може бути виконана з попутним рухом теплоносія. Тут також від котла відходить дві труби, кожна з яких виконує свою функцію (одна подача, а друга «обратка»), але на відміну від попередньої схеми, тут теплоносій прямому та зворотному трубопроводах рухаються в одному напрямку.

Двухтрубная система с попутным движения теплоносителя

 

Жодна з систем, втім, як і двухтрубная з попутним рухом теплоносія, не скасовує установку на лінії подачі терморегулюючого або термостатичного вентиля, а на зворотній лінії запірного вентиля. Це дуже стане в нагоді в разі, якщо радіатор почне підтікати або в будинку будуть проводитися ремонтні роботи. За допомогою цих вентилів радіатор відрізається від усієї системи, ви зможете злити воду і зняти його, але вся інша система при цьому залишається в робочому стані, а значить в інших кімнатах буде як і раніше тепло і затишно.
 
 
 
В умовах двоповерхового будівництва, також рекомендується встановлювати окремо контур першого поверху і контур другого поверху з балансуванням.

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ двоповерхового будинку

 

Установка опалювальної системи завжди починається з закріплення радіаторів під віконними прорізами. До цього моменту стіни будинку вже повинні бути підготовлені, тобто оштукатурені. Після цього потрібно приступати до розведення трубопроводу, який будуть підключені радіатори. Якщо ви плануєте укладання теплих підлог, то для цього зараз саме час. Поверх трубопроводу радіаторного опалення прокладається спеціальна терморегулююча підкладка, а вже поверх неї «равликом» монтується трубопровід теплих підлог. Самий останній крок – це монтаж котельного обладнання: установка котла і димоходу, через який будуть відводитися продукти горіння; підключення магістралей трубопроводу до котла, а також монтаж інших інженерних систем, які напевно будуть встановлені у вас в будинку, таких як, наприклад, бойлер непрямого нагріву для забезпечення гарячого водопостачання

Калькулятор опалення

Площа будинку м2

Приблизна вартість:

1730 грн.

Інші види послуг