ГЕОТЕРМАЛЬНЕ ОПАЛЕННЯ


Альтернативні види опалення сьогодні стають все більш популярними в усьому світі. Однією з таких систем, вже практично витіснили класичне газове опалення в США, є геотермальне опалення будинку.

Принцип роботи полягає в використанні енергії землі, грунту і грунтових вод. Більше 90% сонячної енергії зберігається в грунті і завдяки сучасним технологіям її досить просто використовувати для опалення дачі, котеджу або навіть офісної будівлі.


Плюси:
– Довговічна і безкоштовна експлуатація опалення вашого будинку за допомогою сонячних батарей або теплових насосів (грунт / вода)
Мінуси
– Висока ціна обладнання та монтажу системи
Функціонування даної системи будується на двох контурах – зовнішньому і внутрішньому. Внутрішній контур – це звична нам система опалення з трубопроводом і радіаторами, а ось зовнішній контур – представляє собою теплообмінник, який занурюється в грунт, всередині нього циркулює теплоносій, що переймає температуру ґрунту і віддає її теплового насосу. Зібране в насосі тепло передається далі в систему опалення.
 
ВАЖЛИВО! Відмінною особливістю геотермальної системи є можливість роботи, як для опалення, так і для охолодження.

 

СИСТЕМА ГЕОТЕРМАЛЬНОГО ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ


Може відрізнятися за способом установки теплообмінника:
 

 1. Для вже облаштованих ділянок частіше використовують вертикальні теплообмінники. Їх установка можлива на глибині від 50 до 200 метрів, при цьому не потрібно наймати спеціалізовані бурильні установки і задіяти більшу площу ділянки. Термін експлуатації такої системи складає більше 50 років.
 2. Горизонтальна установка теплообмінника – абсолютна протилежність попередньому варіанту. При подібному монтажі теплообмінник укладається нижче глибини промерзання грунту, для чого обов'язково доведеться використовувати спец. техніку. Задіюється чимала площа ділянки, в зв'язку з чим такий вид установки підходить тільки для невпорядкованих поки ще територій.
 3. Водорозташованим теплообмінник – припускає наявність водойми і працює за рахунок енергії водних масивів.

 

СПОСОБИ РОБОТИ ГЕОТЕРМАЛЬНОГО ОПАЛЕННЯ


Існує три основних способи, завдяки яким можуть працювати геотермальні установки:
 

 1. З використанням високотемпературних грунтових вод. Щоб дістатися до глибоких грунтових вод в першу чергу створюється шахта. Далі завдяки роботі теплового насоса, вода підігрівається і потрапляє в установлений в шахті теплообмінник, де віддає всю свою теплову енергію.
 2. З використанням антифризу як енергоносія. Подібна технологія зажадає додаткових витрат, так як в грунті на глибині не менше 100 метрів встановлюється спеціальний резервуар, в якому зберігається антифриз. Енергія землі нагріває його, потім тепловий насос підігріває до потрібної температури і піднімає в теплообмінник, де він і залишає все своє тепло. Після цього антифриз повертається на вихідну і все повторюється знову.
 3. З використанням енергії води. Установка геотермального опалення даними способом зажадає найменших фінансових витрат від власника будинку, так як тут не потрібно бурити шахту. Але обов'язковою умовою є наявність водойми в безпосередній близькості від будинку. На дні встановлюється обладнання, яке перетворює тепло води.

Якщо для свого будинку ви розглядаєте спосіб, що передбачає буріння шахти, то важливо розуміти, що не буває універсального рішення для всіх будинків і на всі випадки життя. Розміри шахти будуть залежати від кліматичних показників місцевості, в якій ви живете, особливостей грунту і площі будинку, де планується установка даної системи.

Плюси і мінуси ГЕОТЕРМАЛЬНОГО ОПАЛЕННЯ ПІД КЛЮЧ

 

У нашій країні такий вид екологічного обігріву будинку ще не обзавівся належної популярністю. В першу чергу користувачів відлякує розмір початкових вкладень – вартість всього необхідного обладнання досить висока. Другий фактор – термін окупності, який становить близько 8 років, мало хто може порахувати всю економічну вигоду. Але по суті – це і всі недоліки опалення з використанням енергії грунту та ґрунтових вод.
Установка геотермального опалення будинку володіє великою кількістю плюсів:

 

 1. Як енергоносій використовується невичерпне і заповнює природний ресурс, який до всього іншого ще і безкоштовний поки що.
 2. Використання даного ресурсу в якості палива робить систему максимально екологічною і нешкідливою для навколишнього природи.
 3. Немає необхідності облаштовувати місця для зберігання палива, як у випадку з дровами, вугіллям, дизельним паливом або зріджений газом.
 4. Система працює і на обігрів, і на охолодження влітку.
 5. Участь власника в роботі системи опалення мінімально.
 6. Габарити теплового насоса не вимагають місця більше, ніж звичайний холодильник.
 7. Геотермальне опалення відмінно комбінується при необхідності з будь-якими іншими системами опалення.
Інженери-проектувальники нашої компанії з більш ніж 15-річним досвідом роботи настійно рекомендують розглянути геотермальне опалення для вашого приватного будинку, котеджу або дачі. Вартість геотермального опалення в кілька разів перевищує набір обладнання для традиційного опалення, але отримані власником будинку в результаті вигоди переважують. Окупність усіх вкладень в обладнання особливо швидко відчують власники будинків площею до 150 кв.м. – цей період становить близько трьох-чотирьох років.
 
Геотермальне опалення можна купити в нашій компанії, попередньо проконсультувавшись з інженером-консультантом, розрахувавши і підібравши необхідне обладнання саме для вашого будинку.

Калькулятор опалення

Площа будинку м2

Приблизна вартість:

1730 грн.
– Використовуємо тільки перевірені рішення і надійні матеріали.
– Чи не просимо аванси понад договір.
– Кожен день робимо прибирання сміття, який створили за день.
– Строго дотримуємося договірні терміни – на кожному об’єкті висить графік виконання робіт.
– Робимо так, щоб результат виглядав красиво – все рівно, паралельно, перпендикулярно.
– Дбайливо ставимося до майна замовника. Чи не псуємо роботу попередніх підрядників