ЕЛЕКТРИЧНЕ ОПАЛЕННЯ


Способи опалювати будинок за допомогою електрики можна умовно розділити на дві великі групи: із застосуванням теплоносія і пряме опалення.

Електрична система опалення будинку із застосуванням теплоносія – це установка електро-котла з контуром опалення. Принцип роботи такої системи нічим не відрізняється від класичного газового опалення – котел нагріває теплоносій до потрібної температури, він циркулює по трубах, радіаторів та теплим полам, остигаючи повертається назад в котел, і все повторюється заново. Електричні котли мають найбільш високим ККД серед інших котлів, є досить автоматизованими і безшумними.


Плюси:
– Не вимагає димоходу
– Довговічність і екологічність
– Компактність
– Простота і безпеку в експлуатації
– Вартість обладнання та установки
Мінуси
– Витрачає багато електрики
– Потрібно безперебійний потік електроживлення
– Потрібно додаткове обладнання для приготування гарячої води

Пряме опалення передбачає установку електричних нагрівальних елементів, без участі котла. Широко поширене використання наступних опалювальних приладів:
 

 1. електричні конвектори
 2. теплі підлоги
 3. Інфрачервоні обігрівачі
 4. тепловентилятори
 5. масляні радіатори
Енергія, що виробляється електричними приладами, відразу перетворюється в тепло, на відміну від будь-якого рідинного теплоносія. Плюс до всього повністю виключена ймовірність будь-якої протікання в системі, так як протікати просто нема чому.
 
Електричне опалення будинку досить поширене серед власників, які не мають можливості організувати газове опалення. Це пов'язано в першу чергу з простотою виконання, широким вибором опалювальних елементів, як котлів, так і агрегатів для прямого опалення. Але, перш ніж остаточно утвердитися в рішенні опалювати будинок за допомогою електрики, необхідно вивчити всі слабкі і сильні сторони, зважити за і проти.

 

Плюси і мінуси ОПАЛЕННЯ будинку електрикою

 

Якщо в будинку неможливо організувати систему опалення з застосуванням теплоносія, то можна оснастити його різними опалювальними елементами.
 
Варіант 1: установка електричних конвекторів, які можуть бути, настінними, внутрипідложні, пересувними або стаціонарними. Принцип роботи цих приладів криється в їх конфігурації – всередині конвектора є спеціальний елемент, який перетворює електроенергію в тепло. Плюси конвекторного опалення:

 

 1. Простота монтажу – практично кожен зможе самостійно встановити конвектор, досить мати поблизу розетку і зуміти закріпити конвектор на стіні.
 2. Автоматизація пристрої – практично всі конвектори забезпечені внутрішнім термодатчиками, які розуміють, коли повітря досить прогрітий і приладу можна відключитися.
 3. Забезпечують досить швидкий прогрів


Мінуси електро-конвекторів: 
 

 1. Мала потужність приладів, в зв'язку з чим потрібно встановлювати їх у великій кількості.
 2. Нерівномірне прогрівання приміщень.
 3. Величезні рахунки за електрику.

 

Варіант 2: електричне опалення будинку за допомогою теплих підлог. Кабель, який є провідником струму, укладається під підлогове покриття. Специфіка системи в тому, що кабель робиться з матеріалу, що представляє найбільший опір для струму, в результаті чого він нагрівається і віддає своє тепло підлогового покриття.
Плюси електричного теплого статі:

 

 1. Наявність електронного регулятора, який визначає необхідну потужність, з якою повинна працювати система, тим самим знижуються витрати на електроенергію.
 2. Підвищений комфорт в будинку – ви не тільки підтримуєте комфортну температуру в будинку, але і рятуєтеся носити домашню взуття або шкарпетки. Також не доведеться переживати, що дитина може застудитися, граючи на підлозі або бігаючи босоніж – підлогове покриття буде оптимальною для людини температури.

 

Мінуси: Щоб опалювати будинок тільки за допомогою теплих підлог, необхідно встановлювати систему абсолютно по всій площі будинку, що досить затратно, як за кількістю матеріалу, так і по витраті електроенергії.
 
Важливо! Система «тепла підлога» – це в першу чергу додатковий комфорт, а не основний опалювальний агрегат. «Тепла підлога» відмінно доповнить вашу основну опалювальну систему.
 
Варіант 3: електричне опалення будинку з використанням тепловентиляторів або масляних радіаторів.
Розглядати ці прилади в якості основного опалення складно, так як вони володіють величезною кількістю серйозних недоліків для виконання цієї функції:

 

 1. Пожежонебезпека – їх не можна залишати без нагляду, велика ймовірність загоряння при тривалій роботі.
 2. Швидкий нагрів тільки невеликих приміщень.
 3. Пересушують повітря.
 4. Споживають велику кількість електроенергії.


Ми не рекомендуємо вдаватися до допомоги цих приладів. Навіть для допоміжного обігріву будинку можна знайти більш якісне, надійне і раціональне рішення, наприклад, той же «тепла підлога».

ЕЛЕКТРИЧНЕ ОПАЛЕННЯ ПІД КЛЮЧ ДЛЯ ЗАМІСЬКОГО БУДИНКУ


Для опалення заміського будинку, який немає необхідності обігрівати постійно, можна змонтувати будь-який з представлених в даній статті видів електричного опалення. Сильних сторін у подібних систем досить багато:
 

 1. Високий рівень безпеки – відсутність пожежо- або вибухонебезпечного палива, відкритого полум'я говорить сама за себе.
 2. Відсутність палива – немає необхідності постійно його докуповувати, транспортувати і десь зберігати.
 3. Естетичність – все електричні опалювальні прилади, включаючи котли, відмінно вписуються в сучасні інтер'єри.
 4. Вартість обладнання – приємніша, ніж у твердопаливних або дизельних котлів, наприклад.
 5. Простота монтажу – не потрібно облаштування окремих приміщень під котельню.

 

МОНТАЖ ЕЛЕКТРИЧНОГО ОПАЛЕННЯ У БУДИНКУ: СИСТЕМА інфрачервоного обігріву


Інфрачервоні обігрівачі перетворюють електроенергію в інфрачервоні промені, які нагрівають не повітря в приміщенні, а віддають своє тепло всім предметам, яке трапляється на їхньому шляху. Існують стельові інфрачервоні обігрівачі, настінні і підлогові панелі. Щоб не втрачати висоту стель, можна змонтувати плівкове опалення в стелі. Плюси інфрачервоного обігріву:

 1. Вони економічніше електричних котлів на 20-30%.
 2. Здатні підтримувати різну температуру в межах навіть однієї кімнати – цей ефект досягається завдяки тому, що ви самі визначаєте, які ділянки потрібно обігрівати.
 3. Можуть забезпечувати швидкий прогрів приміщення


Мінуси у такого опалення також є:

 1. Для швидкого обігріву необхідно встановлювати прилади в великій кількості.
 2. Малоефективні в приміщеннях з високими стелями.
 3. Висока вартість обладнання, яка окупиться лише через кілька років.
 4. Надмірний нагрів, може негативно позначатися на роботі побутових приладів.
 5. Не можуть бути основною і єдиною опалювальною системою в великих будинках або котеджах, так як є малопотужними. Чи можливо застосувати тільки в якості доповнення до основної системи.

 

ВАЖЛИВО! Всі ці переваги будуть вигідні тільки в тому випадку, якщо вам не потрібно постійно експлуатувати систему. В іншому випадку ви прирікаєте себе на величезні рахунки за електрику, залежність від відключень електрики і перепадів напруги в мережі.
 
 
Електричне опалення та варіанти його виконання можуть якісно розрахувати і реалізувати тільки професійні інженери і монтажні бригади. Не довіряйте шарлатанам, які обіцяють вам зробити все швидко, якісно і практично за безкоштовно. Надійні інженерні комунікації в будинку вимагають, як фінансових вкладень, так і трудовитрат фахівців.
 

ЕЛЕКТРИЧНІ КОТЛИ ДЛЯ ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ: БУТИ ЧИ НЕ БУТИ


Якщо ви все ж хочете мати в будинку класичну, надійну водяну систему опалення, то вам необхідно організувати систему із застосуванням теплоносія з використанням електричного котла. Переваг даного рішення досить багато:
 

 1. Компактність обладнання – електро-котел при необхідності можна розмістити на кухні.
 2. Рівень автоматизації – подібне обладнання практично не вимагає участі мешканців будинку, передбачена установка виносних датчиків для покомнатно регулювання.
 3. Простота монтажу – не потрібно встановлювати димар, передбачати місця для зберігання палива і так далі.
 4. Відносно невисока вартість самих котлів, в порівнянні з їх «товаришами», що працюють від інших видів палива.


До недоліків електричних котлів відносять:
 

 1. Пряму залежність від якості електрифікації будинку – постійного однакового напруги в мережі.
 2. Необхідність професійного розрахунку – в разі, якщо допущена помилка, або якщо власник захотів заощадити, котел може не справлятися з покладеним на нього навантаженням і не опалювати в повній мірі будинок. А про гаряче водопостачання в такому випадку взагалі можна забути.
 3. Швидкий вихід з ладу ТЕНів в котлах, в разі якщо в будинку жорстка і не очищена вода – вони можуть дуже швидко заростати накипом, покриватися різними відкладеннями і в результаті ламатися.
 4. Високі витрати на електрику – за електрику доведеться заплатити мінімум в 3 рази більше, ніж за будь-який інший вид палива після закінчення опалювального сезону.

Калькулятор опалення

Площа будинку м2

Приблизна вартість:

1730 грн.
– Використовуємо тільки перевірені рішення і надійні матеріали.
– Чи не просимо аванси понад договір.
– Кожен день робимо прибирання сміття, який створили за день.
– Строго дотримуємося договірні терміни – на кожному об’єкті висить графік виконання робіт.
– Робимо так, щоб результат виглядав красиво – все рівно, паралельно, перпендикулярно.
– Дбайливо ставимося до майна замовника. Чи не псуємо роботу попередніх підрядників