АВТОНОМНЕ ОПАЛЕННЯ


Якщо власник житла не хоче залежати від міських комунальних служб і нестабільну подачу тепла або електроенергії, то в будинку або квартирі створюється автономне опалення. Існують різні системи, але по суті єдиним дійсно автономним можна вважати пічне опалення, так як піч – це єдиний незалежний від електрики опалювальний елемент. Але пічне опалення є застарілим способом і володіє великою кількістю вагомих недоліків, таких як:


– нерівномірний прогрів приміщення
– нездатність опалювати будинки з великою житловою площею
– значні габарити печі, які «з’їдають» велику частину приміщення, в якому вона встановлена
– повна відсутність автоматизації
– пожежонебезпека.


Хороша новина в тому, що автономна система опалення може працювати і за допомогою інших енергоресурсів, наприклад:

1. Газ – природний або скраплений
2. Вугілля, торф’яні пелети
3. Дизельне паливо
4. Електрика
5. Сонячна енергія (геліосистеми)
6. Енергія підземних вод (геотермальне опалення)

Незалежно від того, яке паливо буде використовуватися, котли є енергозалежною обладнанням. Щоб повністю убезпечити себе від будь-яких відключень, необхідно встановити невеликий генератор, який не дасть системі відключитися в екстреному випадку.
 

Автономне опалення У ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ: ВИДИ І ОСОБЛИВОСТІ


Традиційним видом автономного опалення вважається рідинне або водяне, тобто то, коли в якості теплоносія, що пересуваються по трубах, використовується вода. Крім цього, існує повітряне опалення – коли по прокладеним в будинку воздуховодам циркулює гаряче повітря. А також електричне опалення – система, при якій трубопровід відсутній в принципі, і обігрів простору відбувається за рахунок електричних нагрівальних елементів (конвекторів, теплої підлоги і так далі).

Традиційне водяне опалення є широко поширеним і найбільш фінансово вигідним. Його особливістю є те, що воно має велику кількість самих різних конфігурацій, які підбираються індивідуально під кожен об'єкт.

Перше на що варто звернути увагу, проектуючи автономне опалення будинку – це котел, а саме на якому паливі він буде працювати, скільки контурів в ньому буде представлено, чи буде він традиційного або конденсаційного типу. Існуючі види палива ми розглянули раніше, тепер потрібно розібратися в кількості контурів. Двоконтурний котел здатний одночасно забезпечувати в будинку, як опалення, так і гаряче водопостачання. Одноконтурний – тільки опалення, для приготування гарячої води підключається бойлер непрямого нагріву. Чому краще вибирати двоконтурний котел для системи автономного опалення будинку? Тому що тільки так, у вас не буде перебоїв з гарячою водою. Ви також зможете користуватися гарячою водою одночасно в декількох точках водорозбору, наприклад, у ванній кімнаті і на кухні.

Щоб обраний котел справлявся зі своєю функцією і забезпечував вас достатньою кількістю тепла, необхідно правильно розрахувати необхідну потужність. Для цього необхідно знати загальну опалювальну площу будинку, розрахувати обсяг тепловтрат будинку, зробити гідравлічний розрахунок.

Другим не менш важливим фактором при виборі котла є підбір енергоносія, тобто палива. Найбільш вигідною вартістю на сьогоднішній день володіє магістральний газ, тому якщо є можливість підключитися до магістралі, то інші ресурси немає сенсу розглядати. На другому місці йде тверде паливо – це дрова, вугілля, торф або скраплений газ. Також ви можете використовувати дизельне паливо – його ціна трохи вище, але рідкопаливні котли також показують високу продуктивність. І почесне останнє місце займає електрику – необхідне обладнання відрізняється компактними габаритами і естетичний зовнішній вигляд, але за вартістю електрику перевищує всі можливі види обладнання.
 

 

ПРАВИЛА ЕКСПЛУАТАЦІЇ КОТЛА В СИСТЕМІ автономного опалення БУДИНКУКотел опалення – це вид обладнання, що вимагає підвищеної уваги до дотримання правил пожежної безпеки. Існують певні вимоги, яких необхідно дотримуватися при його установці, такі як, наприклад:
 

 1. Мінімальна висота стелі в приміщенні, де буде встановлений котел повинна скласти 2,2м.
 2. Котельня повинна бути обладнана вентиляцією, так як на 1м2 палива, що спалюється потрібно 15м2 повітря.
 3. Котел повинен бути встановлений на відстані мінімум 25 см від будь-яких горючих частин в приміщенні і на відстані 5 см від негорючих.
 4. Вимога до димоходу – 40 см від горючих елементів в котельні.


Важливо! Після завершення монтажних і ремонтних робіт в будинку котел також вимагає дотримання норм і правил експлуатації. Використання котла в автономному опаленні приватного будинку передбачає:
 

 1. Пуско-налагоджувальні роботи перед початком використання котла повинен зробити досвідчений і професійний сервісний фахівець.
 2. Забезпечення постійного припливу повітря до котла
 3. Зберігання палива і будь-яких інших горючих матеріалів за межами котельні або тієї кімнати, в якій встановлений котел
 4. Чи не здійснювати ремонтні роботи власноруч
 5. Щорічно здійснювати технічне обслуговування котла, за допомогою виклику сервісного фахівця.


Тільки при дотриманні всіх перерахованих вище правил, ваш котел буде справно працювати довгі роки, а ваше житло буде захищено від будь-яких аварійних ситуацій.
 

ВСТАНОВЛЕННЯ автономного опалення У ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ

 

Монтаж системи опалення починається з вибору системи – визначившись з енерго- і теплоносієм, схемою розводки труб, можна переходити до складання проекту. Маючи на руках докладний схематичне зображення вашої майбутньої системи опалення, монтажна бригада може приступати до виконання своєї роботи.
 

В першу чергу розмічаються місця, де будуть встановлені радіатори. Наступний крок – розводка трубопроводу. Якщо ви запланували установку водяної теплої підлоги, то спочатку будуть прокладені труби саме для цієї системи. Потім вже поверх теплих підлог монтажники «розведуть» радіаторне опалення. Далі відбувається обв'язка радіаторів, тобто підключення опалювальний приладів до підведених до них трубах. У висновку всіх робіт здійснюється установка і обв'язка котла та іншого обладнання в котельні. Перед здачею виконаної роботи замовнику, професійний монтажник зобов'язаний протестувати зібрану систему опалення, щоб упевнитися в її справності. 
 

ЯК РОЗРАХУВАТИ автономного опалення?


Коректний розрахунок вартості можна зробити тільки, спираючись на дані, отримані в процесі теплового і гідравлічного розрахунку, а так само знаючи загальну опалювальну площу. Всі ці дані дозволять вам підібрати котел потрібної потужності. Наступний етап – це вибір обладнання:
 

 • – з якого матеріалу будуть зроблені труби – більш економічного металопластику або найнадійнішого на сьогоднішній день зшитого поліетилену
 • – чи планується в будинку тепла підлога і яку площу він буде займати. Наявність теплої підлоги в будинку значно збільшує витрату матеріалів, а й незрівнянно підвищує рівень комфорту від проживання в такому будинку. ВАЖЛИВО! Після завершення ремонту в будинку установка теплих водяних підлог буде коштувати в кілька разів дорожче, ніж на етапі будівництва, тому що доведеться проводити демонтаж підлог і стяжки! І жити в такому будинку ви не зможете
 • – яка схема розводки трубопроводу буде використовуватися – донині однотрубна схема є найдешевшою, так як передбачає використання найменшої кількості матеріалу. Але за своїми технічними характеристиками однотрубна система вже давно застаріла, тому ми не рекомендуємо її установку. Колекторна схема – це найкраще рішення, яке забезпечить комфортну температуру в кожній кімнаті і при цьому буде служити десятиліттями, за рахунок відсутності прихованих з'єднань і високому рівню надійності
 • – опалювальні прилади яких фірм і країн виробників будуть встановлені – італійські алюмінієві або турецькі сталеві панельні, наприклад.

Калькулятор опалення

Площа будинку м2

Приблизна вартість:

1730 грн.