ОПАЛЕННЯ БЕЗ ГАЗУ

ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ БЕЗ ГАЗУ: АЛЬТЕРНАТИВНІ ВИДИ КОТЛІВ

Головний опалювальний прилад в системі опалення – це котел. Завдяки йому теплоносій циркулює по заздалегідь прокладеному трубопроводу і досягає таких опалювальних елементів, як радіатори, конвектори, теплі підлоги.З мінусів даного обладнання можна виділити тільки складність монтажу і високу вартість обладнання, але важливо пам'ятати, що всі вкладення дуже швидко окупляться в процесі експлуатації системи.Опалення без газу і дров за допомогою сонячної енергії. Установка сонячних колекторів стає все більш популярним способом отримання тепла по всьому світу, особливо це актуально для таких південних регіонів, як наш. Геліосистеми поділяються на два види – вакуумні і плоскі. Принцип роботи будь-якого сонячного колектора полягає в наступному: в колекторі, розміщеному на даху будинку під певним кутом циркулює високотемпературний теплоносій, який нагрівається за допомогою впливу сонячної енергії.Досягаючи потрібної температури колектор скидає отримане тепло на змійовик буферної ємності, яка наповнена теплоносієм системи опалення. Таким чином теплоносій підігрівається до потрібної температури і відправляється циркулювати по трубах, радіаторів та інших опалювальним елементам. На жаль, дана система має низку істотних недоліків:

 – Колектор не може бути єдиним джерелом теплової енергії, через свою невеликої потужності. Тому він не виключає установку котла, а скоріше доповнює його.
– У холодну пору року ККД знижується
– Вартість обладнання досить висока
– Потрібно багато вільного місця для монтажу обладнання.

– Сильні сторони геліосистеми – це мінімальні витрати на експлуатацію, зниження витрачання палива в котлі і безкоштовне гаряче водопостачання в

ОПАЛЕННЯ БЕЗ ГАЗУ І КОТЛІВ: ВИДИ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ТЕПЛА

Альтернативне джерело тепла – це будь-який вид палива, здатний виробити достатню кількість енергії, щоб опалювати необхідну площу будинку, котеджу або дачі.

Якщо крім припинення подачі газу, також немає можливості використовувати в будинку жоден з перерахованих вище видів альтернативних котлів – це не вирок і не привід замерзати на своїй житлоплощі. Існують сучасні екологічно чисті технології, які передбачають використання енергії, навколишнього нас природи.

1. Геотермальне опалення – здійснюється за допомогою установки теплового насоса і працює за рахунок тепла поверхневої води, грунту чи надр землі. Принцип роботи геотермального опалення будується на трьох контурах: перший – зовнішній контур – знаходиться в грунті, спеціальний сольовий розчин циркулює по трубах і виробляє знімання; другий контур – сам тепловий насос – потрапляючи в його теплообмінник, сольовий розчин віддає тепло холодоагенту, в подальшому його температура підвищується ще більше за допомогою компресора; третій контур – буферна ємність – куди скидається отримане тепло і підігрівається теплоносій самої системи опалення. Така система опалення будинку без газу володіє наступними сильними сторонами:

– Безпека – відсутнє будь-яке вибухонебезпечне паливо.
– Автоматизація – участь людини не потрібно, насосом керує спеціалізована автоматика.
– Багатозадачність – в зимовий період можна використовувати для опалення будинку, а в літній для кондиціонування.
– Довговічність – термін служби насоса в середньому становить близько 20-25 років.
– Висока ККД і економічна вигода – витративши 1 кВт електроенергії, повчає 3-5 кВт теплової енергії. Електричний котел при такому ж витраті електроенергії виробить до 1 кВт тепла.