ГАЗОВЕ ОПАЛЕННЯ

ГАЗОВЕ ОПАЛЕННЯ

Якщо ви вже повністю визначилися, що у вашому будинку буде встановлено саме газове опалення, необхідно чітко розуміти звідки надходитиме газ. Найідеальніший варіант, якщо до вашого будинку підведено та сама знаменита «жовта» газова труба. Якщо ж вам пощастило трохи менше, вирішити цю проблему можна двома способами:
1. газгольдер – повністю герметична місткість, в якій зберігається пропан-бутанова суміш – аналог природного газу. Як правило газгольдер знаходиться на вашій прибудинкової території, але при цьому встановлюють його під землею, так, щоб видно було тільки люк. Таке рішення є досить дорогим, але при цьому володіє і позитивними сторонами, такими як досить тривалий термін експлуатації і невибагливість в плані дозаправок – досить буде 1 разу на 2-3 роки.
2. газові балони – це скоріше тимчасове рішення, яке використовується, якщо є розуміння, що в найближчій перспективі будинок все-таки буде підключений до магістрального газу.

Плюси:
– мале споживання енергії
– недороге паливо
– висока ефективність
– не має потреби в запасах палива
Мінуси
– необхідність газового підключення
– необхідно дозвіл на підключення до газової магістралі

ВАРТІСТЬ ГАЗОВОГО ОПАЛЕННЯ: З ЯКИХ ПОКАЗНИКІВ СКЛАДАЄТЬСЯ І ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ?

Щоб спланувати і спроектувати систему опалення вашого будинку, необхідно мати архітектурну схему, розуміти призначення будівлі – буде це приватний будинок, офісна будівля або приміщення під комерцію – опалення всіх цих об'єктів проектується по-різному! Також, для розрахунку тепловтрат, буде потрібно інформація про матеріали, які використовувалися при будівництві. Тільки зібравши всі дані про ваш будинок, інженер зможе скласти точний проект системи опалення та розрахувати її вартість. При наданні уривчастих характеристик, ви зможете отримати тільки приблизну ціну системи, яка буде коригуватися в подальшому!

Крім вихідних характеристик і завдань, які ставляться перед інженерними комунікаціями, на вартість газового опалення впливає вбрання обладнання: котел, трубопровід і схема розводки, опалювальні прилади.

Види опалювальних приладів:
1. радіатори: чавунні, алюмінієві, сталеві, медноалюмініевие
2. тепловентилятори
3. теплі підлоги

ГАЗОВІ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ: РІЗНОВИДИ І ПЕРЕВАГИ

1.Визначившись з вибором котла, необхідно зайнятися підбором трубопроводу, який буде щодня розподіляти теплоносій по всій системі. На сьогоднішній день виділяють наступні схем розводки:горизонтальна однотрубна система «Ленинградка» – в такому варіанті подає магістраль послідовно обходить кілька опалювальних приладів. Відмітна особливість такої схеми – низька вартість, але це, мабуть, і всі плюси. Зате мінусів хоч відбавляй: нерівномірний прогрів радіаторів, низька економічність, велику кількість прихованих з'єднань. Якщо, з якихось причин, все ж була обрана ця схема розводки, необхідно пам'ятати, що кожен наступний радіатор отримає на подачі теплоносія з більш низькою температурою, в зв'язку з чим виникає необхідність збільшити площу теплообміну, тобто додавати секції, щоб домогтися розрахункового значення потужності у менш нагрітого радіатора.
2.Газове опалення з двухтрубной системою. Вона може бути тупикової – коли гарячий і відпрацьований теплоносій рухаються в різних напрямках, а також прямоточною – в такому випадку напрямок рух теплоносія і обратка збігаються. Двотрубна тупикова система, безумовно, більш виграшна, ніж однотрубна, хоча б за рахунок того, що до всіх радіаторів одночасно подається гаряча вода має однакову температуру, що дорівнює температурі подачі. Але і мінусів в даній схемі вистачає: потрібна якісна балансування і додатковий циркуляційний насос збільшеної потужності (без балансування добре працюють тільки перші три радіатора), а також можуть виникнути гідравлічні шуми в системі та збільшитися витрата електроенергії. Прямоточная двотрубна система – одна з найнадійніших і перевірених схем розводки, яка є гідравлічно врівноваженою системою, забезпечує подачу до кожного радіатора теплоносія максимальної температури і відрізняється відносно невисокою вартістю.
3.колекторна (променева) система – схема, при якій кожен опалювальний прилад має незалежну підводку. Газові системи опалення з подібною схемою більш автоматизовані, так як є можливість управляти температурою кожного радіатора і при необхідності повністю відключити його. Колекторна система, на наш погляд є найкращою, так як вона не має замурованих з'єднань, ідеально збалансована, має найширші можливості гнучкої автоматизації, в разі розгерметизації будь-якій частині системи, решта може працювати. На відміну від всіх інших елементів, трубопровід – це те, що буде заховано всередині статі, відповідно, тут немає права на помилку! Неякісні матеріали можуть привести до важкого і дорогого ремонту. Тому настійно рекомендуємо вам підходити до вибору матеріалу трубопроводу тільки під керівництвом справжніх професіоналів!