ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ БЕЗ ГАЗУ


ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ БЕЗ ГАЗУ В КИЄВІ
Традиційно, більшість будинків в нашій країні опалюється за допомогою газового обладнання, вважається, що це найбільш вигідний за вартістю спосіб. Але, на жаль, далеко не кожен будинок в нашій країні підключений до магістрального газу і часом вартість підключення перевищує всі розумні грошові ліміти. У подібних ситуаціях підключаються альтернативні джерела енергії, що дозволяють забезпечити опалення приватного будинку без газу.


ВИКОРИСТОВУВАТИ ЗАМІСТЬ ГАЗУ ГАЗ
 

І це не помилка. Не варто забувати, що крім магістрального природного газу може також використовуватися зріджений – пропан-бутанова суміш. Існує два способи підведення скрапленого газу до будинку:
 

  1. Установка під землею на прибудинковій території спеціальної накопичувальної ємності – газгольдера, яку необхідно наповнювати один раз в 2-3 сезони, в залежності від розходу палива.
  2. Підключення газових балонів безпосередньо до котла. Більш дешевий спосіб, так як не потрібна установка додаткового дорогого обладнання, але регулярна заміна балонів передбачає постійну участь в цьому процесі когось із мешканців будинку. Автоматизованим дане рішення не назвеш, але для будинку тимчасового проживання – дачі або заміського котеджу, цей варіант цілком може підійти.

 

ВИДИ ТВЕРДОГО ПАЛИВА ДЛЯ ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ БЕЗ ГАЗУ


Хорошою альтернативою будь-яким газовим котлам є твердопаливні. Які види твердого палива можуть використовуватися для отримання необхідної кількості енергії в системі опалення:
 

  1. Дрова. Використання цього матеріалу знайоме багатьом з дитинства, коли батьки або бабуся з дідусем розтоплювали дров'яну піч, щоб обігріти оселю. По суті, принцип дії такий же, тільки твердопаливний котел займає куди менше місця, ніж піч, і опалювати приміщення вдається куди більш рівномірно. Мінусом дров є те, що вони досить швидко прогорають і, також як у випадку з газовими балонами, потрібно хтось, хто буде доповідати паливо.
  2. Вугілля або торф'яні пелети – більш прогресивний паливо, яке прогорає так швидко, як дрова. Ще однією перевагою є пелетние котли з автоматичною подачею палива в система, таким чином ручна Докладання буде потрібно не частіше ніж один раз на 2-3 дні. Вибираючи котел на твердому паливі, потрібно відразу передбачити місце для зберігання вугілля або дров. Враховуйте, що в цьому приміщенні навряд чи буде чистота і порядок, тому краще зробити його максимально закритим від основного місця проживання вас і вашої родини. Незалежно від того, яке паливо ви виберете для опалення приватного будинку без газу, принцип роботи твердопаливного котла буде один і той же – в результаті згоряння пального, теплоносій нагрівається і починає циркулювати по трубопроводу, прокладеному по всьому будинку. Остигаючи, теплоносій повертається назад в котел, після чого цикл починається знову.


ВАЖЛИВО! Перед тим, як купувати дане обладнання, переконайтеся, що у вашому регіоні немає проблем з деревообробкою і є більше, ніж один постачальник палива. В іншому випадку ви будете залежати від нього не менше, ніж від подачі газу у випадку з газовим опаленням.

 

Рідкопаливні котли – ЩЕ ОДИН СПОСІБ ПРОЖИТИ БЕЗ ГАЗУ

 

Виробники опалювального обладнання сьогодні надають нам багатий вибір і відмінну можливість створювати максимально індивідуалізовані системи опалення приватного будинку без газу.
 
Якщо вас не влаштовує опалення за допомогою дров або іншого твердого палива, то його можна замінити на дизельне паливо. Рідкопаливні котли відрізняються високою продуктивністю, довговічністю і великими можливостями в області автоматизації системи опалення. У такого способу опалювати будинок існують свої особливості: по-перше, для обладнання котельні потрібно приміщення, яке не буде знаходитися в основному будинку, а на віддалі від нього по-друге, пильну увагу необхідно приділити дотриманню норм пожежної безпеки по-третє, також буде потрібно місце для установки ємності з паливом. І, звичайно ж, не варто забувати, що в нашій країні вартість дизельного палива регулярно зростає, відповідно зростатимуть і ваші витрати в той же час.

 

ЕЛЕКТРИЧНІ ПРИЛАДИ, ЯК ЕЛЕМЕНТИ ОПАЛЮВАЛЬНОЇ СИСТЕМИ


З електрифікацією справи йдуть краще, ніж з газифікацією, тому досить популярно сьогодні опалення за допомогою електричних нагрівальних елементів.
 

  1. Установка електричного котла забезпечить будинок теплом, і при цьому він невибагливий в монтажі та експлуатації, компактний і має естетичний зовнішній вигляд.
  2. Використання електричних конвекторів – настінних, внутріпольних або мобільних. Вони забезпечують досить швидкий прогрів невеликих приміщень, але при цьому є малопотужними, тому для обігріву необхідно встановлювати їх у великій кількості. Сучасні моделі досить автоматизовані і самі розуміють, коли повітря в кімнатах досяг потрібної температури і відключаються.
  3. Монтаж електричних теплих підлог може бути додатковим способом опалення приватного будинку без газу, але ніяк не самостійним. Щоб обігріти весь будинок теплими підлогами, їх треба розкачати абсолютно в кожному приміщенні, що затратно, як при оплаті за монтажні роботи, за матеріал і електроенергію.

Використання електрики в якості енерго і теплоносія на перший погляд здається дуже простим і логічним рішенням, але по факту воно абсолютно не підходить для будинків постійного проживання. Вартість електроенергії дуже висока, і її витрата значно збільшується, якщо використовувати її з метою опалення приміщень.
 

ЕНЕРГІЯ СОНЦЯ І ЕНЕРГІЯ ЗЕМЛІ

 

Сонячні колектори та теплові насоси чомусь досі недооцінені в нашій країні, хоча в усьому світі вони вже давно і активно використовуються для опалення та забезпечення гарячого водопостачання. Сонячний колектор або сонячні батареї – це пристрої, який встановлюється на даху будинку, переробляє сонячну енергію в теплову і передають її теплоносія. Взимку світловий день значно коротший, ніж влітку, тому потужність колекторів падає і використовувати їх, як єдине джерело тепла проблематично.
 
Але як дублюючий опалювального приладу вони працюють чудово, а також забезпечують гаряче водопостачання – в літній час гаряча вода для власників сонячних колекторів обходиться безкоштовно! Грунтовий тепловий насос потребує підключення до електромережі (як і будь-який інший котел, потрібно сказати), але є при цьому відмінним рішенням для забезпечення опалення без газу. Насос переробляє енергію грунтових вод в теплову і підігріває за рахунок неї теплоносій в системі.
 
Продуктивність такого насоса не залежить від температури на вулиці, що дозволяє йому показувати найвищу результативність. Встановлюючи дане обладнання у вас немає необхідності оплачувати ще й паливо – його транспортування, монтаж ємностей або облаштування приміщення для його зберігання. Плюс до всього використання заповнюваної природного ресурсу – це дуже екологічне рішення. Вартість обладнання досить висока, а термін окупності становить найчастіше більше 5 років, але, з огляду на всі плюси, які ви отримуєте, тепловий насос заслужено можна вважати лідером серед альтернативних способів опалювати будинок.

 

Опалювати будинок БЕЗ ГАЗУ МОЖНА, АЛЕ ЩО ВИБРАТИ?


Не обов'язково зупинятися на одному виді палива – різноманіття вибору дозволяє вам комбінувати і створювати індивідуальну систему опалення, виходячи з потреб вашого житла і ваших можливостей.

Калькулятор опалення

Площа будинку м2

Приблизна вартість:

1730 грн.

Інші види послуг