ОПАЛЕННЯ БЕЗ ГАЗУ


Найпопулярніший вид опалення в нашій країні ґрунтується на використанні газу як енергоносія. Але, що робити, якщо будинок розташований в негазифікованих районі і найближчим часом магістральний газ не планують підводити? Рішенням є використання будь-яких інших видів палива, які цілком можуть замінити природний газ.


ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ БЕЗ ГАЗУ: АЛЬТЕРНАТИВНІ ВИДИ КОТЛІВ


Головний опалювальний прилад в системі опалення – це котел. Завдяки йому теплоносій циркулює по заздалегідь прокладеному трубопроводу і досягає таких опалювальних елементів, як радіатори, конвектори, теплі підлоги.

Різновиди котлів:

 1. Твердопаливний – такий агрегат може функціонувати завдяки дров, вугілля або торф'яним пелетів. Вартість такого палива досить невисока, але процес доставки трудомісткий. Опалення за допомогою дров або вугілля передбачає наявність місця для зберігання палива, а також постійної участі мешканців будинку в процесі роботи котла – паливо доводиться постійно доповідати. Автоматизованої таку систему не назвеш, але вартість при це залишається однією з найбільш вигідних після газового опалення.56.jpg
 2. Дизельний котел – в такому виконанні обладнання працює за допомогою дизельного палива, ціна на яке в нашій країні зростає з року в рік. Крім високої вартості, також як у випадку з вугіллям і дровами, потрібно місце для зберігання палива. Ще однією відмітною особливістю дизельного котла є необхідність мати окрему будівлю для облаштування котельні – того вимагають норми пожежної безпеки, які в випадку з цим видом палива, дуже серйозні.Avtonomnoe-otoplenie.jpg
 3. Електричний котел – посідає перше за популярністю місце у наших співгромадян в якості альтернативи газовому. Вартість самого котла значно нижче, ніж у двох попередників. Він досить простий в монтажі, не вимагає ніяких додаткових приміщень – при необхідності, його можна розмістити навіть на кухні. Але вартість експлуатації настільки висока, що вся економія на обладнанні «з'їдається» вже за перший опалювальний сезон. Для порівняння: опалення без газу, але за допомогою дров за один сезон обійдеться вам десь близько 35000 гривень, а електричне «тепло» по витікання 7 місяців опалювального сезону буде коштувати більше 130000 гривень!1419356674_vybor-elektrokotla.jpg

 

ОПАЛЕННЯ БЕЗ ГАЗУ І КОТЛІВ: ВИДИ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ТЕПЛА

 

Альтернативне джерело тепла – це будь-який вид палива, здатний виробити достатню кількість енергії, щоб опалювати необхідну площу будинку, котеджу або дачі.
 
Якщо крім припинення подачі газу, також немає можливості використовувати в будинку жоден з перерахованих вище видів альтернативних котлів – це не вирок і не привід замерзати на своїй житлоплощі. Існують сучасні екологічно чисті технології, які передбачають використання енергії, навколишнього нас природи.
 
1. Геотермальне опалення – здійснюється за допомогою установки теплового насоса і працює за рахунок тепла поверхневої води, грунту чи надр землі. Принцип роботи геотермального опалення будується на трьох контурах: перший – зовнішній контур – знаходиться в грунті, спеціальний сольовий розчин циркулює по трубах і виробляє знімання; другий контур – сам тепловий насос – потрапляючи в його теплообмінник, сольовий розчин віддає тепло холодоагенту, в подальшому його температура підвищується ще більше за допомогою компресора; третій контур – буферна ємність – куди скидається отримане тепло і підігрівається теплоносій самої системи опалення. Така система опалення будинку без газу володіє наступними сильними сторонами:

 

 • – Безпека – відсутнє будь-яке вибухонебезпечне паливо.
  – Автоматизація – участь людини не потрібно, насосом керує спеціалізована автоматика.
  – Багатозадачність – в зимовий період можна використовувати для опалення будинку, а в літній для кондиціонування.
  – Довговічність – термін служби насоса в середньому становить близько 20-25 років.
  – Висока ККД і економічна вигода – витративши 1 кВт електроенергії, повчає 3-5 кВт теплової енергії. Електричний котел при такому ж витраті електроенергії виробить до 1 кВт тепла.

ehrfurchtiges-luftungsanlage-kosten-erdwrme-kosten-und-ihr-einfluss-auf-die-wirtschaftlichkeit.jpg

З мінусів даного обладнання можна виділити тільки складність монтажу і високу вартість обладнання, але важливо пам'ятати, що всі вкладення дуже швидко окупляться в процесі експлуатації системи.

 

2. Опалення без газу і дров за допомогою сонячної енергії. Установка сонячних колекторів стає все більш популярним способом отримання тепла по всьому світу, особливо це актуально для таких південних регіонів, як наш. Геліосистеми поділяються на два види – вакуумні і плоскі. Принцип роботи будь-якого сонячного колектора полягає в наступному: в колекторі, розміщеному на даху будинку під певним кутом циркулює високотемпературний теплоносій, який нагрівається за допомогою впливу сонячної енергії. Досягаючи потрібної температури колектор скидає отримане тепло на змійовик буферної ємності, яка наповнена теплоносієм системи опалення. Таким чином теплоносій підігрівається до потрібної температури і відправляється циркулювати по трубах, радіаторів та інших опалювальним елементам. На жаль, дана система має низку істотних недоліків:

 

 • – Колектор не може бути єдиним джерелом теплової енергії, через свою невеликої потужності. Тому він не виключає установку котла, а скоріше доповнює його.
  – У холодну пору року ККД знижується
  – Вартість обладнання досить висока
  – Потрібно багато вільного місця для монтажу обладнання.
  – Сильні сторони геліосистеми – це мінімальні витрати на експлуатацію, зниження витрачання палива в котлі і безкоштовне гаряче водопостачання в літній період.с32.jpg  

3. Опалення без газу і котлів також може бути реалізовано за допомогою електричних конвекторів. Це найпростіший спосіб створити комфортний мікроклімат в будинку, так як ви точно заощадите на роботі професійних монтажників – щоб встановити електричний конвектор, його досить повісити на стіну і включити в розетку. Але при всій привабливості цього способу опалення на перший погляд, у нього є багато підводних каменів

 

 • – По-перше, таке рішення можна застосовувати тільки в одноповерхових будинках, невеликій площі, в яких не проживають постійно. Щоб щодня опалювати таким чином великий будинок, вам доведеться встановити величезну кількість конвекторів. В результаті рахунок за електрику перевершить всі очікування
  – По-друге, повітря в приміщенні прогрівається нерівномірно
  – По-третє, в будинках з високими потоками така система буде найменш ефективною
  – По-четверте, висока вартість електроенергії. Навіть вдома маленької площі буде досить затратно опалювати тільки за допомогою електричних конвекторів.

конветорное отопление.jpg

Корисна порада: системи опалення будинку без газу краще комбінувати, тобто поєднувати різні енергоносії, тим самим знижуючи свої експлуатаційні витрати.

Калькулятор опалення

Площа будинку м2

Приблизна вартість:

1730 грн.

Інші види послуг