ДВОТРУБНЕ ОПАЛЕННЯ


Двотрубні системи опалення ПРИВАТНОГО БУДИНКУ: ОСОБЛИВОСТІ І ПЕРЕВАГИ

 

Найбільш популярна у всьому світі система опалення для приватного будинку – водяна, тобто та, в якій в якості теплоносія використовується вода. Але, щоб розібратися в тому, що таке опалення, мало розуміти, що виступає в ролі теплоносія. Важливо розуміти, що водяне опалювальна система може також відрізнятися за способом прокладки труб по дому.

Однією з найбільш якісних і енергоефективних схем є двотрубна. Принцип роботи даного виду опалення полягає в наступному: від котла відходить відразу дві труби – перша подає в систему гарячий теплоносій, а друга – «обратка» – повертає остигнула воду в котел. Система по суті являє собою замкнутий контур, по якому безперервно здійснюється циркуляція теплоносія. Попередником такої схеми є однотрубна система, при якій, як це зрозуміло з назви, єдина труба є і подачею і обратку.


Деякі вважають, що мінусом двотрубної системи є те, що на неї потрібно більше витратних матеріалів – труби, фітингів і запірної арматури, як наслідок відбувається подорожчання кошторису. Але з практичного досвіду стає ясно, що збільшення фінансових витрат незначно, а сама система при цьому стає куди більш якісної і працює незрівнянно краще!

 

Двотрубному опалення приватного будинку має ряд переваг:

 

  1. До кожного встановленого в системі радіатора подається теплоносій однакової температури, без будь-яких втрат. У той час, як при однотрубної схемою найбільш гарячим буде радіатор, розташований найближче до котла, а в самий останній буде доходити вже остиглий, мінімум на 20 градусів, теплоносій.
  2. Можливо регулювання температури в кожному приміщенні окремо. У випадку з однотрубної системою, зменшення потужності одного радіатора, значно впливає на наступні, тобто температура в інших приміщеннях знижується ще більше.
  3. Гідравлічно врівноважена система.
  4. Установка запірної арматури дозволяє проводити ремонтні роботи на будь-якому радіаторі, в разі необхідності, не відключаючи при цьому всю систему.

 

МОНТАЖ двотрубних системах опалення: КРОК ЗА КРОКОМ

 

  • КРОК 1. Починати монтувати двотрубному опалення потрібно з установки радіаторів, по намічених заздалегідь в проекті будинку місцях. Радіатори встановлюються під віконними прорізами на заздалегідь вирівняні, отштукатуренние стіни.
  • Корисна порада! Правильна установка радіаторів впливає на його подальшу тепловіддачу. Тому монтуються вони на рівні не менше 12 см від підлоги і 10 см від підвіконня, зазор між стіною і радіатором повинен становити від 2 до 5 см. Щоб зберегти 100% тепловіддачу, радіатори необхідно залишити відкритим. При розміщенні їх в ніші тепловіддача скорочується до 93%, отже, доведеться збільшити кількість радіаторів в будинку на 7%, також можлива поява конденсату на вікнах. Закривати радіатори екранами ми б не рекомендували зовсім, так як ефективність їх падає до 75%.
  • КРОК 2. Проводиться розводка магістралей трубопроводу з котельні до місць підключення до радіаторів.
  • КРОК 3. У спеціально відведеному під котельню місці встановлюється головний опалювальний агрегат – котел. Після чого до нього підключається виведений раніше трубопровід радіаторного опалення.
  • КРОК 4. Проводиться опресування устаткування, тобто перевірка трубопроводу на герметичність. Для виконання даної процедури використовується спеціальне обладнання – насос, який наповнює систему водою і реалізує випробування тиском. Якщо в процесі подібних випробувань стрілка монометра відхиляється і тиск падає, значить десь утворилася текти, яку необхідно знайти, злити теплоносій із системи, усунути протікання і повторити випробування.
  • Довіряйте монтаж двотрубної системи опалення професіоналам, які володіють всім необхідним і дорогим інструментарієм. Виконання всіх робіт, пов'язаних з встановленням обладнання, кваліфікованими фахівцями застрахує вас від подальших витрат на реконструкцію системи опалення та супутній ремонт будинку.

ДВОТРУБНОМУ ОПАЛЕННЯ одноповерховий БУДИНКУ: ОСОБЛИВОСТІ СИСТЕМИ

Для невеликих одноповерховий будинків характерно двотрубному опалення з горизонтальним розведення. Що це означає? Опалювальні прилади прієднуються до трубопроводу, прокладеному горизонтально. Особлівістю даної системи є збільшення діаметра трубопроводу и необходимость розташування його під певним нахилом. Але при цьом така система буде відрізнятися продуктівністю, легко піддається регулювання, а трубопровід можна буде сміліво розміщуваті на одному рівні з радіаторами або навіть під ними.

 

двухтрубная тупиковая система отопления

 

 

Двотрубних системах опалення двоповерхового будинку: ОСОБЛИВОСТІ СИСТЕМИ

 

Двотрубна система є найбільш популярним рішенням для реалізації опалення в двоповерхових будинках, так як дозволяє підтримувати рівномірну і комфортну температуру в усіх приміщеннях. Вибираючи цю схему розводки трубопроводу по будинку, необхідно пам'ятати, що найчастіше на другому поверсі розташовується куди менше радіаторів, ніж на першому. Відповідно, потрібно збалансувати систему таким чином, щоб на другий поверх надходило меншу кількість теплоносія. Для вирішення даної проблеми необхідно встановити балансувальні вентилі.

 

Двухтрубная система с попутным движения теплоносителя

 

  Калькулятор опалення

  Площа будинку м2

  Приблизна вартість:

  1730 грн.

  Інші види послуг