ДВУХКОНТУРНЕ ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ


З урахуванням постійного зростання цін на комунальні послуги та неякісне надання цих послуг, багато хто переходить на автономні системи опалення, водопостачання та інші інженерні комунікації. Опалення будинку 120 м2 може бути наступних видів:

 1. Водяним, електричним або інфрачервоним – в залежності від того, що буде використовуватися в якості теплоносія.
 2. Газовим, твердопаливним, рідкопаливним, електричним або пічним – в залежності від того, який вид палива буде використовуватися в якості енергоносія
 3. З природною або примусовою циркуляцією теплоносія
 4. Однотрубної, двухтрубной або колекторної – в залежності від того, яку схему розводки трубопроводу виберете ви разом з монтажником.
 5. З ручним керуванням або автоматизованої.

Отже, двоконтурний котел може бути:

 1. Атмосферним – тобто з природним видаленням відпрацьованих газів і обов'язковою наявністю димоходу і припливної вентиляції в будинку або квартирі, тому що конструкція котла передбачає використання в камері згоряння кисню, взятого з приміщення, в якому він розташований. Без припливної вентиляції не буде тяги в димоході, в наслідок чого автоматика вимкне котел в зв'язку з помилкою, яка так і називається – «відсутність тяги».
  Ще однією особливістю атмосферного котла є те, що він буде працювати коректно тільки за умови грамотного монтажу димаря, що, на жаль, буває вкрай рідко. Неправильний монтаж призводить до:
   
  – задування пальника
   
  – відривання полум'я, в разі якщо тяга буде дуже сильною.
   
  Значний недолік атмосферного котла проявляється, якщо двоконтурне опалення приватного будинку вже працює в той час, коли ще йдуть ремонтні роботи. Так як на будівництвах зазвичай дуже багато пилу, вона затягується в камеру згоряння і відбувається її засмічення, погіршується теплообмін і котел працює некоректно. Після завершення ремонту потрібно провести сервісне обслуговування котла.
 2. Турбованим, який відрізняється від атмосферного тільки способом відведення відпрацьованих газів – вони видаляються за допомогою вентилятора. При цьому кисень в камеру згоряння подається з вулиці, відповідно менш схильний до засмічення пилом. Для даного типу котлів не обов'язково наявність вбудованого в будинок димоходу, тому що його конфігурація передбачає використання або коаксіального димоходу (який являє собою трубу в трубі – через велику подається кисень у камеру згоряння, а по внутрішній, меншою за діаметром, видаляються відпрацьовані гази), або розділового адаптера, за допомогою якого відпрацьовані гази можна відправити в існуючий димохід, а приплив кисню організувати або з приміщення, або з вулиці за допомогою труб 80 діаметра. Все це робить турбований котел більш універсальним і надійним у використанні в котеджах і квартирах.

 

Двоконтурне ОПАЛЕННЯ У ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ: ХАРАКТЕРИСТИКИ КОНТУРІВ

 

Котел для двоконтурного опалення складається з:
 
1. газового пальника
2. газового клапана
3. первинного теплообмінника, за допомогою якого теплоносій нагрівається для подачі в систему опалення
4. триходового клапана
5. вторинного теплообмінника, в якому відбувається нагрів води для гарячого водопостачання (ГВП).

 

У плані системи опалення використання одноконтурного або двоконтурного котла ніяк не відрізняється. Двоконтурний котел завжди працює в пріоритеті ГВС. Що це означає? Припустимо, що працює система опалення та теплоносій від первинного теплообмінника направляється в трубопровід лінії системи опалення. У момент, коли відкривається кран гарячої води, спрацьовує датчик протоки і відправляє сигнал на триходовий клапан, який перенаправляє теплоносій із системи опалення у вторинний теплообмінник.
 
При цьому автоматика котла розуміє, що потрібно нагрівати гарячу воду і переходить в інший температурний режим. Перш ніж вибрати двоконтурне опалення будинку, важливо зважити всі сильні і слабкі сторони. По суті плюс у даного виду котлів тільки один – здешевлення системи за рахунок відсутності додаткового обладнання для забезпечення гарячого водопостачання. А от мінусів ніж достатньо:

 

 1. Обмеження ГВС в рамках 13-18 л / хв. за рахунок конструкції теплообмінника і можливостям його роботи в проточному режимі. Чому так відбувається? Температура холодної води, заходячи в теплообмінник, становить близько 20 градусів, при цьому комфортна температура для використання в повсякденному житті становить близько 40-42 градусів. Це дуже велика дельта для того, щоб нагріти воду в проточному режимі. В результаті обсягу гарячої води, виробленого двоконтурним котлом, вистачає в нормальній кількості тільки на одну точку гарячого водорозбору. Тобто, якщо хтось із членів сім'ї вирішить прийняти душ в той час поки друга людина миє посуд на кухні, відбудеться падіння тиску в обох споживачів. Отже, двоконтурне опалення будинку може використовувати тільки в тих випадках, якщо крім кухні планується тільки один санвузол.
 2. Для двоконтурного котла вкрай важлива якість водопостачання, а саме жорсткість і наявність розчиненого заліза. Через те, що вторинний теплообмінник пластинчастого типу – відстань між пластинами дуже маленьке і при використанні жорсткої води, може відбуватися заростання накипом межпластінчатого простору. Це призводить до поганого теплообміну і некоректної роботи котла в режимі ГВП, в результаті власники двоконтурного опалення приватного домаполучают так званий «контрастний душ». Крім неякісного гарячого водопостачання вам доведеться в майбутньому або додатково промивати теплообмінник, або замінити його повністю.
 3. Коли відкривається кран гарячої води, спочатку зливається захолола вода з траси трубопроводу і тільки потім йде тепла. Відповідно – це перевитрата і газу, і води. Потрібно відзначити, що при використанні двоконтурного котла споживачі гарячого водопостачання повинні розташовуватися якомога ближче до котла. 
 4. Неможливо змонтувати полотенцесушитель від гарячого водопостачання, щоб він працював в той час, коли відключена система опалення. Тому що гаряча вода готується за запитом, тобто тільки тоді, коли відкривається кран.

 

Двоконтурний ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО двоповерхового будинку

Використання двоконтурних котлів у дво- та більше поверхових будинках спочатку не дуже правильна ідея, так як ви залучаєте себе в додаткові складності:

 • – в системі опалення – доведеться постаратися, щоб знайти справжнього професійного монтажника, який правильно встановить димар
 • – в системі водопостачання – вкрай проблематично буде користуватися одночасно гарячою водою у ванній кімнаті на другому поверсі і в кухні на першому.

Якщо не дивлячись на всі наведені вище аргументи, ви все ще розглядаєте двоконтурний котел для свого двоповерхового будинку, то запам'ятайте одне просте правило: встановити його потрібно максимально близько до всіх точок гарячого водорозбору, щоб мінімізувати шлях, який доведеться проходити від котла до кранів.

 

Двоконтурне ОПАЛЕННЯ У ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ: МОНТАЖ

 

Щоб змонтувати двоконтурну систему, необхідно заздалегідь розмітити, де будуть знаходитися радіатори, підготувати стіни, на яких вони будуть розташовуватися. Після цього можна приступати до розведення трубопроводу і обв'язки радіаторів. Важливо розуміти, що разом з опаленням відразу прокладаються труби і для водопостачання. Останнім етапом проводиться установка і обв'язка самого котла. Вартість двоконтурного опалення буде нижче, ніж у одноконтурного, за рахунок використання меншої кількості обладнання в системі гарячого водопостачання. Ціна системи опалення і водопостачання вважається індивідуально для кожного будинку, після вивчення докладного проекту і всіх побажань замовника.

[contact-form-7 id=”18510″ title=”Консультація”]

Калькулятор опалення

Площа будинкум2

Приблизна вартість:

1730 грн.

Інші види послуг