ГАЗОВЕ ОПАЛЕННЯ


Якщо ви вже повністю визначилися, що у вашому будинку буде встановлено саме газове опалення, необхідно чітко розуміти звідки надходитиме газ. Найідеальніший варіант, якщо до вашого будинку підведено та сама знаменита «жовта» газова труба. Якщо ж вам пощастило трохи менше, вирішити цю проблему можна двома способами:
1. газгольдер – повністю герметична місткість, в якій зберігається пропан-бутанова суміш – аналог природного газу. Як правило газгольдер знаходиться на вашій прибудинкової території, але при цьому встановлюють його під землею, так, щоб видно було тільки люк. Таке рішення є досить дорогим, але при цьому володіє і позитивними сторонами, такими як досить тривалий термін експлуатації і невибагливість в плані дозаправок – досить буде 1 разу на 2-3 роки.
2. газові балони – це скоріше тимчасове рішення, яке використовується, якщо є розуміння, що в найближчій перспективі будинок все-таки буде підключений до магістрального газу.


Плюси:
– мале споживання енергії
– недороге паливо
– висока ефективність
– не має потреби в запасах палива
Мінуси
– необхідність газового підключення
– необхідно дозвіл на підключення до газової магістралі

Наступним етапом при створенні газового опалення є підбір необхідного обладнання. Звичайно ж, «серцем» будь-якої опалювальної системи прийнято називати котел і з цим навряд чи хтось сперечатиметься, так як саме ця машина запускає в роботу всі інші елементи системи опалення. Технології не стоять на місці і, безумовно, опалювальне обладнання також еволюціонує з року в рік. Тому у випадку з котлом вам також доведеться повибірать: конвекційний він буде або конденсаційний? Одноконтурний чи двоконтурний? Який потужністю він повинен володіти?

Конвекційні котли нагрівають теплоносій тільки за рахунок тепла, яке виділяється при спалюванні газу. Але при цьому велику кількість тепла йде разом з димовими газами, але в них знаходиться водяна пара, який в свою чергу може призвести додатковий обігрів теплоносія.

котел ковекционный.jpg

Конденсаційний котел – це сучасне технологічне рішення, в роботі якого як раз-таки і використовується енергія водяної пари плюс до тепла, одержуваного при спалюванні газу. Конденсаційна схема роботи котла дозволяє економити від 15 до 20% пального, що значно знижує витрати на комунальні платежі.

колет конденсационный.jpg
 

Також, важливо при цьому враховувати, яким чином підведений газ до вашого будинку. Якщо ми говоримо про магістральному газопостачанні, то тут підійде будь-який котел. Газові системи опалення, в які паливо подається з газгольдера, ми рекомендуємо оснащувати саме конденсаційними котлами, так як вартість пропан-бутанової суміші досить висока, а конденсаційний котел споживає значно менше палива, ніж конвекційний.
 
У чому різниця між одноконтурним або двоконтурним газовим котлом? Виключно в способі приготування гарячої води.
 
 • – Усередині двоконтурного котла вбудований проточний водонагрівач, який забезпечує будинок не тільки теплом, але і гарячою водою. У всіх двоконтурних газових котлах закладений пріоритет гарячої води, отже, поки відкритий кран з гарячою водою, система центрального опалення буде відключена від котла.
  – Одноконтурні котли призначені тільки для обігріву приміщень, але при цьому вони теж здатні забезпечити ваш будинок гарячою водою – для цього до системи підключається бойлер непрямого нагріву. Газове опалення будинку площею більше 100 м2, з декількома ванними і як мінімум трьома жителями краще забезпечувати за допомогою одноконтурного котла, що дозволить уникнути незручностей, пов'язаних зі зміною температури води і обмеженою продуктивністю водонагрівача.
Щоб підтримувати в кожній кімнаті, відповідну температуру, мало просто встановити котел з вбудованим в нього термостатом. Точніше ви, звичайно ж, можете обмежитися і таким способом обігріву, але в цьому випадку, при кожному погодний зміні за вікном, вам доведеться вручну задавати нову температуру на термостаті. Плюс до всього, якщо під час відлиги користувач не переналаштувати термостат, то котел так і буде працювати на повну потужність, що загрожує значним перевитратою палива.
 
Щоб оптимізувати ваше базове газове опалення, потрібно в першу чергу встановити кімнатні термостати. Від вас буде потрібно тільки виставити температуру на термостаті, далі техніка сама порівнює значення кімнатної температури з заданою і коригує її в разі потреби.


  термостат.jpg


Наступний крок на шляху до комфорту і економії ваших коштів – установка погодозалежної автоматики. Крім датчика в приміщенні, в тіні на північній стороні будинку встановлюється вуличний датчик. Таким чином у вас з'являється можливість управляти температурою теплоносія на рівні котла. Погодозалежна автоматика сама розуміє до якої температури необхідно нагріти контур опалення, щоб підтримувати в будинку температуру, наприклад, +20 градусів, якщо на вулиці в цей брешемо, приміром, – 5 градусів.

погодозависимая автоматика.jpg

Так, за допомогою декількох сучасних і технологічних рішень, ви економите паливо і позбавляєте себе від зайвих проблем, пов'язаних із забезпеченням комфортної температури в вашому домі.
 

ГАЗОВІ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ: Різновиди І ПЕРЕВАГИ

Визначившись з вибором котла, необхідно зайнятися підбором трубопроводу, який буде щодня розподіляти теплоносій по всій системі. На сьогоднішній день виділяють наступні схем розводки: 
 

 1. горизонтальна однотрубна система «Ленинградка» – в такому варіанті подає магістраль послідовно обходить кілька опалювальних приладів. Відмітна особливість такої схеми – низька вартість, але це, мабуть, і всі плюси. Зате мінусів хоч відбавляй: нерівномірний прогрів радіаторів, низька економічність, велику кількість прихованих з'єднань. Якщо, з якихось причин, все ж була обрана ця схема розводки, необхідно пам'ятати, що кожен наступний радіатор отримає на подачі теплоносія з більш низькою температурою, в зв'язку з чим виникає необхідність збільшити площу теплообміну, тобто додавати секції, щоб домогтися розрахункового значення потужності у менш нагрітого радіатора.1.jpg
 2. Газове опалення з двухтрубной системою. Вона може бути тупикової – коли гарячий і відпрацьований теплоносій рухаються в різних напрямках, а також прямоточною – в такому випадку напрямок рух теплоносія і обратка збігаються. Двотрубна тупикова система, безумовно, більш виграшна, ніж однотрубна, хоча б за рахунок того, що до всіх радіаторів одночасно подається гаряча вода має однакову температуру, що дорівнює температурі подачі. Але і мінусів в даній схемі вистачає: потрібна якісна балансування і додатковий циркуляційний насос збільшеної потужності (без балансування добре працюють тільки перші три радіатора), а також можуть виникнути гідравлічні шуми в системі та збільшитися витрата електроенергії. Прямоточная двотрубна система – одна з найнадійніших і перевірених схем розводки, яка є гідравлічно врівноваженою системою, забезпечує подачу до кожного радіатора теплоносія максимальної температури і відрізняється відносно невисокою вартістю.двухтрубная тупиковая система отопления
 3. колекторна (променева) система – схема, при якій кожен опалювальний прилад має незалежну підводку. Газові системи опалення з подібною схемою більш автоматизовані, так як є можливість управляти температурою кожного радіатора і при необхідності повністю відключити його. Колекторна система, на наш погляд є найкращою, так як вона не має замурованих з'єднань, ідеально збалансована, має найширші можливості гнучкої автоматизації, в разі розгерметизації будь-якій частині системи, решта може працювати. На відміну від всіх інших елементів, трубопровід – це те, що буде заховано всередині статі, відповідно, тут немає права на помилку! Неякісні матеріали можуть привести до важкого і дорогого ремонту. Тому настійно рекомендуємо вам підходити до вибору матеріалу трубопроводу тільки під керівництвом справжніх професіоналів!12.jpg

ВАРТІСТЬ ГАЗОВОГО ОПАЛЕННЯ: З ЯКИХ ПОКАЗНИКІВ СКЛАДАЄТЬСЯ І ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ?

 

Щоб спланувати і спроектувати систему опалення вашого будинку, необхідно мати архітектурну схему, розуміти призначення будівлі – буде це приватний будинок, офісна будівля або приміщення під комерцію – опалення всіх цих об'єктів проектується по-різному! Також, для розрахунку тепловтрат, буде потрібно інформація про матеріали, які використовувалися при будівництві. Тільки зібравши всі дані про ваш будинок, інженер зможе скласти точний проект системи опалення та розрахувати її вартість. При наданні уривчастих характеристик, ви зможете отримати тільки приблизну ціну системи, яка буде коригуватися в подальшому!
 
Крім вихідних характеристик і завдань, які ставляться перед інженерними комунікаціями, на вартість газового опалення впливає вбрання обладнання: котел, трубопровід і схема розводки, опалювальні прилади.
 

Види опалювальних приладів: 
 

 • 1. радіатори: чавунні, алюмінієві, сталеві, медноалюмініевие
  2. тепловентилятори
  3. теплі підлоги

Чавунні радіатори – такі елементи опалення знайомі з дитинства кожному жителю нашої країни, так як раніше саме вони вважалися кращими в своєму роді. І навіть сьогодні, не дивлячись на великий вибір, чавунні радіатори не йдуть з ринку. Серед інших переваг цих радіаторів можна виділити зносостійку поверхню, адаптивність до російських систем опалення, а також високу теплоакумулюючу здатність.
чугунные радиаторы.jpg


Алюмінієві – найбільш популярні в нашій країні на сьогоднішній день. Елегантні, легкі і з високою тепловіддачею – так можна описати їх в декількох словах.
аллюминеввые радиаторы.png


Сталеві – досить новий для нашого ринку вид опалювальних елементів, якщо порівнювати з тими ж чавунними або алюмінієвими. При цьому сталеві радіатори також наділені досить корисним функціоналом: мала інерційність таких пристроїв полягає в швидкому нагріванні і охолодженні, що призводить до істотного енергозбереження.


Стальные радиаторы отопления.jpg


Мідно-алюмінієві радіатори – прилади, які відрізняються своєю здатністю витримувати різкі коливання тиску теплоносія газового опалення будинку. Також мідні трубки, з яких зроблений колектор, найбільш сприйнятливі до хімічного складу води. Мідь має незначний коефіцієнт шорсткості внутрішньої поверхні трубки, що виключає налипання на неї будь-яких відкладень, тому мідно-алюмінієві радіатори досить стійкі до хімреагентів.
Медно-алюминиевые радиаторы.jpg


Теплі підлоги – опалювальний елемент, який не тільки виконує свою основну функцію – підтримує в приміщенні потрібну температуру, але і робить ваше перебування в будинку максимально комфортним. Такий опалювальний елемент являє собою систему водопровідних труб, прокладених в підлозі, по яких рухається гаряча вода. Система водяного теплої підлоги має ряд незаперечних переваг:
 

 • – такі системи економічніше на 20-30%, а при установці в приміщеннях з великою площею і високими стелями економія на опаленні досягає 60%, завдяки прогріванню повітря тільки на 2-2.5 метра від рівня підлоги.
  – приховані до прямого доступу нагрівальні елементи роблять приміщення безпечним навіть для маленьких дітей, виключаючи ризик отримання травм або опіків від контакту з теплоносієм.
  – відсутність видимих ​​частин опалювальних систем полегшує процес створення дизайну приміщення.
  – рівномірний прогрів приміщення по всій площі дозволяє створити оптимальні для здоров'я людини температурні умови (22 градуса на рівні ніг і 18 градусів на рівні голови) і робить ваше проживання в будинку ще більш комфортним.


теплый пол.jpg


Газове опалення і його ціна будуть змінюватися в залежності від вихідних даних будинку і побажань замовника, але в загальному можна виділити кілька можливих комплектацій приватного будинку площею 100 м2:
 

 1. «Економ» – тепла підлога відсутня, схема двухтрубная з поліпропілену, турецькі сталеві радіатори, котел двоконтурний конвекційний. Вартість: 500 грн / м2.
 2. «Стандарт» – тепла підлога не передбачений, схема двухтрубная з металопластику, австрійські сталеві радіатори, котел двоконтурний конвекційний. Вартість: 750 грн / м2.
 3. «Преміум» – тепла підлога 60 м2, схема колекторна із зшитого поліетилену, австрійські сталеві радіатори, двоконтурний конвекційний котел. Вартість: 1200 грн / м2.

ОСОБЛИВОСТІ МОНТАЖУ ГАЗОВОЇ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ У ПРИВАТНОМУ будинку або котеджі

 

Газове опалення відрізняється своєю економічністю в процесі експлуатації, але при цьому вимагає високого професіоналізму майстра при здійсненні монтажних робіт. Крім установки всього перерахованого вище обладнання, дуже важливо вибрати і оснастити систему сервісної та регулюючої арматурою.
Трубопровідна арматура монтується на трубопроводах, ємностях та інших агрегатах, в яких необхідно відключати, розподіляти або регулювати рух теплоносія і його потужність.
 
Етапи монтажних робіт:

 

 1. Установка радіаторів в підвіконних отворах.
 2. Розводка трубопроводу радіаторного опалення.
 3. Обв'язка радіаторів.
 4. Укладання теплої підлоги – як правило здійснюється поверх труб радіаторного опалення.
 5. Установка і обв'язка обладнання в котельні.

Тільки пройшовши всі ці етапи, ваша система опалення буде укомплектована всім необхідним. Створення системи опалення – це трудомісткий і дуже відповідальний процес, результат якого буде супроводжувати вас ще багато десятків років. Внутрішнє оздоблення будинку, меблі або якісь дизайнерські елементи ви можете поміняти в будь-який зручний час – було б бажання і кошти для реалізації, а ось система опалення – це один раз і назавжди! Довіряйте прийняття важливих рішень професіоналам!

Калькулятор опалення

Площа будинку м2

Приблизна вартість:

1730 грн.
– Використовуємо тільки перевірені рішення і надійні матеріали.
– Чи не просимо аванси понад договір.
– Кожен день робимо прибирання сміття, який створили за день.
– Строго дотримуємося договірні терміни – на кожному об’єкті висить графік виконання робіт.
– Робимо так, щоб результат виглядав красиво – все рівно, паралельно, перпендикулярно.
– Дбайливо ставимося до майна замовника. Чи не псуємо роботу попередніх підрядників